| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
de ce toti baietii..bine aproape toti in ziua de azi.
sunt niste prefacuti care vor doar un singur lucru de la o fata, sunt falsi, mincinosi, sau de multe ori nici ei nu stiu ce vreau si fac promisiuni de care nu se tin.
de ce nu pot fii sinceri?straight face

22 răspunsuri:
| Iuliia94 a răspuns:

Eii bine. daca au fost doi asa, nu inseamna ca sunt toti.Totul e doar o chestiune de timp, pana gasesti baiatul potrivit.

| DNSK a răspuns:

Ai sa vezi cand ai sa cresti, lucrurile or sa se schimbe

| darianadenisa a răspuns:

Asa zic si eu sunt perfect de acord cu tine dar nu toi sunt asa unii baieti sunt chiar generosi cu o fata si daca o plac si daca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare padure are uscaturile ei...nu cauti unde trebuie...

| val31989 a răspuns:

Exista si baieti buni si sinceri, nu toti sunt la fel. Doar ca... cateodata te dezamgesc, iti spulbera toate visele, iti omoara sentimentele.
Pana la urma tot te indragostesti de un baiat si iarasi dezamagirea si iarasi vise spulberate, si iarasi sentimente ingropate...asa e viata.
Nu trebuie sa-i judeci pe toti in felul acesta, si DA sunt baieti nesimtiti care sunt falsi, isi bat joc de-o fata fac promisiuni pe care apoi le uita, asa sunt ei,,, dar nu TOTI!

Cred ca ai fost dezamagita a doua oara si ai pus aceasta intrebare... straight facetreci peste si de alta data nu pune prea mult suflet intr-o relatie.
Bafta.

| didii5 a răspuns:

Nu sunt toti baieti la felhappy

| RAY a răspuns:

1 fetele se maturiaza mai repede de aici si diferenta de mentalitate

2 pofta de a face sex la bietii este mult mai mare de aici si diferente intre sexe

3 nici voi majoritatea habar nu aveti ce vreti, acum daca ne jignim nu ajungem nici unde trebuie sa ne acceptam

| oLeNNNao a răspuns:

Pentru ca. draga mea, eu s-au obisnuit ca noi sa le facem pe plac, pentru ca noi punem suflet repede si la cateva cuvinte de dragoste din partea lor, uitam totul. Insa ei...nuwinking. Chestia e ca nu toti sunt la fel, dar si cel mai bun iubit din lume sa il ai. odata si odata..intelegi ce vreau sa spun. Crede'ma eu am invatat ca e o prostie sa mai pui suflet pentru oricare iti iese in cale ca " wai ce frumoasa esti, ca tine nu e niciuna" daca ar fi asa cum zice atunci de ce merge la alta thinking Nu ma prea pricep sa iti zic...ce si cum pentru ca eu m-am lamurit cu baietii din ziua d azi :*.

| Anonymous95 a răspuns (pentru oLeNNNao):

Sa stii ca nu ai invatat nimic. Daca nu pui suflet inseamna ca nu merita sa ai acea relatie. Problema voastra este ca voi alegeti numai jmecheri, golani, baieti de bani gata.

Il stii pe baiatul ala dragut, timid, care nu se "rupe in figuri" in fata celorlalti? El te poate surprinde in cele mai deosebite moduri. E romantic, e nebunatic atunci cand vrea, e intelegator, e amuzant doar ca nu stie nimeni asta. Voi il vedeti doar ca "baiatul timid si linistit" care nu iti poate oferi nimic.

Din ce am zis mai sus, vreau sa va dati seama ca voi faceti alegerile gresite. Baieti intelegatori, iubitori, care nu va mint si care va iubesc cu adevarat exista. Ce'i drept sunt putini, dar invatati sa ii gasiti.

Important este ca atunci cand gasiti un astfel de baiat sa stiti sa il "valorificati". Impartasiti'i iubirea si nu mai fiti atat de egoiste si nu va mai purtati ca niste -dive-.

Sper ca m-am facut inteles.

| bogdandinro a răspuns:

Vrei sa zici ca voi fetele sunteti toate la fel nu noi:P http://www.youtube.com/watch?v=hmHOAHeuP0c

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru oLeNNNao):

Cum un coleg a zis odata si profa de Romana de 35-40 Ani i-a dat dreptate... Baieti pun mult mai repede si mult mai mult suflet, am cazut si eu in capcana asta de cateva ori. Fetele nu cred 100 vorbe frumoase insa cred vorbele rele care no fost spuse sau facut aluzie la ele.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

1:Inca nu m-ai cunoscut pe mine
2:Ce-mi place cand voi toate strigati acelasi lucru, dar pe voi nu va vedeti
3:Tu m-ai crezi cand iti promite un pustan de 16 ani tu avand 13-14, luna de pe cer?
4big grinece multe fete(am patit si eu 1 caz) le iubesti cu tot sufletul,incerci sa faci orice numa sa nu fie suparata, sa se opreasca din plans, inchizi telefonul sa nu mai fi deranjat cand is cu ea, incerci s-o iei in brate, si ea refuza toate astea?
5:Nici voi nu vreti. Odata vreti pustani de varsta voastra care sa va placa(no sa se intample ever, am auzit caz cand a lasat fata pentru joc video), odata vreti maturi sa va plimbe cu masina si sa va cumpere haine si lucruri(da stai ca atunci nu-i bine ca vrea si sex). Trebe sa alegeti.Cum noi motociclisti avem un sticker foarte comun pe motoare "Gas or Ass.No free rides" care in traducere libera inseamna "Benzina sau Fund(sex). Fara plimbari gratis" asa se intampla in realitate.Nu se poate sa aveti parte de toate beneficile fara niciun dezavantaj(de parca pentru voi sexul ar fi un iad si nu o placere)
6:Sa dovedit ca femeile se gandesc mult mai mult ca barbati la sex, doar ca noi ne aprindem mai usor
7:Voi sunteti bune de gura,si va place sa faceti pe abstinentele(puteti trai fara sex, care biologic, e imposibil) dar dupa ce va apuca "focul iubiri" intotdeauna va place sa conduceti...

CONCLUZIA:Voi sunteti LA FEL daca nu MAI mincinoase, si manipulatoare, incercand tot timpul sa obtineti ce vreti.Nu is sexist, nu tin cu "fratia baietilor" pentru ca o gramada's dobitoci si am vazut cum "stiu" sa se comporte cu fetele, dar asta e adevarul.Valabil de la 13 la 30 ani...

| oLeNNNao a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Atunci de ce nu va ajunge una? Daca o iubiti? oh go on

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru oLeNNNao):

Voua va ajunge 1? Pana (care ajunge sa ) se casatoreste incerci mai multi, nu poti primul/prima so si iei.Care are mai multe deodata, iti poti da seama dupa comportament si sa-l lasi.Da las ca nici voi nu sunteti ingerasi.Nu uita vorbe : Femeia vrea 3 animale.Un taur in dormitor, un jaguar in garaj si un bou care plateste taxele. Oare de unde so nascut zicala... Plus am precizat ca e caz de a meu tongue Dar sigur nu si singurul

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru oLeNNNao):

Ah si un studiu arata ca sunt 3 fete pe cap de baiat(Nu e gluma).Nu le putem lasa pe bietele cu ochii in soare nu?tongue (Gluma) Plus daca nu-ti place 1, cauta altul,nu sta sa plangi sau sa te plangi,pentru ca tot acelasi rezultat o sa-l ai.Iar daca n-ati cauta si voi:Bogatati,Fitosi,Teposi in cap,Idioti,Baieti de cartier si Mafioti,stai linistita ca nu a-ti fi dezamagite atat de pe deplin.Dar degeaba tot aburiti lumea ca sufletul conteaza, pentru ca un tocilar slab, inalt si cu ochelari no sa-l luati niciodata in comparatie cu un mistocar si batjocoritor cu bani, deci din nou, VOI VA PLANGETI?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous95):

Te-ai facut foarte inteles...dar nu-s genul de fata care sa vrea baieti de bani gata si nu stiu ce...dar greu ii gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru bogdandinro):

Dc suntem toate la fel? eu nu cred!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

N-am 13-14 ani si nu vreau haine scumpe nici ieftine si de niciun fel nici plimbari cu masina si toate aceste chestii chiar nu ma intereseaza sincer, eu vreau un baiat care sa tina la mine si in care sa am incredere ..atat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Ce rau estilaughing si scuza-ma nu suntem toate la fel daca tu ai trait o experienta naspa nu inseamna ca suntem la fel

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

Da... Foarte rau devilhee heehappy Eu am trait-o si tot nu arunc in toate cu noroi si nu stau sa plang cu un banner pe care scrie "Toate fetele-s jalnice" happy Dar voi faceti asta in special dupa fiecare despartire,dupa ce ati fost imbarbatate de prietene cu fraze de genul "lasa-l ca e un porc..."; "nu te-a meritat oricum"; "gasim noi altceva"; "hai fata la cumparaturi,o sa-l uiti"; " hai in club,poate gasesti ceva mai bun" etc etc happy E cam enervant cand vezi iar peste tot fete strigand "baietii e niste porci", da pana la urma tot va gasiti alt "porc" care poate pana la urma se, sau nu se, dovedeste a fi porc tongue Si dupa despartire, daca sitti ca
"e porc" dc mai plangeti dupa el?laughing Mergi mai departe si cauti ce vrei prin "ce-o ramas" tongue

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu ai, da intrebari de genu exact fetitele dupa prima tradare le punhee heetongue

| bogdandinro a răspuns:

Nu sunt negativist dar cam asa mi se par fetele nu gasesc nici una care sa fie de treaba si sa nu fie ipocrita daca ar fi o fata cum ai descrie tu ar fi f ok