| saresipiper a întrebat:

Buna fetelor,

Credeti ca baietii care iubesc cheltuie bani pentru femeia iubita sau nu?
Ati accepta sa nu primiti nici o ciocolata?

Intrebare preluata.
Alin.

14 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai cerut acordul autorului întrebării pentru a o republica?
Ca să-i răspund lui Alin.
Eu şi logodnica mea nu cheltuim bani pe cadouri unul altuia, ci mai degrabă ori ne cumpărăm împreună(eu ei, şi ea mie) o bluză, un pantalon, etc. ceva ce ştim că ne este util, nu flori, cocolăţi şi minuni de-astea.
Ce e drept e drept că o căpătat viitoarea mea doamnă şi flori de la mine, şi ciocolată, şi cine romantice, dar de când ne-am logodit am decis să procedăm aşa, că e mai bine decât să aruncăm cu banii pe prostioare.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS
Discutasem cu ea despre asta, şi nu ar fi deranjată dacă nu ar primii cadouri de la mine.La fel nici eu.

| NotNamed a răspuns:

Eu chiar daca as iubi nebuneste tot nu as da vreo suma importanta de bani iubitei pentru a.si satisface nevoile personale. Si nu pentru ca sunt zgarcit dar nu am de unde sa știu ce e in capul unei fete. Baieti materialisti greu de gasit dar femei...pfoa... aici intrebatea potrivită e "cine nu e materialista?". Intr.o familie trebuie amandoi sa aiba venituri. Pentru niste cadouri semnificative nu de valoare impresionanta poti sa mai zici.dar sa vrea de toate, pai da.o incolo de treaba.

| RAY a răspuns:

Daca stai cu una care nu e atrasa de tine ii dai bani sa stea cu tine, dar daca te iubeste mici cadori sunt suficiente, daca fata iti cere ceva e materialism

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, nu este vorba de cheltuit, cine foloseste acest termen? Pur si simplu plateste... cine vrea, cine poate. Nu este nimic de "cumparat" in iubire.

Cadourile ar trebui facute oricand, nu conteaza evenimentul, iar acestea pot sa nu fie doar lucruri... materiale. O zi linistita in unele relatii este... mai mult decat suficienta uneori.

| saresipiper explică (pentru DoarBogdan):

De acord, daca restul merge ca uns dar daca unul dintre parteneri e bolnav, ce faci? Zici ca iubirea rezolva problema? Doctorii nici nu se uita la tine fara bani

| saresipiper explică (pentru RAY):

Daca are nevoie de medicamente sau trebuie dusa de urgenta la spital ce faci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru saresipiper):

Daca unul dintre parteneri este bolnav si vrei sa dai bani pentru el... atunci asta faci. Nu ar trebui sa conteze. Daca chiar il iubesti, care este alternativa? Sa nu faci asta? Sa te desparti de persoana respectiva? Da... daca asta vrei.

| saresipiper explică (pentru NotNamed):

O lasi sa moara daca are o problema? Nu stou, vine ceva sibit, se întâmplă o nenorocire... evident ca la medic n-ai ce cauta fara bani

| NotNamed a răspuns (pentru saresipiper):

Te faci ca nu înțelegi. E vorba aici despre poftele femeilor. Evident ca o sa ii fac cadouri si anumite placeri. Dar daca vine cu dorinta sa ii iau geanta de la gucci si tenisi de la off-white nu.mi convine. Despre asta e vorba. Nevoile personale in sens medical sau problemele de gasire a unui job sunt perfect normale si nu ma uit la cat am in buzunar insa sa stii ca n.ai servici trăind pe banii iubitului si sa vi sa-i ceri 500€ pentru o geanta mi se pare absurd. Daca are banii ei atunci sa.si faca poftele fara limite. Sunt banii ei si ii gestioneaza cum o duce capul. La asta am facut referire

| RAY a răspuns (pentru saresipiper):

Sa fim seriosi

| saresipiper explică (pentru NotNamed):

Si eu la o chestiune de viata si de moarte..la care nu ai raspuns. Nu la porcarii si genti..Deci cine se face ca nu intelege?

| saresipiper explică (pentru RAY):

Tocmai! De asta multi din voi o sa muriti singuri, va bagati unghia in gat cand e vorba de lucruri serioase si nu platiti.

| RAY a răspuns (pentru saresipiper):

Singuri murim cu toti sa stii, daca tu vrei dady e treaba ta