| Robert_Beghean_1993 a întrebat:

Buna
Deci pe scurt am 25 de ani, am avut o relatie de 5 ani toate bune si frumoase,cand eram in pasu sa o cer,a dat gres cu un pustan adica m-a inselat,am aflat ne-am despartit ea a ales sa ne despartit,am inteles cu greu situatia,am fost respectos chiar un gentelmen nu i-am facut nimic, numa eu stiu cat mam abtinut sa nu le rup capu.
Dar am apreciato in toti acestii ani cat a fost lanaga mine, pentru cat de mult m-a iubit si mi-a fost alaturi.
Asta sa intmplat pe 10 octombrie.
Din cate stiu la un momendat si dat seama ca nu-i de ea cai un drogat si etc ca la prins,dar dupa am aflat ca iar umbla cu el.

Finalul concluzia e, ca mam resemnat am inteles situatia am mers mai departe chair daca a fost foarte greu si este.
Dar s-a apropiat sarbatorile si doresc de craciun sa-i fac un cadou, si anume:
Am tiparit o carte cu 150 de declaratie de dragoste cu 100 de poze cu noi si cu cateva Mesaje din partea mea in uma despartiri.
Mai pe scurt vreau sa-i arat prin acest cadou cat de mult am iubit-o si am tinut la ea,am apreciat... Vreau sa fim in continuare,baiatu cavaler din punct de vedere respect, si nu golani, cum se face in ziua de azi in urma unei despartii.
Ce parere aveti? Sai dau acest cadou sau nu!

Multumesc frumos!
Sarbatori fericite la toata lumea!

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Te-a inselat si tu inca o cauti? iti calci pe demnitate...las-o-n prostia ei sa stea acolo unde ii e locul, ca e femeie usoara.

Dupa parerea mea asta ar fi o prostie colosala si te-ar invalida ca om, ea te-ar vedea ca pe un catelus si ti se duce barbatia, cauta alta fata ca are balta peste, niciodata nu seaca de fete/
Eu unul nu mi-as calca pe orgoliu pentru situatia asta, ar intra imediat la si 'altele' si m-as duce mai departe.

| Robert_Beghean_1993 explică (pentru Drimmero):

Da.
Dar orgoliu nu exista in dragoste.
Si 2 tocmai de aia am cerut o parere, din partea altora cu experienta mai mula, care am iubit si au trecut prin despartiri.

| Horus35 a răspuns:

Dacă vrei sa-i arați cât de mult ai iubit-o și cât de mult ai ținut la ea, maxim ceva personalizat cu mesajul: "pentru cea mai bună fostă iubită", așa, la pachet cu o glumiță laughing. Pur și simplu las-o. Poate o să-și dea seama de ce a făcut și o să regrete mai târziu. Tu vezi de viitorul tău. Nu e un capăt de lume. Dacă l-ai făcut deja, poți să-l păstrezi tu și să-ți amintească de momentele frumoase. Sper să-ți găsești pe cineva care te merită și să nu mai simți nevoia unei astfel de cărți pentru a fi fericit. Oricum ești un cavaler pentru felul în care te-ai purtat. Ai tot respectul meu.

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Nu. scuza-ma ca iti zic dar esti prost daca faci asa ceva. Ca si cum ii premiezi prostia si ii arati ca inca e prezenta in gandurile tale.

| mihaa a răspuns:

Ești un bărbat adevărat și foarte sensibil
Nu știu dacă este bine sa o mai cauți și cu atât mai mult sa-i faci și cadouri
Daca o mai iubești și o vrei înapoi, atunci caută și că idee un album foto cu pozele voastre ar fi o idee super
Ești cumva în zodia Rac, sau gemeni?

| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca ar fi o idee buna, poate constizeaza ce a pierdut si regreta.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu ai demnitate?
Ea te-a inselat si tu inca o vrei inapoi?
Cine iti garanteaza ca daca te impaci cu ea nu o sa te insele si a doua oara?
Stiu ca iti este greu acum dar trebuie sa treci peste. Nu e vorba de orgoliu dar trebuie sa mergi inainte.
Tu decizi daca vrei sa mai fii cu ea sau cauti pe altcineva care sa iti fie alaturi.

| Drimmero a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Adevarul e ca iti trebuie experienta pentru o situatie ca asta...prietene, aia te-a inselat si si-a bagat picioarele in iubirea ta,, dar tu inca o cauti? felicitari...esti o apa si un pamant, nu te jignesc cu rautate ci ca sa-ti deschid ochii, in fond daca e alegerea ta,, fa ce vrei dar dupa sa nu pui o alta intrebare ca si-a batut presul de tine.

| Robert_Beghean_1993 explică (pentru mihaa):

Scorpion

| Robert_Beghean_1993 explică (pentru Drimmero):

Multumesc de răspunsuri.
Am crezut ca e bine sa aiba o amintire frumoasa ce a pierdut, crezând că arat ca am iubit-o cum ea nu-s imagina si nu credea.
Dar totodata i-am dovedit asta si i-am spus, prin faptul că știa cas o persoană razbunatoare si influenta si putea sa-i fac foarte mult rau.
Si dupa o luna 2 i-am zis asta.
Toti ma criticau ca n-am luat măsuri si etc toti prieteni si toate cunoștințele au rămas scoate faptul că nu i-am facut nimic.
Dar tinand mult la ea si iubirea care o aveam pentru ea si cu puterea lu dumnezeu am putut din raspudeteri sa ma abțin.
A 3 daca prin care cred că si A dat seama ca o iubeam cum ea nu credea este faptul că:cand am aflat dupa o discuție mai amplă i-am arătat inelul si i-am zis ce am vrut sa fac.
Ea baga motive gen ca in ultimul timp eram rece cu ea nu exista comunicare ca la inceput ai etc de aia...
Dar i-am zis ca eram stresat si agitat cum sa fac cererea in căsătorie.
În fine in concluzie, inteleg ca daca ai dau si cartea aceasta mai rau fac?
Sa o tin pentru mine.
Sau dacă ma suna ea sa ne vedem sa ai dau
?

| mihaa a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Daca te caută ea, și cu siguranță te va căuta, atunci să-i dai cartea

| RAY a răspuns:

Jalnic,ce urmeaza sa-i faci o biblioteca special pentru ea, poate isi vinde cartea si se imbogateste, eu spun sa ceri de pe acum drepturi de autor, esti un catelus, aia te-a inselat si tu vrei sa continui drama

| Drimmero a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Nu, fii barbat in continuare si ignor-o, fii indiferent cu ea, ei nu i-a pasat atunci cand te-a inselat. Ce motive de joasa speta a bagat 'erai rece' asa fac unele femei... ca sa scape usor,, sa arunce vina tot pe tine pentru faptul ca le mananca si vor scarpinate din alta parte. Barosane...fii barbat si treci mai departe, aia nu mai merita s-o numesti nici macar fosta iubita, ci doar o usuratica, ti-am zis mai sus, balta are peste si niciodata nu seaca,, da-i cu undita si ai de unde alege.

| Lukas1994 a răspuns:

Wow, tu chiar nu ai demnitate, nu esti un "cavaler" daca ii face un cadou
Fa-o si vei deveni un simplu catelus, o papusa cu care s-a jucat un timp dupa care a aruncat-o la gunoi.
Daca ( doamne fereste ) va impacati, ea va stii ca esti un fatalau prostanat, te are la mana, esti tarf***ta ei.
Tu degeaba esti barbat.

| MarianWLF a răspuns:

Dupa ce te-a inselat sa ii faci cadou, inseamna ca atat te respecti tu pe tine, adica mai deloc. E ok sa fii cavaler, ai inteles tot, nu ai reactionat agresiv, dar, daca iti calci pe mandrie, iti pierzi respectul de sine, faci cum vrei.

| darrio2007 a răspuns:

Vai de gramatica ta! Daca ai scris acele declaratii la fel ca aceasta intrebare, nu mă miră că te-a inselat.