| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata!

Sunt disperata...de cateva zile!

Acu' 12 zile am facut sex neprotejat cu iubitul meu,dar nu a ejaculat in mine. Cand a simtit ca 'se apropie momentul', si-a pus prezervativul.

De asemenea, am facut sex neprotejat, la fel, acum 4 zile. Nu a ejaculat in mine,insa, am aflat foarte, foarte tarziu despre lichidul preejaculator.

Acum regretele nu-si au rostul, pilula de a doua zi degeaba o mai luam, pentru ca am aflat tarziu ca e posibil sa raman.

De 2 zile ma simt foarte ciudat. Simt o usoara durere a sanilor, ma doare in zona abdominala si ma 'inteapa' burta. Nu stiu,simt ca ceva se misca acolo. Nu pot descrie senzatia.

Ieri am mancat de doua ori,iar seara n-am pus deloc gura pe mancare. Sunt foarte stresata.

E adevarat ca mi-a fost foame,dar azi dimineata cand m-am trezit,nu am avut nicio pofta de mancare, iar daca incercam sa mananc, cu greu reuseam, deoarece mi se facea greata. Nici acum nu sunt mai bine.

Simt si un usor gust de metal in gura (cred).

Am 17 ani si 8 luni.

Nu stiu ce sa mai fac! SImt ca innebunesc si devin paranoica (daca nu sunt deja).

Daca fac astazi sau maine un test de sarcina, e concludent? Stiu ca se face dupa aprox. 3 sapt, dar nu mai pot sta asa...

Multumesc...

(fara comentarii gen : de ce s-a inventat prezervativul?; sunt constienta de greseala facuta si ma judec destul de aspru si singura, nu am nevoie de jigniri.)

16 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Sunt 30 de boli care se pot transmite sexual si tu te ingrijorezi sa nu ramai insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa iti da seama ca ai ramas insarcainat trebuie sa iti faci testul de sarcina.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Sa ai griija ce te-a zis mat31new

| BlitzLikeXd a răspuns (pentru mat31new):

Ai dreptate

| Demonull a răspuns:

Mergi la ginecolog si ia-o si pe minunea aia de gagiu care nu gandeste ca desi fiind minora el o face fara.(exista anticonceptionale)fa si un test acasa..acum totul e si pe fond nervos si e posibil doar sa iti induci tu starile alea..in orice caz, pot sa iti fiu naș daca ehappy. Fara suparare

| All3x4You a răspuns:

Buna..eu te sfatuiesc sa te consulte un medic.e cel mai bine asa ..parerea mea. Mult succes!

| khwewljewew a răspuns:

Nu ești însărcinată. Ci stresată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru khwewljewew):

Sperr...

| MessiTheBest99 a răspuns:

Dca tea mancat in c*r sa facvi fara prezervativ se poarta mereu dar ala stie cand ejaculeaza laughing acuma iese bebelusul sa ma inviti la botez iar daca il avortezi invita-ma la coliva ca la avort il scoate pe bucati

| IloveME a răspuns:

De obicei cand esti insarcinata iti apar pe sani niste vene usor vizibile. uitate! in caz ca acestea nu si-au facut prezenta, stai linistita..nervi si stresul sunt de vina! cat despre test urmand bine instructiunile, facut cu prima urina din zi fara sa bei lichide inainte sa-l faci poate da rezultate chiar si dupa 2 saptamani!
O zi buna iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca a folosit prezervativul pe ultima suta de metrii exista sanse sa ramai insarcinata ( nu zic asta ca sa te sperii ci ca, pe viitor, sa premeditati astfel de necazuri ) deoarece penisul elimina sperma in timpul actului sexual, nici unul dintre voi nu simtiti asta, nu trebuie decat un netrebnic de-ala de spermatozoid sa prinda un ovul de-al tau si sa-l violeze (fecundeze ) ca de-aici si sarcina. Daca zici ca ai 12 zile mai asteapta 7 zile si fa-ti test de sarcina, nu mai continuati sa intretineti relatii sexuale fara prezervativ, mare atentie la protectie si igiena

| NickName01 a răspuns:

Draga mea, ca o paranteza numai, e bine de stiut, orice joc sau viciu poate fi foarte tentant, dar trauma relaţiilor sexuale înainte de căsătorie nu este un joc!
Pe de altă parte gândeşte-te, oare ce vei face tu atunci când chiar vei fi însărcinată? La urma urmei, probabil este o chestiune de timp!

O influenţă sufletească (cu atat mai mare daca "actualul" nu va ramane "sotul" tau) ce mai târziu va aduce ruinarea fericirii tale! Statistica legată de motivele celor 50-60% dintre cuplurile care divorţează exact asta scoate în evidenţă: relaţiile premaritale! Este demonstrat fără nici un dubiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NickName01):

Apreciez ce ai spus, dar asta nu ajuta cu nimic acum!
Sunt foarte stresata si ..nu mai pot!
Apreciam mai mult daca imi raspundeai la intrebari, pentru ca nu degeaba le-am pus.Le-am pus pentru ca numai eu stiu cat de mult plang si cat de mult ma gandesc la o posibila sarcina.

| Anomisusususususus a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa faci testul.
si prietena mea este la fel de o saptamana, dar nu am avut un act sexual in sine ci doar o incercare deoarece era si este fecioara, dar tot isi face griji din cauza lichidului seminal. iti faci testul si vei vedea, poti sa faci si 2-3 teste la interval de o zi doua sa te asiguri.
nu plange si nu te mai stresa iti faci mai mult rau, te linistesti faci testul si pe urma poti consulta si un medic. bineinteles totul impreuna cu iubitul tau, si el a contribuit la toate astea. bafta

| mihay88 a răspuns:

Calmeaza-te mai cel mai probabil esti doar stresata si din cauza asta ai toate reactiile acelea. Corpul uman reactioneaza in feluri diferite...se poate vindeca singur daca crezi in ceva anume, si aici ma refer la efectul placebo dar exista si reversul medaliei, daca iti inchipui anumite lucruri si esti speriata poti sa dezvolti sau sa amplifici anumite stari care poate in mod normal nu le-ai avea. Oricum ca sa te linistesti de tot trebuie sa astepti pana se face termenul ca sa faci un test de sarcina, il faci si dupa aia respiri usurata si ai mai multa grija data viitoare. Te-am pupat si sper sa auzim numai de bine :*

| h3r a răspuns:

Liniștește-te, stresul doar îți face mai mult rău.
Într-adevăr...sex neprotejat=risc de sarcină, dar mă îndoiesc să fie așa și la tine. Acel lichid aduce șanse minime, oricum...și mă îndoiesc să fi rămas, însă peste o săptămâna poți face un test pentru a fi convinsă.