| Bozga_Patricia_1996 a întrebat:

Eu sunt cu un baiat pe care il cunosc de 7 ani, si suntem colegi de facultate, si doar acum ne-am sarutat si suntem un cuplu, cu toate ca eu l-am placut acum ceva timp. Suntem impreuna de 5 zile si el e mai golan asa...adica fumeaza, dar e de treaba, si nu e asa romantic, adica rareori imi zice ca ma iubeste, nu ma prea alinta, doar cu "iubi", si asta foarte rar, si nu prea raspunde la mesaje, ca da, e ocupat cu jocuri! Cum sa fac sa fie mai romantic, mai pasator, mai grijuliu?

Răspuns Câştigător
| ffkldmlasbvn a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa spun. poate ar trebui sa fii tu mai tandra, sa ii dai de inteles cum ti-ar placea sa se comporte, alinte si altele. Asa isi va da seama ce iti place si ce nu..si va actiona. Acum nu trebuie sa fii posesiva si sa nu ii lasi timp liber cu baietii. Abia e inceputul..deocamdata nu il presa ca se sperie saracu' insa cu timpul daca vezi ca tot asa face ar trebui sa discutati si sa ii spui ce te deranjeaza. happy Tu il cunosti mai bine..doar il stii de 7 ani

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

N-ai lasat masca, sau cel putin pe mine.Prietenul tau este un model de iubit deoarece te stimeaza si "iubeste" intr-un mod bizar.Din moment ce tu ocupi doar locul 2 in sufletul lui spune mai mult decat era nevoie. Cauta-ti altul care sa te pretuiasca la adevarata valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa doar 5 zile de relatie? Doar daca are vreun dezechilibru psihologic sau daca e virgin. In oricare alte circumstante se va purta ca un barbat normal, adica nu foarte romantic, nepasator si grijuliu daca e cazul, nu doar pentru ca asa vrei tu.

| Bozga_Patricia_1996 explică (pentru ffkldmlasbvn):

Mersi mult! Pff, sper sa functioneze!winking

| TheCuteOne a răspuns:

Nu poți să-i schimbi caracterul, mai ales la doar 5 zile de relație.

| AirănMeidăn a răspuns:

Accepta-l asa cum e, dar ca sa fiu sincera cu tine nu pare ca te iubeste. E doar o relatie care se va termina in maxim 2 luni si probabil iti vei aminti de ea peste cativa ani si vei rade de cata naivitate aveai atunci. Scuze, dar asa pare. Nu prea am de unde sa stiu cum e cu adevarat, eu am formulat raspunsul asta dupa ce ai zis tu in intrebare

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-l poti schimba pe el, nu te mai gandi la asta. Gandeste-te doar cum sa te schimbi tu asa incat sa te potrivesti mai bine in context.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt curios in 5 zile ce ai fi vrut sa iti faca sa te duca pana la Paris si intors?

ps- alinturile mi se par pentru copii, asa ca pe acest "nivel" nu mi se pare exagerat.

| Zenithf a răspuns:

Exista o diferenta intre baieti si fete, un baiat zice odata ca te iubeste, apoi asta inseamna ca te iubeste pana zice contrariu. Cat despre restul, asta tine de comunicare si intelegere. Trebuie sa-ti ceri si tu partea ta, sa inteleaga ca trebuie sa depuna si el un efort. Relatia trebuie sa fie mai importanta ca altele, daca se joaca nu-i bai, dar sa nu consume tot timpul vostru pe jocuri.

| DragosConstantin a răspuns:

Formati un cuplu de 5 zile si el deja te iubeste? Cam dubios...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DragosConstantin):

Putin spus dubios laughing

| DragosConstantin a răspuns (pentru anonim_4396):

Razi,dar eu provin dintr-o generatie de tot rasul laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DragosConstantin):

Eu mai am o luna si fac 21, deci am prins putin. diferenta e mica. aia de 15 ani sunt de la 15 ani niste idioti, chiar 13, dar generatia 94" au inceput mai tarziu, pe la 18 asa. se vede ce bine progresam

| DragosConstantin a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt din 1994.Am spus ca provin dintr-o generatie de tot rasul, pentru ca nu observ o diferenta mare intre generatii (in ambele e prostia la putere).
Zici ca a inceput doar de la 18 ani? Poate la tine in oras laughing.Ce sa mai progresam...iti vine sa plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DragosConstantin):

In ROmania eram in Constanta si crede-ma ca pana in a 7 pana am plecat din tara, aveam si idioti si destepti in clasa / scoala. dar rar vedeai pe unu cu iubita sau vrea idioata sa se dea mare ca deja a facut sex cu nu stiu cati. acum 4 ani cand am fost in tara ultima oara, vorbeau fetele de 14 ani in autobuz de sex de imi era mi-e rusine si na am avut iubita 3 ani laughing. numai zic, sa le vezi cand se laudau cati "iubit" aveau, din ras dadeam in plans