| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata!
Sunt disperata...de cateva zile!
Acu' 12 zile am facut sex neprotejat cu iubitul meu,dar nu a ejaculat in mine. Cand a simtit ca 'se apropie momentul', si-a pus prezervativul.
De asemenea,am facut sex neprotejat, la fel, acum 4 zile. Nu a ejaculat in mine,insa, am aflat foarte,foarte tarziu despre lichidul preejaculator.
Acum regretele nu-si au rostul, pilula de a doua zi degeaba o mai luam, pentru ca am aflat tarziu ca e posibil sa raman.
De 2 zile ma simt foarte ciudat. Simt o usoara durere a sanilor, ma doare in zona abdominala si ma 'inteapa' burta. Nu stiu,simt ca ceva se misca acolo. Nu pot descrie senzatia.
Ieri am mancat de doua ori,iar seara n-am pus deloc gura pe mancare. Sunt foarte stresata.
E adevarat ca mi-a fost foame,dar azi dimineata cand m-am trezit,nu am avut nicio pofta de mancare, iar daca incercam sa mananc,cu greu reuseam, deoarece mi se facea greata. Nici acum nu sunt mai bine.
Simt si un usor gust de metal in gura (cred).
Am 17 ani si 8 luni.
Nu stiu ce sa mai fac! SImt ca innebunesc si devin paranoica (daca nu sunt deja).
Daca fac astazi sau maine un test de sarcina, e concludent? Stiu ca se face dupa aprox. 3 sapt, dar nu mai pot sta asa...

Multumesc...
(fara comentarii gen : de ce s-a inventat prezervativul?; sunt constienta de greseala facuta si ma judec destul de aspru si singura, nu am nevoie de jigniri.)

21 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri si ia un test de sarcina si fa-l. Nu te costa mult sau mergi la medic si fa niste analize la sange.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru andru10best):

Dar e concludent testul?
Nu a trecut mult timp si de asta zic.

| LikeARollingStone a răspuns:

Test.
Si daca e sa nu, invata ceva din toata treaba asta.
Si daca e sa da, o saaa aveeem un neepooteeel! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LikeARollingStone):

E concludent testul?
A trecut putin timp.
si clar am invatat MULTE din greseala asta, mai ales dupa cateva nopti albe happy

| LikeARollingStone a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar n-am! Intreaba la farmacie cand il cumperi...
Apropos, poate ca toate acele "simptome" sunt din cauza ca iti faci prea multe griji si te gandesti numai la asta...happy

| BonneLess a răspuns:

Deoarece esti constienta, ai gresit si a doua oara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BonneLess):

Nu!
Mi-am dat seama dupa al doilea contact sexual neprot.cand am intrat accidental pe un site...
De asta am spus ca era prea tarziu.
Si altele au fost intrebarile mele si ma asteptam la un altfel de raspuns.
Dar se pare ca unii nu tin cont de intrebari, ci continua sa puna sare pe rana.
Multam fain'

| BonneLess a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt aici pentru a pune sare pe rana, doar ca ti-am atras atentia.
Referitor la intrebare, daca ar fi cazul sa fi ramas insarcinata poate fi si de acum 12 zile, pentru nici atunci nu ai stiut de lichidul preejaculator. Fa un test maine dimineata si o sa te convingi.

| andru10best a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 7 zile de la actul sexual. Uite aici mai multe detalii http://www.sfatulmedicului.ro/......rcina_1326

| LikeARollingStone a răspuns:

Fataaa...sa-mi trimiti si mie un mesaj cu rezultatul. happy

| enonimox a răspuns:

O sa ai un baietel felicitari

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru enonimox):

Mda.
iti doresc si tie o astfel de sustinere, daca la un moment ti se va ivi o sarcina nedorita!
Se pare ca unii vorbesc ca sa nu taca.

| enonimox a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze am vrut sa fac o gluma, oricum exista teste de sarcina si in cel mai rau caz avortul

| supercharge a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacios, ca na, situatia e cam nasoala.
Intreabarea e: cum de nu stiai de lichidul "magic" inainte de cel "final"? Chestia asta se face in scoli, chiar in clasa a X-a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supercharge):

Tocmai ce am terminat a 10-a si am trecut intr-a 11-a.
NU am facut NIMIC legat de sex! Nimic...
nu am avut de unde sa stiu.Ma mir cum de am putut intra asa 'accidental' pe acel site, in care se vorbea despre lichidul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru enonimox):

Nu e nimic.Imi cer si eu scuze...sunt stresata si reactionez ca atare.
Da, asa e!

| enonimox a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca sigur ai ramas gravida, poti sa il avortezi dupa o luna de la actul sexual, un avort costa 5 milioane, si nu e nimic rau in asta, milioane de femei fac asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru enonimox):

Da,dar sunt minora si greu gasesc pe cineva care-si 'risca pielea'.
Parintilor nu vreau sa le spun.I-as dezamagi prea tare..de altfel, si pe 'mine' m-am dezamagit.
As merge doar cu prietenul meu, care e major, dar nu stiu daca m-ar lua cineva.

| enonimox a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau pentru tine, cel mai bine le-ai spune parintilor deoarece ei te ajuta mereu cand ti-e greu.

| supercharge a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vine nimeni sa explice, iti dai seama ca daca vien cineva sa explice, pe majoritatea ii amuza si tot asa. Stiu ca am trecut si eu prin a 10-a si la biologie la sis. repod. era scrisa chestia asta. Poate depinde si de scoala, de ce se preda pana la urma.
Intre timp, pastreaza-ti calmul cat mai mult posibil(incearca, stiu ca e greu), pentru ca fie ca te agiti sau nu, urmarile o sa fie aceleasi. Dar macar asa sa nu iti mai faci rau singura. Plus ca din agitatia asta nu o sa mai intelegi daca e sau nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supercharge):

Multumesc!
O sa incerc sa ma calmez..chiar daca mi-e foarte dificil