| silvya0534 a întrebat:

Buna dimineata! O intrebare destul de ciudata, cred ca foarte putine femei au necazul acesta,dar de ce nu simt deloc placere prin penetrare? Este preludiu,tot ce trebuie, dar cand e vorba de penetrare nu simt nimic.
Am incercat sa folosim diferite prezervative, intr-un fel a functionat dar nu am simtit plăcere asa de maxima si dupa un timp sa ales cu durere.
Este ceva greșit la mine ca nu am placeri prin penetrare sau e ceva normal?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te consulte, nu putem sti noi cauzele, medicii in urma ecografiei vaginale stiu exact cauza poate ai chist pe ovare poate ai rana pe colul uterin, vei afla cauza daca te vei duce la ginecolog.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil penisul nu este suficient de gros.
Sau probabil că nu sunteți suficient de excitata, fiind și dureri, asta ar fi o varianta mai plauzibilă.
Așa că puteți încerca cu lubrifiantul din comerț și vedeți ce iese.

| silvya0534 explică (pentru Hyperion7):

Suficient de gros este, probabil este si de la faptul ca nu este lubrifiere, dar cateodata era, si tot durere a fost.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| wildthing a răspuns:

Dar cand iti face sex oral (cunniligus) simti placere?

| silvya0534 explică (pentru wildthing):

Acolo da, simt

| Hyperion7 a răspuns (pentru silvya0534):

Atunci înseamnă ori că nu a fost suficientă, pentru că da, daca nu e destulă ..tot aceeași chestie
Ori e probabil sa fie o problema de ordin emoțional, din moment ce la sexul oral simți plăcere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e vârsta. Cu vârsta vine experiența. Din ce descrii și mă repet, din ce descrii tu, el nu știe (încă) cum să te deschidă mental, cum sa te facă să-ți placă sexul. Dacă mai e și grăbit și preliudiu puțin (sau deloc), tu nu apuci sa te "uzi" corespunzător și de acolo și durerea.
Dar orice problema de genul ăsta trebuie discutată în cuplu. Doar așa veți putea vedea care și unde este problema de fapt.

| Violleta2022 a răspuns:

De satisfactia vaginala a femeii este responsabil doar barbatul!
Probabil ca se termina mai repede de 10-15 minute cat este considerat ca se excita femeia, ori poate are penisul foarte subtire si nu ajunge sa excite peretii vaginului, ori poate nu stie...

| mihai69 a răspuns:

Nu toate femeile au orgasm din penetrare.
Caută o poziție în care să ai acces liber la clitoris și mângâie-l când ești penetrată.

| wildthing a răspuns:

Daca dupa un timp se ajunge la durere, ma gandesc ca nu e un penis foarte subtire, asa cum scria cineva pe aici. Am mai auzit despre cazuri de femei carora nu le place penetrarea. Eu nu vad asta ca fiind cine stie ce problema. Adapteaza-te la situatie, profita de faptul ca simti placere prin sex oral si exploateaza latura asta...insista pe cunnilingus.

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista destule femei care au aceasta problema, cauzata un cumult de factori.Nu poti spune neaparat ca e doar vina lui asa cum vad pe aici, probabil ambii trebuie sa depuneti ceva mai mult efort pana va iese.
https://www.vice.com/......during-sex

| silvya0534 explică (pentru Violleta2022):

Lui ii ia foarte mult sa se termine, nu este o problema la asta, probabil nu pune asa preț pe preludiu

| Violleta2022 a răspuns (pentru silvya0534):

Spune-i atunci, ca nu incepi sexul pana nu esti complet excitata si umezita, fiindca fara un preludiu bun, sexul este dureros si neplacut.