| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun lubrifiant? La primul act m-a durut, asa ca am hotarat ca la al 2-lea sa folosim.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Îți recomand Durex 2În1 Masaj Gel!
Este cel mai bun din gama durex, să nu iei cu arome sau alte prostii pentru că jenează.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Dacă vrei să elimini disconfortul din timpul actului sexual, poţi folosi lubrifianţii. Ai grijă însă ce tip de lubrifianţi alegi, unii dintre ei fiind "incompatibili" cu prezervativul, de exemplu.
Există pe piaţă mai multe tipuri de lubrifianţi, cele mai multe fiind pe bază de ulei, apă sau silicon. Evită lubrifianţii cu spermicide, din cauză că aceştia conţin substanţe care cresc riscurile transmiterii bolilor sexuale şi, în plus, pot da iritaţii.
Te pup!

| tileavitali a răspuns:

Funda nu mai trai in pacat ca te vede Dumnezeu. Daca vrei sa afli ce fel de prieten ai, daca te iubeste cu adevarat, pune-l la incercare sa stea cuminte 6 luni. Daca accepta si reuseste, mai merita sa fii cu el, daca nu accepta asa ceva, inseamna ca pe el il tine legat de tine doar patima sa sexuala, si nu poate fi vorba nici o iubire. Iubirea adevarata e atunci cand exista renuntare de sine, jertfire de sine. Inceraca-l sa vezi daca poate renunta la patima sa de dragul, ca sa vezi ce iubeste el mai mult la tine, trupul tau sau sufletul tau, ceea ce esti tu launtric. Daca iti iubeste trupul tau, mai devreme sau mai tarziu, se va plictisi de tine, pentru a incerca ceva nou. Dar numai Dumnezeu si Biserica il poate ajuta pe om sa scape de patima desfranarii, pentru ca asa mi s-a intamplat si mie.

| Manuellllaa a răspuns (pentru tileavitali):

straight face.Esti pe langa intrebare.

Stiu 100% ca ma iubeste, l-am pus la incercare ma asteptat nu 6 luni ci 1 an.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru vandrei):

Mult pe lângă...

Răspuns utilizator avertizat
| maricica25 a răspuns:

2 parti motorina 1 parte ulei de motor

| Oana92 a răspuns:

Classic de la durex

| konfing a răspuns:

Tileavitali rolling on the floor)))))))))) baaa mai traieste "mutu"tau? sau i-ai dat in cap pana a murit?rolling on the floor)))))