| Isabela91919911991 a întrebat:

Buna!
Dupa ultimul contact sexual cred ca sunt insarcinata. S a folosit prezervativ, mereu suntem atenti si verificam dupa.

Dar am patit ceva ce n am mai patit si anume ca pe finalul contactului sexual, cand scotea simteam un lichid cald ca curge, si de fiecare data cand o scotea nu neaparat cand ajungea el in punctul culminant. El spusese ca prezervativul era plin si ca a verificat nu ar crede ca sunt.

Si stiam ca dupa o sapt imi vine si anume pe 5 august dar mi-a venit mai devreme pe 1 august si a tinut pana pe 4, nu am avut crampe mentionand ca am facut o in prima zi tot protejat si ca inainte sa-mi vina pe 1 august aveam scurgeri maronii.

Si nu am avut crampe doar ma durea putin nu la fel cand is pe menstruatie.

Si de obicei ma tine o saptamana si chiar am ramas uimita sa ma tina asa de putin si ne avand nici crampe mari cum am de obicei.

Iar acum dupa menstruatie ma dor sfarcurile, is obosita mai mereu ori ca dorm eu pana tarziu si cand dorm si ma trezesc tot is obosita sau poate ca e un simptom, greturi nu am is foarte bine n am pofte nici de mancare sau ceva, doar ma dor sfarcurile.

Inainte sa-mi vina pe 1 august am facut test cu doua zile inainte si era negativ pentru ca ma speriasem de scurgerile maronii

Dar acum is foarte obosita, ma dor sanii si tot asa inainte de menstruatia recenta am avut constipatie cu crampe si iesea foarte foarte putin sange, de parca era in urina sangele si am luat o ca si cum ar fi o infectie sau ca am racit jos si am luat pastile pentru infectii si mi-a trecut, ca simteam o presiune jos cand urinam
Na acum nu stiu sigur, urmeaza sa mai fac un test, dar pana fac vreau sa stiu ce e mai exact, am 17 ani.

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Orice ai avea, însărcinată sigur nu ești dacă ați folosit prezervativul, ești doar paranoică. Lichidul ăla e posibil să fie de la tine, de la prea multă excitare, nu avea cum sperma să se teleporteze la tine in vagin dacă prezervativul nu a fost spart, nu ești gravida în mod sigur, nu ai de ce să îți faci griji, liniștește-te, ti-a venit și menstruatia, nu contează că a venit mai devreme, orice ciclu menstrual mai variază cu 2-3 zile, nu trebuie să vina fix la același număr de zile.
Un test de sarcină cu rezultat valid se face la 21 zile de la contactul sexual neprotejat și la minim o săptămână de întârziere a menstruatiei, dacă faci mai devreme test îl faci degeaba.
Eu îți spun că 100% nu ești gravida, în condițiile spuse de tine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

Orice test facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala este inutil si va arata eronat, fiindca este mult-mult prea devreme ca hormonul gravidiei sa poata apare in urina.

| Isabela91919911991 explică (pentru Violleta2022):

Si ce as putea face in privinta asta? Acel test pe care l-am facut s-a incadrat si era negativ

| Violleta2022 a răspuns (pentru Isabela91919911991):

Daca ai facut numai sex protejat si ai avut deja menstruatia de curand, la ce-ti mai creezi stres inutil?
Este clar ca nu ai cum sa fii gravida!