| cryssu90 a întrebat:

Eu si iubitul meu am avut o relatie de 11 luni cu ganduri de casatorie, eu am fost un timp rece cu el, l-am respins, ne certam mult si il jigneam, el mi-a explicat ca nu fac bine si risc sa-l pierd daca nu ma schimb.Eu am continuat si asa am ajuns sa-mi zica, ca e prea tarziu pentru noi si ca nu mai vrea sa fie cu mine, desi m-a iubit enorm.Suntem de 1 luna si ceva despartiti, desi locuim inca impreuna, dormim impreuna, dar desi el e in cautare de alta fata, eu inca sper la el.Sunt dezorientata si nu mai stiu ce sa fac.Se poarta frumos cu mine si in plus uneori o mai "facem". Nu stiu daca e bine acest lucru sau nu in situatia de fata.Va sunt recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu cateva sfaturi, multumesc mult

8 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Ma depasesc unele situatii. Tu il iubesti, dar il jignesti. V-ati despartit dar inca mai intretineti relatii sexuale si stati inca impreuna. El tine la tine dar cauta sa-si refaca viata cu alta fata.
Voi stiti ce vreti?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai pana la urma baiatul iti da ce i-ai cerut. A fost onest, tu ti-ai batut joc, acum isi bate el. El se pregateste de despartirea reala, iar tu te temi ca-l pierzi si te sperie si ca ai pierdut controlul si increderea in relatie.
Partea proasta e ca nu ti-ai invatat lectia, esti doar speriata, dar data viitoare te vei purta la fel si o sa dai vina pe "fostul" dupa care suferi. De ce oare a fost nevoie sa-ti bati joc? Acum ar fi cazul sa discuti serios cu el si daca va despartiti, atunci nu mai stati impreuna, nu va mai vedeti. Daca vrea sa ramaneti impreuna, atunci incercati sa reparati unde ati gresit si sa procedati corect de acum inainte. Ori e, ori nu e. Ca asa nu e corect sa ramaneti impreuna pana isi gaseste pe altcineva ca sa-i fie mai usor sa-ti dea cu piciorul, nu?

| 0IoAnA0 a răspuns:

Stiu ca ti-am mai raspuns la intrebarea asta si acum ceva timpthinking daca tu ai incercat sa te schimbi(ceea ce ai incercat nu?) inseamna ca el nu te maiiubeste acum si nu ai ce face. iar desprea sex...nu e bine deloc pentru ca el te foloseste pana isi gaseste una. eu zic sa renunti pentru ca nu meritasad

| briosicabriosel a răspuns:

Buna Cryss, Daca tot locuoiti impreuna, incerca sa ii acorzi mai multa incredere, seara inainte sa adoarma spune-i ca il iubesti ca regreti ceea ce ai facut. Roagal sa iti mai acorde putin tipm sa vada ca te'ai schimbat. sper sa te fi ajutat. si sa va impacati.

| cryssu90 explică (pentru briosicabriosel):

Zice ca il sufoc daca ii tot spun ceea ce simt si vb de noi 2, zice sa accept situatia ca nu mai merge,dar face unele lucruri care imi dau de inteles altceva si el zice ca e din cauza mea,ca asa vad eu pentru ca sper sa ne impacam, nu mai vrea, sunt disperata sad

| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Pai spune ca iti pare foarte rau si ca ai fost o proasta si ca nu ti-ai dat seama si poate se va intoarce la tine dar tu sa nu mai faci aceleasi lucruri

| eugenl a răspuns:

Doamne Cristina aceeasi intrebare de 5 ori? :O Daca-l iubesti spune-i si vezi ce vrea cu adevarat. Daca tine la tine iti va mai da o sansa, sa nu o ratezi si pe asta!winking

| Luka杀手的女孩 a răspuns:

A si nu mai pune inca vreo zece intrebari la fel