| SexyChick a întrebat:

Buna dragilor:* Am o problema...de la o vreme ma simt atrasa si de fete, cred ca sunt bisexuala. De curand am cunoscut o fata biseaxuala de la mine din oras si ne intelegem super dar nu stiu daca sa fiu cu ea sau nu.Ma gandesc numai la ce ar zice lumea daca ar afla straight face Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu am o amică bisexuală. Tot cam aşa ca tine a început.
Ştii ce mi-a spus? "După două experienţe cu fete, încep să înţeleg de ce pe bărbaţi îi apucă durerile de cap când vine vorba de femei. Sunt prea complicate!".
Revenind la problema ta, cel mai bine ar fi să încerci. Ştii de ce? Pentru că nu ai nimic de pierdut! Adică ce, stă lumea cu tine?
Şi-n plus, nu trebuie să îţi afişezi pancardă cu "suntem un cuplu lesbi - uitaţi-vă la noi!".
Eu personal foarte rar spre niciodată o sărut pe prietena mea deşi din punct de vedere al "lumii" am putea-o face că suntem cuplu heterosexual.
Eu nu agreez gesturile astea care ţin de intimitatea cuplului să le văd în public. Ei bine, aşa şi voi. Tandreţurile le păstraţi pentru voi, şi puteţi fi un cuplu lesbi fericit.
E aceiaşi chestie ca şi la bărbaţii gay: Iubeşti o femeie, iubeşte-o cu demnitate nu cu bravadă!
Salut şi spor!

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu incerci nu te lamuresti! Si Madonna a avut experiente sexuale cu lesbiene! Si pentru aia este normala! Si daca o fi sa fi lesbi...asta este! Nu porti vreo vina.

| FeraruLavinia a răspuns:

Mai bine nu adica poti fi cu o fata dar este un mic pacat.Gandestete si la Dumnezeu.Este treaba nu stiu... dar mai bine nu. Si in plus parintii tai ce o sa spuna?

| Georgiana2905 a răspuns:

Din fericire noi nu traim cu lumea. Fiecare face ce ii place sau ce ii provoaca placere. Lumea vb si vb atat de mult ca te doare capu. Daca crezi ca tipa te atrage atunci accepta sa fi cu ea. Cine stie ce experiente noi gasesti

| anonimaa a răspuns:

Hmm. peste tot in reviste sunt cazuri ca al tau...doar daca ai rabdare sa cauti in fiecare rev cool girl sau bravo girl e cate o fata care se confrunta cu aceasta probelma.
nu ai dc sa-ti faci griji. e doar o crija din adolescenta care va trece si este normal sa te simti oarecum atrasa si de acelasi sex pentru ca toate fazele alea fac parte din adolescenta si maturizare. mai toti avem din astea si sincer nu sunt ingrijorata.
impresia lumii conteaza mult, asa e si cel mai bine, inainte sa-ti faci o reputatie de lesbiana si tu de fapt sa iubesti baietii, este sa nu te avanti in vreo relatie cu acea tipa, doar amicitie.
eu zic sa nu faci mare caz din asta caci este ceva temporar.
xoxo

| TaZManik a răspuns:

Este pur si simplu viata ta ce te intereseaqza ce zice lumea dar. fandeste-te cati baieti lasi fara prietene

| andreea_9470 a răspuns:

Eu zic sa incerci...ca pana la urma va trebui sa te lamuresti.nu poti trai toata viata cu indoiala, nu?
nu-ti mai fie frica de gura lumii.
nu are de unde sa afle daca niciuna nu o sa spuneti nimic.

baftabig grin

| Daiana_1431 a răspuns:

Incerci si vezi daca iti place sa fi asa sau nu. Mai intai pe ascuns ii prezinti situatia si asa mai departe. Daca intr'adevar esti atrasa si de femei ce ar zice lumea? Personal eu nu am nimic cu persoanele gay/lesbi dar sa nu ii vad cum se pupa pe strada. In rest e viata lor fac ce vor cu ea. Niciodata nu am stat in loc de ce spune lumea. Traiesc viata mea, nu pe a lor happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce zice lumea, daca esti bisexuala nu ai de ce sa iti faci griji... iti alegi laughing Ori un baiatwinking sau o fata tongue sau ambele variante

| mrrry a răspuns:

EU zic sa NU pentru ca e o stare de moment si o sa iti treaca si apoi dk iti faci un statut social in lume nu il mai schimbi poate nikiodata si ai sa regreti daca dpa starea asta care eu sunt sigura ca o sa ti treaca (e dorinta de a experimanta lucruri noi) ai sa il auzi p baiatu`d care iti place "ce ma sa ma uit la lesbiana aia"straight face.
Bn oricum e alegerea ta:*

| mon@29 a răspuns:

Fratele meu lumea asta se duce pe rapa in jos. dumnezeu o pe pamant fata si baiat nu fata cu fata sau baiat cu baiat.asa de ce sar mai fi chinuit sa faca 2 feluri de oameni?laughing)mamma mialaughing

| Mik3 a răspuns:

Cum fata sa fi bisexuala, Dumnezeu a lasat pe pamant femeia si barbatul ca sa traiasca impreuna si sa se imultesca, dar nu voi va credeti mai presus decat dumnezeu si vreti sa il contrazicei. femeie+barbat=normal, barbat+barbat=anormal, femeie+femeie=anormal mai bine iti bagi mintile in cap si lasi draq gandurile astea uitari, scuze daca am fost prea dur happy

| Calin_Petre_Alexandru_1994 a răspuns:

Te sfătuiesc să cauți un bărbat.Pentru că Dumnezeu a creat un bărbat și o femeie, nu doi bărbați și două femei.este un păcat deosebit de grav și vrednic de condamnat.

| Calin_Petre_Alexandru_1994 a răspuns (pentru Mik3):

Nu ai fost deloc prea dur. ăsta e adevărul

| Calin_Petre_Alexandru_1994 a răspuns (pentru andreea_9470):

Nu.Dar Dumnezeu deja știe