| g3orgy a întrebat:

Buna dimineata! si Paste fericit. dar nu calcati iarba mea ca altii o fumeazabatting eyelashes. am facut o mare tampenie acum de Paste crying azi noapte pe la 1 vb cu un baiat la tel.ma sunase el si ma rog pe baiat il cunosc cam din decembrie el avea prietena pe atunci eu am zis sa nu ma bag peste relatia lor ca nu's genu si de curand aflasem ca sta cu fata respectiva la "misto " eu auzind asta. dins pe 1 aprilie i-am spus ca e dragut si imi place de el el a zis ca sa saturatsa stea cu feet la misto etc si ne-am "combinat" am tot vb cu el la tel. si azi noapte pe la 1 intra mami la mine in camera. cu cine vb eu :cu bianka o colega. si m-a intrebat ca la ora asta etc am incercat sa-l sun nu raspundea nu avea telu la el dupa vreo ora a raspuns prima data nu stiam ce sa zic sa nu; mi zica iubita sau zana. si cand i-am zis cum ma cheama a zis : a zana tu esti pfoai eu sa mor.era si mami si tati langa mine straight face mda m-a vazut ca's suparata ma intreba ce'am da eu nimic nimic :d ca nu puteam sa zic nimic si peste vreo 5 min suna el il ia tati ca "avem famiilii ca dormii la ora asta etc sad dupa aia i'am zis lu mami ca e adita un coleghee hee dupa aia ca e catalin de la mine din clasa ca si pe baiatu asta tot catalin il cheama l-a luat mami cu frumosu ca cine e sa afle si ea cu cine vorbesc eu la ora aia etc bine inteles ca i-a zis ca nu e coleg cu mine sad si ca are 16 ani si ca sta in cv9 si are nr meu ca am vb pe interent. si ai mei zic ca e ceva iesit din comun ca la 14 ani sa am un prieten si s-au suparat mi-au luat si telefoanele si azi mami le lua la servici ce sa fac ca poate si el e suparat pe mine da mie de ai mei? crying(( stiu ca am gresit ca nu le'am spus din prima dar na. ei sunt mai fixisti si exigenti straight face ce sa fac. sfaturi? big grin plss

Răspuns Câştigător
| inger-ranit a răspuns:

Colegutza, deci parerea mea : cere'i scuze mamei tale ca ai mintzit'o tongue dupa aceea explica'i tot despre baiatul ala. asa am facut si eu cu ai mei si a mers tongue... dar incearca sa le spui tot adevarulbatting eyelashes nu pe ocolite. fundita?

10 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Deci sa-ti zic mai intai ce am inteles. Ai vorbit la telefon cu un baiat pe care il cunosti din decembrie si cu carevrei tu sa fi si ca el era cu una da s`a despartit de ea. Si apoi i`ai mintit pe parintii tai ca vorbeai la 1 noaptea cu diversi colegi si pana la urma ei si-au dat seama si acum ti-au coniscat telefoanele.
Sincer eu cred ca trebuia sa le spui de la inceput sau sa suni repede o colega si sa le spui parintilor c ai vorbit cu ea si sa o faci cumva sa recunoasca ca ai vorbit cu ea. Mie mi se pare normal ca la 14 ani sa ai un prieten dar sti cum sunt parintii vor sa`si pastrze copilul cat mai mult si de`aia nu le convine sa ai prieten.
Poate poti sa iti ceri scuze si sa le aminteti ca si ei cand erau adolescenti ca tine se purtau la fel si ei o sa inteleaga.
Cu el e mai usor ii poti spune adevarul si se rezolva.
ai grija ce faci kiss Bafta!

| Alina_9354 a răspuns:

Ceva de genu am patit si eu pe la 14 ani si dupa 3 ani inca e suparta mama pe mine ca am mintit-o atunci! Spune-i adevaru ca iti era rusine sa le spui ca vb cu un baiat si promite ca daca ei nu se supara si nu reactioneaza urat de azi inainte o sa le spui numai adevaru! Bafta!

| anad a răspuns:

Sa incerci sa fii mai coerenta cand te exprimi, sa nu mai minti si azi sa le spui adevarul parintilor pentru a evita alte certuri si suparari.Chiar daca sunt mai exigenti trebuie sa ajungi sa te intelegi cu ei in aceasta problema si sa asculti si sfatul lor.Curaj!

| Crisu_8081 a răspuns:

Cand am sa inteleg ceva din aceasta "intrebare", iti promit ca am sa te ajut.

| mary a răspuns:

Chestia este ca nu prea am inteles nimic din povestea ta.ai auzit de semne de punctuatie, cu ce se mananca?
am inteles doar de ceva cu un prieten cu care ai vb... si te-a prins mama ta.asta este doar din cauza ta pentru n-ai stiut sa ascunzi mai bine adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti praf...nu te chinui?

| AcDc4ever a răspuns:

pai ar fi trebuit sa le spui de prima data ca ai un prieten eu sunt clasa a 4a si am un prieten da le-am zis parintilor mei ((da si ei sunt mai intelegatori cu mine))pup cristinutzakiss

| AcDc4ever a răspuns:

Nu stiu daca mai este valabila stirea asta confusedconfused

| beautiful a răspuns:

Dulcika, cum sa o sune baiatul daca i-a confiscat telefoanele?

| dulcika_3604 a răspuns:

Pai hai saty spun... daca nu sunt de acord spune-i baiatului ca parintzi tai nu vor si daca chiar te iubeste spune-i sa nu stiu sa va vedeti candva cand nu sunt parintzii tai si sa te sune doar cand poti vb tu l tel adica cand ii dai bip sa te sune el sau il suni tu... eu asa am facut big grin