| aly1368 a întrebat:

Deci am o problema, si nu stiu ce sa mai fac.Sa trec deja la subiect, este un baiat cu un an mai mic decat mine, de fapt acest baiat este copilul sefului mamei mele.El ma tot invita la suc, la pizza, in parc si nu mai stiu unde, incercand sa petrecem mai mult timp impreuna. Numai ca eu nu vreau asta, nici nu imi place de el, si nici nu vreau sa fim prieteni, daca se poate sa nu-l vad deloc ar fi un vis implinit. Se tine dupa mine mai mereu, mai ales cand vreau sa merg cu prietenii mei undeva. Cum as putea sa-i spun ca nu il vad decat ca un prieten fara sa-l ranesc. m-am gandit sa ma cuplez cu un baiat, poate asa reusesc sa scap de el. Oare va merge?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai sa incep cu sfarsitul. nu te poti cupla cu cineva doar ca sa scapi de altcineva. Gandeste-te si la persoana cu care te cuplezi, poate se indragosteste de tine iar tu il folosesti. Mai bine rogi un amic sa se prefaca cum ca ar fi iubitul tau si sa mergeti de mana in fata celuilalt. Refuza-l tot timpul atunci cand te invita undeva, inventeaza tot felul de scuze, in timp isi va dea seama si te va lasa in pace.

| neutrino a răspuns:

Cel mai corect este sa-i spui politicos ca nu esti interesata de o relatie cu el.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Copila prostuta daca vrei ca mama sa fie promovata si sa primeasca m, arire de salariu+bonuri de masa ar fi bine sa te cuplezi cu el

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Eu totusi cred ca ei ii place de el, o fata hotarata nu ar cere sfaturi aici, ea totusi are retinere, dehh e fata ii place atentia. fetele sunt pe sistemul lasa-ma-mi place

| frostxtq a răspuns:

Spune-i direct ca nu il vezi decat ca pe un amic. Mai bine ranesti cu adevarul o singura data decat cu refuzuri de mai multe ori. Nu e capat de lume, nu suntem obligati sa ne placa toata lumea care ne invita in oras.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i adevarul ca nu-l iubesti.