| antoniaidk a întrebat:

Buna, exista un baiat care e foarte îndrăgostit de mine, ma iubește foarte mult și se comporta frumos cu mine.Mie nu-mi place de el, efectiv nu ma pot îndrăgosti de el oricât as vrea, dar de fiecare data când incerc cu alt baiat îmi dau seama ca niciunul nu se ridica la nivelul lui.
Și as vrea sa fac sa merite dar nu reușesc deloc sa ma îndrăgostesc.
Păreri?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cum sa poți dacă nu exista atracție fizica,ăștia cu sufletul pot sa iți dea cu capul de pereți acum,fizicul contează, tipul se comporta cu tine ca Cezar de Cleopatra dar degeaba,o sa sufere, o sa te facă în toate felurile, cică ai mai și încercat cu alți fiind cu alți, eu nu judec, nu îmi pasa, dar e imatur

12 răspunsuri:
| Willis a răspuns:

Ai ajuns într-un moment în care trebuie să faci un compromis.
Alergi ce-ți place, dar nu este cum vrei.
Sau vorbești cu cine nu îți place fizic, dar se comportă cel mai bine.
Tu trebuie să alegi.

| Kiran a răspuns:

Atunci mai cauta, poate vei gasi cumva pe cineva dragut si cu acel comportament adorabil

| Drimmero a răspuns:

Mai cauta pana gasesti pe cineva care te atrage fizic si iti place si comportamentul, nu are rost sa te compromiti cu ceva ce nu iti place.

| antoniaidk explică (pentru Kiran):

Ai dreptate dar e singurul meu prieten si nu s intr-un moment in care sa aleg așa din ei laughing

| Kiran a răspuns (pentru antoniaidk):

Hmm, pai nu te grabii sa iei o decizie, tu stii de ceea ce ai nevoie, poti sa il mai testezi cat rezista la presiune. lucrurile frumoase. au umbre intunecate happy

| VoidEternal a răspuns:

Nu e corect în primul rând fata de el sa continui relația așa. Crezi că el nu merita sa fie împreună cu cineva care să-i împărtășească sentimentele?
Tu îl ții acum ca pe o soluție de rezervă, e plasa ta de siguranță, pentru că știi că te poți întoarce la el. Fii corectă și lasă-l cuiva care o să știe să-l iubească la fel.

| anonimuIl a răspuns:

Uită-l și caută unul pe care să îl iubești tu.

| Danny28 a răspuns:

Ești atrasă de băieții răi. Cei care se folosesc de voi doar pentru sex și vă lasă, iar pe băiatul ăsta care se poartă frumos cu tine îl ții drept pansament pentru momentele în care vei fi batjocorită și umilită de băieții ăia răi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl placi doar ca amic, de aceea nu te poți îndrăgosti de el.

| Violleta2022 a răspuns:

Fii cinsitita cu el si spune-i adevarul, in loc sa minti si sa-l incurci.

| ania a răspuns:

Iubirile improbabile si imposibile sau pa cale de a le pierde trezesc cea mai mare furtuna de sentimente.Probabil daca l-ai vedea cu alrcineva ti-ar parea rau.

| antoniaidk explică (pentru RAY):

Adevarat!