| chocolizzz a întrebat:

Buna fetelor! As dori sa va impartasesc o experienta dureroasa in care am avut de suferit atat eu, in calitate de iubita, caci inca nu suntem casatoriti, cat si cealalta femeie aparuta in peisaj.
Stiu ca el a fost principalul vinovat, caci absolut nimic nu ii pot justifica faptele, stiind ca se afla intr*o relatie, iar acea fata a fost mintita la inceput, nestiind de mine. Aceasta fata despre care va vorbesc presta servicii barbatilor pentru bani, iubitul meu afland acest lucru chiar de la ea, care se hotara-se sa-i marturiseasca din prima zi in care se cunoscuse-ra, cu ce se ocupa ea. El a profitat de aceasta situatie si a inceput sa ii ceara bani, sa ii vorbeasca urat, tipa era pentru el ca un cont bancar, ea era tipa care platea la restaurant nota, nu numai pentru el cat si pentru verii si prietenii lui.
In clipa in care eu am aflat de ea, am fost decisa sa pun punct relatiei mele cu el, insa lacrimile lui m-au facut sa cedez, el facandu-ma sa cred ca s-a despartit de ea. Deja tipa aflase de mine, insa doar pentru a nu-l pierde, in clipa in care el o suna in prezenta mea, pentru a ma convinge ca intreadevar nu mai este nimic intre ei, aceasta fata afirma spusele lui.
Aceasta relatie a celor doi a durat fara ca eu sa banuiesc, aproximativ o luna.
Dupa acea perioada, fata s-a decis sa ma sune si sa-mi spuna ea tot adevarul, si faptul ca nu a mai suportat sa fie mereu pe locul 2, nu mai suporta sa vada cum pentru el ea nu conta deloc, il interesau doar banii ei, iar in clipa in care ea refuza sa-i dea bani, el nu o mai cauta cu zilele.
A fost o situatie dureroasa atat pentru mine, cat si pentru ea, desi poate in clipa in care afla-se de mine, ar fi trebuit sa se retraga, mai ales vazand comportamentul lui fata de ea.Insa nu vreau sa o condamn...doar ea stie probabil de ce a facut asta... poate chiar a simtit ceva pentru el, iar doar pentru simplu fapt ca era prostituata, nu am vrut sa cred ca nu poate avea sentimente.
Pe mine m-au socat cele spuse de ea, caci niciodata in acesti 3 ani de cand suntem impreuna, nu am vazut in el persoana pe care ea mi-o descria. Cu mine a fost si este total diferit. Insa mi-as dori totusi sa inteleg ce l-a determinat sa faca asta.Nu-l inteleg, pentru ca sincer, el este un tip care sta bine pe plan financiar, nu vad de ce ar fi trebuit sa profite de aceasta fata.
Voi ce parere aveti despre toata situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Cu cat ai bani, cu cat iti doresti si mai multi.Asta l-a facut pe el sa procedeze in felul acesta.Si oare tu crezi ca-si va reveni din prostia pe care a facut-o el? Niciodata, orice invat are si dezvat, insa daca este vorba de bani mai putin sa se intample asta.Ai un viitor in fata si mi-ar parea rau sa stiu ce vei suferi, asadar alegerea numai tu o poti face, aceea daca mai vrei sa stai cu el sau nu.Bafta!

13 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Da este urat ce a facut, in primul rand ca a stat cu 2 fete in acelasi timp si in al2lea rand ca si-a batut joc de cealalta! Dar cred ca numai el stie de ce a facut asta, si cred ca ar trebui sa discuti cu el aceasta problema, sa vb sincer, sa recunoasca cauzele daca intr-adevar te iubeste!

| devilll a răspuns:

Ce pork!
scuze daca il jignesc prea tare

| zuzu_4658 a răspuns:

Ma nu stiuh ec sa zic probabil ia palkut sa fie el sef pentru persoana ei. ia plaku sa aiba bai multi mai multi decat are, sau poate a vrut sa creada el mare si atre in fata altor. nsuhh ce sa zic da e urat din partea luisad

| mpw a răspuns:

Sti ce zic eu... bv lui baiat dastept.

| fosa.poplitee a răspuns:

Daca a fost in stare sa o faca o data, oricat de mult spune ca regreta, si poate chiar regreta, va fi in stare sa o faca si a doua oara! Omul nu se schimba niciodata, oricat de mult am fi tentati sa credem asta.

| fosa.poplitee a răspuns:

Eu, una, nu as mai continua relatia cu el. Nu as accepta nici macar sa ramanem prieteni, ceea ce a facut el nu este etic si moral, s-a comportat ca un om fara educatie. Poti cunoaste cel mai bine un om in situatii de stres, critice, sau cum este cea in cazul de fata. Adevarata fata a unui om nu este cea pe care o afiseaza zi de zi.

| fosa.poplitee a răspuns:

Daca tu simti ca merita o a doua sansa, atunci dai-o. Sper sa nu te mai dezamgeasca. Si incearca sa il faci sa inteleaga ca a gresit acum si ca data viitoare nu vei mai trece cu vederea.

| Közmyn17 a răspuns:

Spune-mi.Crezi ca situatzia asta te-a facut sa deschizi mai bine ochii ca sa vezi cu ce fel de persoane ai de-a face? Eu cred ca da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti barbati sunt la fel

| chocolizzz explică:

Intreadevar asa cum a zis si Közmyn17, faptele lui m-au pus pe ganduri, mi-am pus de multe ori intrebarea daca el este cel cu care imi doresc sa-mi petrec in continuare zilele.Eu stiu perfect ca nu este deloc tocmai barbatul perfect, cu siguranta are destule defecte, pe care le-am descoperit in timp, insa am fost dispusa sa trec peste avand in vedere ca nu erau niste defecte care ne putea afecta relatia in mare masura, insa...sincer poate m-am fi durut mai putin daca stiam ca m-a inselat cu o fata, pentru o zi sau doua iar dupa sa se incheie totul, insa durerea a fost mai mare, cand am aflat ca a facut asta timp de o luna, profitand de acea fata, si nepasandu-i prea tare de suferinta mea.

| chocolizzz explică:

Intreadevar asa cum a zis si Közmyn17, faptele lui m-au pus pe ganduri, mi-am pus de multe ori intrebarea daca el este cel cu care imi doresc sa-mi petrec in continuare zilele.Eu stiu perfect ca nu este deloc tocmai barbatul perfect, cu siguranta are destule defecte, pe care le-am descoperit in timp, insa am fost dispusa sa trec peste avand in vedere ca nu erau niste defecte care ne putea afecta relatia in mare masura, insa...sincer poate m-am fi durut mai putin daca stiam ca m-a inselat cu o fata, pentru o zi sau doua iar dupa sa se incheie totul, insa durerea a fost mai mare, cand am aflat ca a facut asta timp de o luna, profitand de acea fata, si nepasandu-i prea tare de suferinta mea.

| chocolizzz explică:

Intreadevar m-a dezamagit enorm, si m-am gandit de multe ori asa cum ai zis si tu malpiggy, ca nu este cum mi-l imaginsaem eu, insa am zis ca oricine ar avea dreptul la o a 2a sansa.

| chocolizzz explică:

Intreadevar m-a dezamagit enorm, si m-am gandit de multe ori asa cum ai zis si tu malpiggy, ca nu este cum mi-l imaginsaem eu, insa am zis ca oricine ar avea dreptul la o a 2a sansa.