| martoraluipuci a întrebat:

din start spun ca am 19 ani.am o nelamurire:cand fac dragoste cu prietenul meu(protejat) nu simt absolut deloc nici o satisfactie fata de cum simt in 2 cazuri cand am facut-o neprotejat(si atunci nu am dus-o pana la capat de frica sa nu se termine in mine).nu sunt deloc excitata. oare de ce? ce as putea face sau ce marca de prezervative sa folosim? multumesc.

9 răspunsuri:
| VisionsofaGod a răspuns:

Depinde. Poate ca nu esti destul de excitata si de aia nu simti nimic. Spune-i sa o luati mai incet.
Sau poate ca prezervativul are prea mult lubrifiant pe el. Lubrifiantul de pe prezervativ+ al tau=0 frictiune=nici o placere. Incearca alta marca de prezervative.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faci sex unde iti este mintea? la actul in sine sau la ce sa scrii pe facebook? nu te mai gandi la nimic decat la partenerul tau, la atingerile lui samd, nu altele

| mihai69 a răspuns:

Anticoncepționale. Mergi la medic să ți le dea pe cele care ți se potrivesc ție, nu le lua de capul tău!

| Alcyon a răspuns:

Prezervativul scade sensibilitatea. Orice s-ar spune, e totusi un cauciuc. Poti sa mergi la ginecolog sa-ti recomande anticonceptionale.

| Oana92 a răspuns (pentru DanionM):

Asta ar insemna ca doi oameni care se casatoresc virgini vor fi fericiti impreuna chiar daca nu comunica, nu au lucruri in comun, nu se respecta si nu se iubesc! Realizezi ce gandire gresita ai?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca folosesti prezervativ, e naspa.Foloseste anticonceptionale,sunt mult mai eficiente, si nu scad sensibilitatea.Du-te la ginecolog, ti le va recomanda pe cele mai bune.
Sau poate e o problema la el, nu te excita cum trebuie, poate nu stie cum sa procedeze sa te aduga la un orgasm perfect.

| simplej a răspuns (pentru DanionM):

WOW, in sfarsit vad si eu pe cineva sa zica de asa ceva.

| trixiiie a răspuns (pentru DanionM):

Și răspunsul tău la întrebarea ei este?
Că a greșit că s-a culcat cu gagică-so, pentru că așa spun principiile tale?
Tu ești virgin / ai fost virgin la nuntă? Nevasta, dacă este cazul, a fost virgină? Cum decurge căsătoria? Dar viața sexuală?