| Nikoooooooo a întrebat:

Buna deci eu m-am despartit de prietenul meu de cateva zile, este in clasa cu mine, suntem in a9a, si dupa ce ne-am desp el la scoala ma evita dar azi un coleg mi-a zis ca pacat ca ne-am despartit, si azi am inceput asa cica sa ne "certam" si dupaceea imi lua apararea in anumite momente sh cand vb cu el ma privbea direct in ochii sh ii sclipeau sh etc... oare ma mai iubeste? eu l-am iubit mult sh el stie acest lucru, oare se mai poate salva cv? Noi 2 ne-am certat pentru ca el cu o colega facea anumite gesturi, o lua in brate etc, iar dupaceea am aflat ca fata aia nu ma prea suporta sh ea a facut acest lucru pentru a ma face geloasa.Deci ce sa cred pana la urma? sfaturi pls... dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Fa cum iti dicteaza inima. dar si capulhappy ca sa nu suferi dupa aceea. Poate ca tocmai de aia a facut asa fata aia, ca sa va desparta! Daca inca mai vezi in ochii lui acea sclipire merita sa incerci, sa ii dai o sansahappy ...mai ales daca tii la el. si pe parcurs trebuie sa ai vorbesti cu el sa ii spui ce te deranjeaza si ce nu. ca sa nu se mai duca pe la altele sa le ia in brate. oricum e baiat.deocamdata e mic.incearca si el si cu una si cu alta.Dar daca ti la el nu il lasa! fa-le in ciuda la toti! nu trebuie sa lasi capul joc niciodata mai ales pentru niste "curve". parerea mea! :* Bafta

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu trebuia sa recurga la acest lucru, si daca fata aia il lua in brate el putea s-o impinga sau sa-i spuna pleaca d. de aici.Sa-ti demonstreze tie daca te iubeste sau nu.Fii atenta cum iti contruiesti relatia, pentru ca il vei vedea pe acest baiat zilnic de acum, timp de 4 ani de zile, daca nu intervine nimic. Spune-i sa-ti spuna ce are de gand sa faca daca are rost sa va impacati sau nu sa renunte la t. aia straight facesi sa i-a masuri. Ai facut bine ca te-ai despartit de el pentru ca accepta acele gesturi si ca nu le respingea.Dovada de acceptare= placere. Fa ce crezi ca e de facut eu am incercat sa te ajut.

| Skitt a răspuns:

Sigur mai simte ceva pentru tine. Altefel nici nu i'ar pasa de tine[nu ti'ar lua apararea, nu i'ar sclipii ochi...] Incerca sa ai o discutie privata cu el si spune'i ce simti. Stiu ca pare greu dar lasa'ti inima sa vorbeasca. Trebuie sa pari putin afectata de faptul ca nu mai sunteti impreuna[sigur esti pentru ca tu l'ai iubit mult] si sigur el iti va clarifica totulwinking. Si eu am patit ceva de genu'.happy

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Nu trebuie sa lasi capul jos*