| anonim_4396 a întrebat:

Fac 16 ani in toamna si am prieten de la 15 ani si doua luni, noi acum avem 4 luni împreună.
Problema este ca eu când am acceptat sa fiu cu el, a fost fiindcă eu nu mai avusesem niciodata un prieten si am vrut si eu sa vad cum e sa ai unul.
Adică eu eram entuziasmata sa vad cum e sa ai un prieten si am acceptat.Am crezut ca o sa fie frumos sa fim intr-o relatie, dar după cu timpul am văzut ca nu este așa.El nu se ridica la nivelul așteptărilor mele si nu este conform standardelor mele.Eu îmi imaginam ca prietenul meu sa fie si sa arate altfel de cum e si arata cel cu care sunt acum, nici macar numele lui nu-mi place.
Avem 4 luni impreuna, iar eu nu am reușit sa ma atașez de el si nici sa il iubesc.
A început sa vrea sa ma sărute de când aveam 2 luni împreună,adică eu tot evitam sa ma sărute,iar lui din contra chiar ii placea asta.Mie nu îmi place sa am intimitate cu cineva,poate din cauza faptului ca sunt pudica si cred ca nu voi avea intimitate cu cineva nici când voi mai creste.
Nu îmi place sa ma sărute,nu îmi place sa ma tina in brațe,de mana,sa stea lângă mine,nu îmi place sa ne vedem,când ne vedem de-aia aștept sa plece,ii urăsc familia din ce in ce mai mult.Îmi tot punea mana pe sâni,mâinile. Ajunsese chiar sa îmi si bage mâinile pe sub maieu,aveam un maieu în ziua aia,odată ma săruta pe gat si de pe gat ajunsese cu săruturile chiar si aproape de sfârc,pe piele,daca i-aș da voie l-ar duce capul sa facă sex cu mine,dar eu nu vreau, pana la cel puțin 25 de ani, nu voi face asta.Si am ajuns in stadiul in care ma enervează totul la el,orice mi-ar spune ma enervează.
Vreau sfaturile voastre, părerile voastre si ce fel de persoana credeți ca sunt?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tâmpită? thinking
Știi, există mănăstiri.Niște locuri minunate pentru persoane minunate ca tine.

18 răspunsuri:
| Cannibal a răspuns:

Din punctul meu de vedere pari genul de fată care o să își înceapă viața sexuala doar cu băiatul de care este cu adevărat îndrăgostită și asta ar putea fi mai repede de 25 de ani.
De ce mai stai cu el? Dacă nu îți place deloc și îți provoacă silă? Pune punct și încearcă să începi o relație cu un băiat de care te simți atrasă.
Nu are rost să stai într-o relație toxică doar pentru că ți se pare "cool" să ai iubit pentru că vezi acest lucru la colegele tale.

| Ralukafay a răspuns (pentru Cannibal):

Eu stau in gazda la cumnata lui si daca eu ma despart de el exista posibilitate ca ea sa ma dea afara de acolo.

| Ralukafay a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu puteai sa te abții? Te descrii pe tine printr-un comentariu la postarea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ralukafay):

Puteam,dar n-am de ce să o fac.

| Cannibal a răspuns (pentru Ralukafay):

Puiule, puiule ești mic și naiv.
Eu cred că el doar a profitat de naivitatea ta.
Sa fim serioși de ce te-ar da cumnata lui afara doar pentru ca nu mai vrei să fi cu el?
Și înainte sa te combini cu el cum de te-a lăsat sa stai?
Crezi ca cumnata lui o sa te dea afara din cauza unei "iubiri" puierile?

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns:

Explica-mi si mie un lucru... ce inseamna pentru tine o relatie laughing? ce ai descris tu mai sus, asta inseamna ca iti bati joc de el.
In primul rand atunci cand te pui intr-o relatie cu cineva, iti asumi anumite responsabilitati. Eu nu as putea trai cu o asemenea femeie laughing
Eu mi-am inceput viata sexuala la 14 ani si am avut o relatie de 2 ani atunci.
Daca abia astepti sa plece si nu accepti nici sa te tina in brate sau de mana, atunci la ce Dumnezeu te vezi cu el? pana si un prieten sau prietena te mai ia in brate.
Daca te enerveaza absolut tot la el, inseamna ca nu il mai suporti si nu mai are rost. Daca stai in gazda la cumnata lui si te desparti de el, ar fi nesimtita sa te dea afara.
Vrei sa traiesti sub stres sau in minciuna si sa continui sa iti bati joc de el? E normal ca in orice relatie sa iti puna mana pe sani si pe cur si peste tot. Eu fac asta si dupa 2-3 zile de cand sunt cu o fata laughing sexul intr-adevar, nu e ok la inceput pana nu iti dovedeste ca te iubeste si nu pentru asta sta el. Dar sa fim seriosi, acum cu o gluma mai ironica... de ce nu te duci la biserica sa te pocaiesti? laughing
Apropo, ca un sfat pe viitor : nu mai accepta sa fii cu cineva doar pentru cum este! ca s-ar putea sa il ranesti si roata se va intoarce impotriva ta!
La vasta ta, multi confunda atractia fizica cu iubirea. Si sa stii ca si femeia trebuia sa faca anumite sacrificii si sa ii dovedeasca ca il iubeste, nu doar barbatii. Ma rog asta e o alta discutie.
Revenind la cazul tau. Daca un baiat nu iti face ca inima sa iti bata mai tare si sa tremuri cand se uita la tine sau cand te imbratiseaza sau cand te tine de mana si nu te face sa te gandesti la el, atunci inseamna ca nu il iubesti si ca nu ai de ce sa te pui intr-o relatie cu el.
Nu iti mai pierde timpul si nici pe al lui, ca daca tu ai fi in locul lui, nu cred ca ti-ar placea.
Asa ca, fa ceea ce trebuie si lasa scuzele.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anorexic? laughing

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca-ti place sa-i iei p-astia la misto, de ce nu o faci si real? o faci p-asta „ timida ", mai stii cand te-am facut nemancata, stii si tu ca ti-am spus un adevar greu de acceptat, imbecilo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are experienã, doar te atinge, nu stie sã te seduca bine asta e problema.
Stai pe felie cu el doar asa, maxim pupici fara limba, impune-i limite nu prea scarboase pentru tine, pentru ca esti gazda stai cu el, dar te sfatuiesc sa iti cauti alt baiat de care iti place si te simti atrasa când il atingi sau te atinge, pana atunci il ti ca frieten de sarut pe obraz.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Evolution):

Dupa ce am citit ce ai scris, eu nu mai am ce zice, decat ca sunt de acord cu asta. Doar un singur lucru vreau sa "corectez": nu la biserica sa mearga, ci in manastire.
Si sa adaug ca ea vrea iubit de ochii lumii, ca nu poate sa-si inchipuie ca toate fetele au iubit, iar ea nu. N-a avut si nu va avea niciodata un iubit, ca sufera de misandrie si are in ea ceva patologic: dorinta de a-si bate joc de oameni.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am vrut sa spun si ca dorinta ei este de a umili oamenii.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ar face ce ii spui tu sa faca, mai putin sa-l lase in pace, l-ar umili si si-ar bate joc si mai mult de sentimentele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Vreau sa vad si eu poate e de acord cu mine,, ca vorba aia la care ii pasã de sentimentele tale de potaie? La nici una"
Fetita asta deja si-a dat aere cum ca se crede prea buna pentru el, pãi iti dai seama cã el este deja un catelus de asteapta atat dupã ea, ea facand si figuri probabil stã cu el doar asa pentru ca foloseste acea locuintã, la 15 ani este asta, peste 10 de ani nu o vad bine. Nu zic mai mult.

| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa te desparti de el. Nu îți place. Găsește ți un băiat care sa te atragă

| mihai69 a răspuns:

Cred că 25 de ani e cam prea repede. 40 ar fi o vârstă mai potrivită pentru tine ca să devii femeie.

| Freya1 a răspuns:

Foarte multi nu inteleg o chestie.
Esti adolescenta si esti in perioada in care vrei sa cunosti, sa experimentezi.Chiar daca voi fi criticata pentru asta spun sincer punctul meu de vedere ca ala profita.Stai in gazda la cumnata lui el te placea, si probabil te vroia pentru sex iar tu fiind copila inca fara experienta si mai rusinoasa de fel i-ai acceptat prezenta care se pare ca a devenit din ce in ce mai neagreabila din cauza insistentelor lui sexuale.Baiatul respectiv este cam lihnit dupa *** iar tu esti un copil ce nu stie prea multe despre viata si care evident nu il place.
Tu practic traiesti un stres din cauza ca ai prea mult bun simt si nu sti cum sa il respingi.Foarte multi trecem prin perioade din astea in adolescenta cand cunoastem persoane mai mature decat noi sau mai experimentate.Tot ce trebuie tu sa intelegi este ca nu ai alta posibilitate decat sa ii spui in fata ca nu il placi si nu mai vrei sa ai treaba cu el, deoarece asa iti vei lua o piatra de pe inima.De ce sa il accepti si sa faci ceva ce nu iti convine daca nu vrei? Doar pentru ca inca esti un copil ce nu stie cu ce se mananca viata?

| Violleta2022 a răspuns:

Deci, ai doar 15 ani si nu vad de ce te-ai intalni cu un baiat, pentru care nu simti atractie, nu-ti place sa fii sarutata si nu-l vrei sa te atinga.
Poate varsta foarte mica pe care o ai, ar trebui sa-ti spuna ca nu esti inca pregatita fizic si moral pentru asemenea relatii.