| larya234 a întrebat:

Fostul meu prieten s-a despartit de mine pentru ca place o alta fata. Ce as putea face sa trec peste? Ma doare foarte tare. E mai mare ca el si nu stiu daca ea il place. Ea e din Cluj si el din Ploiesti si peste doua zile tabara se va termina si cred ca v-a uita de ea. Sper sa NU pastreze legatura.laughing))- Funda. kiss

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

In cateva zile nu ai sa poti de nicio culoare sa-l uiti! Toti am trecut sau trecem sau vom trece prin asa ceva. Sfatul meu ar fi sa nu te rogi de el sa va impacati, o data ce ti-a calcat stramb inseamna ca nu te pretuieste chiar f mult. Parerea mea ar fi sa nu te izolezi in casa, sa iesi pe afara la un suc etc. Ai sa vezi ca peste vreo 2 saptamani vei gandi cu totul altfel, orice este trecator!

7 răspunsuri:
| dreea a răspuns:

In locul tau asi rupe relatia.nu trebuie sa permiti nimanui sa te treaca pe locul doi.
nu tine la tine cum ar trebui.tu ai face la fel?
fetelor invatati sa va respectati singure iar apoi o sa primiti si respectul celor din jur. un baiat nu e totul si o sa puteti trai si fara el...
poate se va intoarce la tine insa o greseala facuta e urmata de a2-a si tot asa.tu nu ai orgoliu?

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca un fost prieten trebuie sa ramana un "fost" si nimic mai mult, indiferent de sentimentele tale. Se pot schimba si spala o pereche de ciorapi, un maiou etc, dar nu o persoana! Gata, nu mai ai de ce sa te interesezi cu cine mai e el si de ce. Mergi mai departe pe drumul tau, nu pe drumul lui.

| larya234 explică (pentru dreea):

Pai nu mai suntem impreuna.

| larya234 explică (pentru neutrino):

S-a desp de mine azi. pentru ca place o alta fata.

| larya234 explică (pentru laurentiu80):

Mersii. Chiar m-a ajutat ft mult raspunsul tau. kiss

| Deeutza0745 a răspuns:

Pai cand vine inapoi faceti sex, cu siguranta o sa va impacati :X

| pwp a răspuns:

Il vei uita cu greu, dar il vei uita happy
Dar atentie, dupa ce se desparte de ea s-ar putea sa seintoarca din nou la tine.Sa nu-l accepti, girl :*