| Ivaaa a întrebat:

Eu vorbesc cu un baiat care ma place..si el are prietena...noi ne stiam mai de mult si ne placeam...si el mi-a sp sa am rabdare ca o sa fie cu mine s-o lase pe iubita lui..insa pe mine ma doare chestia asta?! Ce sa fac? sa-l astept! sau sa-i spun sa ramana cu ea? :*sad

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Daca chiar isi dorea sa fie cu tine,nu-ti cerea sa ai rabdare si nici nu iti spunea ca o sa se desparta de ea,pentru tine.
Pur si simplu o facea,fara nicio alta vrajeala!
Chiar ii poti spune ca tu crezi ca sunt doar vorbe.
Plus ca e cam neserios. Cum zice ca o s-o lase pe iubita lui pentru tine,asa poate face si cu tine.
Chiar crezi ca merita sa-l astepti (eu oricum nu cred c-o sa se desparta de ea,iar daca se vor desparti,cu siguranta altele vor fi motivele. Poate ca in momentul asta au probeme in ccuplu, si se asteapta la o despartire, doar ca nu tu esti cauza).
Impune-ti respect!
Lasa-l sa lupte daca intr-adevar isi doreste sa fie cu tine, nu-i cadea usor in plasa.
Pentru ca din ce cazi mai usor, din aceea o sa-si piarda interesul mai repede!

11 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Uite din punctul meu de vedere, eu cred ca te duce cu vorba.
Daca te iubea/placea etc. s-ar fi despartit de ea pentru tine. Asa ca ti-a zis ca o sa se desparta, se poate intampla sau nu.
Cel mai bine e sa nu mai astepti si sa il uiti.
Pune-te si in situatia fetei...Ti-ar placea sa fii inselata? big grin

| BastardOfBodom a răspuns:

Gandeste-te ca asta ti se poate intampla si tie. Poate el se desparte de prietena lui si va fie impreuna cu tine si in acelasi timp va vorbi cu o alta fata.Nu stiu, faci cum vrei.Dar na, eu zic sa te gandesti bine.Ai incredere in baiatul asta? Daca chiar tine la fata asta, gandeste-te si la ea(depinde de cat timp sunt impreuna).Si ziceai ca va stiati de mai de mult ..nu stiu, dar crezi ca daca te placea atat de tare de ce nu a facut nimic atunci cand nu era intr-o relatie.In fine, faci cum crezi. Oricum nu e singurul baiat de pe planeta asta! Funda?

| Ivaaa explică (pentru SefaTa97):

Normal cu nu mi-ar place insa...nici eu nu prea inteleg ca spusese ca abia astepta sa se desparta cu ea si apoi o saruta de mama focului.laughing)) app imi spusese ca el nu isi bate joc de fete si ar vrea sa gasesca momentul potrivit pentru ai spune asta...si crede-ma acum il cunosc de mult si chiar este un baiat de nota 10big grin

| Ivaaa explică (pentru NoSmile):

EXACT...ai dreptate:* pupici

| Zenithf a răspuns:

Nu mai vorbi cu el pana nu face pasul decisiv. Cata vreme un baiat este cu o fata, daca el vorbeste pe aceasta tema cu o alta fata, practic o inseala pe una din fete, sau pe amandoua.
Pune-te in situatia ei, sau poate chiar esti in situatia ei, daca cumva vorbeste cu o a treia fata, ai de unde sa stii, sa fii sigura ca nu e asa?

| NoSmile a răspuns (pentru Ivaaa):

Multumesc draga mea!
Te pup!
Ai mare grija de tine!

| SefaTa97 a răspuns (pentru Ivaaa):

O fi de nota 10, dar trebuia sa o lase. Nu sa te faca sa stai dupa el :*!
Si totusi daca se desparte de ea, o sa fie cu tine, si gaseste pe alta si iti da si tie papucii pentru ea? big grin

| Cinneeeevaaaaa a răspuns:

Nul astepta isi bate joc de tine!
Cautati pe altcineva mult mai bine!

| Ivaaa explică (pentru NoSmile):

Na-i pentru ce! Multumesc frumos! pupici:*

| Ivaaa explică (pentru SefaTa97):

Da ai dreptate intr-adevar....nu stiu voi vedea eu am sa port o discutie cu el spunudu-i si apoi daca vad ca tot pe al„lui„ o tine ii voi spune sa isi vada de relatia lui...nu?

| Vögeln a răspuns:

Clar nu are intentii serioase cu tine. Cauta-ti pe cineva mai bunwinking