| anonim_4396 a întrebat:

Buna: I-am scris din nou acelei fete pe Instagram intreband-o ce face si ea spunea ca nimic interesant iar cand i-am spus ca fac scoala de soferi zicea ca atunci cand a auzit cuvantul "scoala" s-a speriathappy. Am intrebat-o daca mai are hobby-ul sa se plimbe si mi-a raspuns ca nu mai iese din casa. Cand am intrebat-o daca e asa ocupata a raspuns ca uneori are super mult timp liber alteori deloc. Aici i-am raspuns ca eu am timp liber cand vreauhappy Nu stiu ce sa mai cred, cert e ca fata asta e greu de scos din zona de confort. Poate ca nu vrea sa iasa in oras, am gresit eu atunci cand ea a zis ca daca sunt la scoala sa nu ne vedem iar eu am zis ca prefer alt mediu? Am spus asta pentru ca scoala e un mediu in care nu am putea vb mare lucru, fiecare e cu prietenii lui etc.

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Nu ai gresit dar daca ea e mai greu de urnit ce sa faci? Invit o la un suc sau la un film

| theboyinlove a răspuns (pentru Emma30555):

Imi e teama sa nu ma lovesc din nou de refuzul ei mai ales ca imi spune ca e asa ocupata si nu mai iese din casa ceea ce eu unul nu prea cred

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu fi catel in calduri, distanteaza te vreo cateva zile, vezi daca iti da mesaj, baga multa ironie, ea nu e ocupata crede-ma, daca nu are 30 ani e maritata si 2 copii NU E OCUPATA.
Asta cu "sunt ocupata" e vrajeala, arata i ca si tu poti fi indiferent. fa-o sa si doreasca sa vorbeasca cu tine.Nu o invita nicaieri, mai tine-o asa "sub observatie".

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Cum sa o fac sa isi doreasca sa vb cu mine? Sau sa fiu indiferent?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Rareste mesajele cu ea, tu ii scrii dar mai rar și când scrii glumește cu ea mult, tachineaz o puțin, fa autoironie, sa nu te întinzi la vorba, faci asa vreo saptamana, nu da impresia ca ești în limba după ea, iar dacă ai făcut glume smart, ai arătat oarecum ca ți pasă și ea nu o sa ți dea mesaj prima nici măcar odată înseamnă că trebuie să te retragi. E ok sa fii și indiferent, dar știu ca nu prea poți și știu ca vrei sa i scriu conținu, am fost și eu în aceeași situație și știu cum e, dar dacă reușești fii puțin indiferent

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Cam cum sa fac autoironie sau sa o tachinez mai exact?happy Adica asta am incercat acum dupa faza aia cand nu a venit nu stiu mi-a iesit?happy Adica nu stiu cum sa arat indiferenta prin mesaje mai exacthappy

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Chestia e ca eu i-am scris prima si prima data si am glumit destul, parea interesata, a zis ca vrea sa ma cunoasca mai bine cu drag si dupa cand am zis sa ne vedem si face to face am zis ca prefer alt mediu decat scoala si a zis ca ok ca e disponibilahappy Dupa aia cand am chemat-o in oras nu a venit pe motiv ca facea teme si a uitat. Cumva regret ca nu am zis sa nu vedem la scoala. Acum am sentimentul ca trebuie sa o iau de la capat si sa o apuc altfel de aia va cer sfatulhappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Daca ai ajuns pana aici, poate ca atunci chiar a avut teme de făcut, ea ar fi așteptat o reprogramare din partea ta dar nu a venit, în cazul asta da i mesaj într o seara, sau la o ora când știi ca poate fi atenta la discuție, vorbiți puțin și apoi ii poți spune " Auzi când ieșim și noi la un suc? " ceva simplu, o faci ca și cum e prima data când o inviti, dacă si acum accepta dar se face ca uita înseamnă că trebuie să o lași, dar din ce mi spui tu ea e interesata, ai încercat doar odată, poate chiar nu a putut, deci încearcă sa aplici ce am zis. Apropo câți ani ai?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru Emma30555):

Toate sunteți greu de urnit și obosite, scutește ma?

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai chestia e și sunt convins ca ma înțelegi ca nu mi-a căzut deloc bine ca nu a venit și mi-a părut indiferenta și de aceea cam o săptămâna nu am mai vorbit deloc cu ea. Ieri i-am scris din nou și am vorbit ce am spus in întrebare, de ea zicea vrăjeala asta ca e ocupată. De aceea nu avenit reprogramarea din partea mea pentru ca am crezut ca găsește iar o scuza sau nu se prezintă cum s-a întâmplat prima data. La ipoteza ca ea chiar nu o fi putut nu m-am gândit foarte mult, bine ar fi sa fie asa.
Mersi mult de sfaturi chiar apreciez. Am 17 ani intr-o luna fac 18 iar ea e cu un an mai mică bănuiesc pentru ca e in a 10 a iar eu a 11 a. Chestia e ca cred ca îmi cam place de ea pentru ca altfel nu as fi fost asa dezamăgit când nu a venit.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

În cazul asta ai putea purta discuții platonice cu ea, lași sa treacă timpul și după ceva vreme îți joci ultima carte, ii faci o ultima invitație și dacă nu asta e, renunti

| Emma30555 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Ce legatura ai tu cu raspunsul meu?

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

La ce te referi prin discuții platonice? Pana acum cel mai mult am vorbit despre școala, vad ca aici pare pe aceiași lungime de unda( la un moment dat o întrebase dacă e la școala și a zis ca nu, la fel și eu atunci), in rest am intrebat-o ce muzica asculta, ce pasiuni are, ce viitor i-ar placea.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu vorbi numai despre ea, prin platonic la refer la ce faci bine tu

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Ah nu adica de multe ori chiar ajung sa vorbesc despre mine

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut. Tocmai ce vorbesc cu fata cu pricina, raspunde repede, pare sa ii placa glumele mele si apoi brusc imi zice fra. Crezi ca m-a bagat in friendzone?happy Nu stiu daca sa ii zic acum faza cu iesitul la in suc.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Din friend-zone se iese cu timpul, doar trebuie sa fii acolo cand are nevoie, si cu fiecare zi ce trece sa iti indrepti comportamentul si discutia catre flirt, o iei treptat, daca ti-a zis fra, cam esti prin friend-zone, daca tii lea ea mult merita sa astepti si sa te chinui sa iesi, tot ce trebuie sa faci e sa incepi sa flirtezi subtil.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Cum as putea filtra?happy Cum sa fiu acolo cand are nevoie cand nu ne-am vazut face to face. Aia e pb. Nu stiu cum sa fac

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Se cheamă flirt cu filtru laughing adică sa bați apropouri despre intențiile tale dar nu într un mod libidinos, ci unul smart, prin jocuri de cuvinte, chestii cu subînțeles.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

? O sa incerc da mai intai trebuie cumva sa o fac sa ne vedem ftf

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Într o duminica, când e cald și bine, dacă ai câțiva prieteni pe care și ea ii cunoaște o poți invita în oraș, ca o întâlnire în grup și acolo începi ușurel sa flirtezi, o duci acasă, chestii de astea.
Dacă nu aveți prieteni comuni atunci invit o pur și simplu în oraș zicând ca te plictisești și sa mai ieși și tu din casă, fii ingenios.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai nu prea avem prieteni comuni ca ea cu un an mai mica si mna. Pai daca ii zic ca ma plictisesc nu as putea parea un dala fara viata sociala?happy Vreau sa o invit iar ca sunt chiar curios ce ar spune de data asta da cu siguranta nu duminica pentru ca prima data no a mers bine tot intr-o duminicahappy Nu stiu poate mi se pare mie da am sentimentul ca parca s-ar teme sa iesim si de aia nu a venit nici prima datahappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Invit o într o sâmbăta seara la un suc, fa pasu, vezi ce spune, daca te refuza e cam gata, e clar ca nu vrea, și crede ma, cu cât afli răspunsul mai repede cu atât e mai Bine. Dacă ai făcut ce am zis eu cred ca va accepta, fii sigur pe tine, sau ai putea sa i ceri număru de telefon, la vreo câte a zile o suni și bagi niște glume smart, nu lași sa existe momente de pauza în convorbire, programezi atunci întâlnirea.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Da cred ca la telefon ar fi cel mai bine ca asa nu mai astept sa vad ca zice prin mesaj. Cam cum sa ii spune ca sa obtin nr ei?

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Acum am vazut ca s-a dus la un semimaraton in oras chiar aproape de mine si ma intreaba daca sunt si euhappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Perfect omule, ti-a pus Dumnezeu mana in cap laughing renunta la numar, il ceri cam pe la finalul intalnirii, fara chestii gen "chiar imi doream, sau daca esti tu vin si eu" pari libidinos, poti formula astfel: chiar imi cautam o ocupatie, hai ca vin si eu, unde ne vedem, si de aici te descurci, nu e o intalnire oficiala dar macar ai scos-o din casa si faptul ca te-a intrebat daca esti si tu, e un semn bun, inseamna ca i-ar placea sa isi petreaca timpul pe langa tine. Acum cand va vedeti, aici iti joci tu viitorul cu ea, prima impresie face to face e cea mai importanta, nu te forta, sa nu pari incordat, zambeste, mereu sa zambesti, glume smart, tachinari usoare, i-ai un suc, nu vorbi continuu, chestiile astea nu ti le pot spune cu precizie, discutia difera de la context la context, daca e semimaraton, nu prea aveti asa mult de vorbit, dar dupa semimaraton ii bagi ceva cu deshidratarea, si iesiti la o terasa sa beti un suc, tu platesti, o sa fiti doar voi doi si acolo ii poti cere numarul, si nu programa urmatoare intalnire sau iesire face to face, daca i-ai luat numarul, mai vorbiti cateva zile prin mesaje si apoi o intrebi daca mai iese, daca tu ii spui in timp ce sunteti la prima intalnire "cand ne mai vedem" vei parea un obsedat, nu lua vorba de asta. FII CHILL, IESITI SA VA RELAXATI NU SA PREZINTI UN NUMAR.

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult de sfaturi omule chiar apreciez. Pb e ca eu nu m-am inscris la maratonul asta ca trebuia cu ceva timp inainte, ea nu stiu. Pana sa ma urnesc eu a trecut o ora de cand a inceput, iar taicamiu vrea sa il ajut cu nu stiu ce chestie. Totusi as lasa totul balta si sa merg, doar ca ea inca nu a raspuns la mesajul meu ca am fost anul trecut la maraton.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar 5 min sa fii acolo, va aprecia, vorbește cu taica tu și El a trecut prin asta, sigur va înțelege. N ai pentru ce, dacă mai ai nevoie de ajutor, nu ezita, dacă îmi sta în putință o fac cu cel mai mare drag.

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Da o sa incerc sa merg la final si la premiere. Btw si pe mine ma cheama Alexhappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat e ca pe mine nulaughing e pus randomlaughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

? Bai fra ori sunt eu ghinionist ori nu stiu. Mi-am luat din timp, am mers la premierea maratonului dar ea spunea ca era pe traseu undeva prin padure si probabil nu a mai coborat la premiere?‍♂️ Inca o sansa ratata sa ne vedem asta e.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ghinionul tău, acum zi i ca trebuie sa se revanșeze pentru ca nu v ați văzut., sau zi i sa iasă la un suc inseara asta sa se hidrateze.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Ea zicea ca daca m-am dus sa imi iau premiu la maraton iar eu i-am zis ca era bine daca as fi participat si castigat pentru ca as fi castigat o sticla de vin si o imparteam cu ea. Iar ea spune ca ah ce a ratat. Cred ca e momentul perfect sa ii zic ca ar trebui sa se revanseze nu?happy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Da, ai mingea la file, trebuie doar sa loveștiwinking

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Am inteles. Sa vedem ce iesehappy Daca imi iese cu fata asta chiar trebuie sa ma revansez fata de tine pentru sfaturihappy Din ce oras esti?

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Acum ma intreaba cum ar putea sa se revanseze?happy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cel mai probabil o sa iesiti sa fiti numai voi doi, eu personal la toate intalnirile (prima ma refer) am luat flori, acum depinde de fata.

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Si eu la fel. La precedenta care a fost acum 6 luni. Da acolo a fost mai mult combinatie daca ma intelegi, acum chiar e ceva special la tipa astahappy

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Fii atent ce mi-a raspuns la iesitul la un suc. "Ai jucat bine, deal " laughing)

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruSEV):

Salut! Vreau sa iti multumesc mult pentru sfaturi frate. Dupa ce a spus ca e de acord sa iesim la un suc am vorbit cu ea aproape zilnic pana azi cand a fost ziua cea mare. Ne-am intalnit, i-am adus un trandafir care a zis ca e floarea ei preferata si am fost la un restaurant am mancat amandoi, dupa aia ne-am plimbat vreo 3h prin parc pretext cu care am luat-o si de mana iar la final am condus-o in statie si am si sarutat-o. I-am spus ca mi-a placut de ea din prima clipa si ea a impartasit aceiasi opinie. A fost un sentiment inimaginabil. As vrea acum sa imi spui te rog daca poti cum sa consolidez si mai bine relatia in continuare si pe unde sa mai ies cu ea. Mersi mult!

| AlexandruSEV a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo frate, punct ochit, punct lovit, da mi mesaj în privat

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut! Sunt in mod oficial impreuna cu tipa de care vorbeam aici. Imi place mult de ea, am iesit deja cam de 4 ori. Astazi nu stiu dc nu imi raspunde la mesaj adica vad ca a dat like la ceva pe insta dar mie nu mi-a raspuns sau dat seen de ieri seara cand m-a intrebat daca vreau sa vin cu ea si o prietena la film si am zis da. Asteptarea asta ma omoara si nu stiu cum sa procedez. Chestia e ca cred ca e genul de fata care are nevoie si de spatiu de aia te rog daca poti sa ma ajuti sa imi spui cam cum sa procedez sa nu o supar sau ceva. Tin prea mult la ea.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai ofera-i spatiu, cateva zile ii scrii doar seara inainte de culcare, sa ii vezi reactia, daca ii convine asa atunci mergi asa daca nu ii convine zice ea ceva, ai grija ca e o linie subtire intre a vrea spatiu si a fi figuranta, sa nu aibe fite si sa te tina de fraier. Daca nu ati mai vorbit de ieri seara, da i diseara mesaj, mai vorbiti, iesiti la filmu ala si fata in fata o sa se vada cel mai bine comportamentul ei. Poate esti timid si moale si ea o fi mai directa si ar fi asteptat de la tine sa faci vreo ceva, nu am conversatiile sa stiu, nu te pot ajuta prea mult fara context. Motivele pentru care se comporta asa sunt multiple.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai i-am dat mesaj de dimineata sa o intreb la cat e filmul si nici acum nu a raspuns. Sunt putin timid recunosc. Luni ne-am vazut, marti voiam eu sa o intreb daca vrea sa ne vedem miercuri dar mi-a luat-o ea inainte cu filmul asta e chestia. Nu stiu cum sa trec peste timiditatea asta, adica si ftf as vrea sa vorbesc mult mai mult decat o fac dar de multe ori ma tem sa nu zic ceva gresit si pana sa mai zic ceva spune ea. Bine nu e chiar mereu asa dar se intampla. Nu mi se pare deloc fitoasa ea dimpotriva.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mi-a raspuns in sfarsit si zice ca s-a trezit cu un vibe prost de dimineata asa ca nu a mai mers nicaieri si a stat in pat toata ziua ca o antisociala evitand lumea. Ce pot raspunde?laughing

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Din ce spui tu pare a fi instabila emoțional, fiind prima abatere ii poți spune ca toți mai avem zile proaste nu i nimic, totuși ma bucur ca ai reușit sa scapi de ele și deschizi un subiect

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

I-am spus ca o inteleg si ca poate sa imi spuna daca e ceva ce o deranjeaza. Apoi i-am propus sa mergem maine la film. Cam despre ce sa vorbesc maine cu ea la film daca accepta?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai pana sa inceapa filmul poti sa o intrebi cum crede ca va fi filmul respectiv, leaga te de subiectele din jur, in fiecare fraza spusa de o femeie exista posibilitatea deschiderii unui subiect de discutie, in timpul filmului fii tandru, dar nu lingau, e o diferenta, fii tu insuti omule, la urma urmei ea s-a indragostit de cum esti tu natural nu de cine incerci sa fii.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Stiu. Asta si incerc sa fac. Dar totusi mi-ar placea sa fiu mai putin timid, mai ales cu ea, ca sunt destul la scoala

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Încă sunteți la început, peste ceva timp o sa va simțiți mai confortabil unul în prezenta celuilalt și nu vei mai fi timid

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult frate pentru tot chiar apreciez

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Succes cu fata, daca mai ai nevoie, aici ma gasesti.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult. M-a intrebat daca poate sa vina si o prietena de a ei, care e fosta unui prieten de al meulaughing Am acceptat

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ai grija sa nu te bagi in altelelaughing)

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

? Am ochi numai pentru a mea

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ma refer sa nu se supere prietenu ala ca te înțelegi cu fosta lui

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Acolo era un ras nu semnul întrebării nu stiu dc a pus asa. Mrg. Eh nu ar avea dc ca el are alta prietena acumhappy Da din câte mi-a zis nici nu se mai saluta cu fosta

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut. Am fost cu ea ieri la film a fost totul super ok, am ținut-o de mâna tot filmul happy Filmul nu a fost cel mai grozav dar mrg întâlnirea era cea care conta. Ma gândeam după sărbători poate sa o chem pe la mine pe acasă, sa ne uitam la un film, mai vorbim. Ce zici ar merge?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

O chemi a doua zi de paste, prima zi ești cu familia și chestii. A doua zi o chemi la un film, sau nu neapărat film, sa stați împreună dar sa fie la tine, e important sa vadă ca nu ți e rușine cu ea și ca vrei sa mergi mai departe cu relația, ai luat o decizie bună cu invitatul acasă.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai părinții mei vor fi plecați din oraș a 2 a zi de Paste, bine nu vad asta o pb. Vreau sa ma vad maine cu ea și sa o invit și asa. Sper doar sa nu para cringe sau asa. Cred ca acum e momentul sa iau inițiativa și sa fiu primul care zice sa ne vedem maine, da întâi cel mai bine o întreb ce mai face și mai vorbesc una altahappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Sa ai prezervativ la tine, nu glumesc, dacă părinții sunt plecați, va ia valu și te trezești ca ai găsit cu bata n copca laughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

laughing Eh totuși e cam devreme cred eu. M-a întrebat acum câteva zile dacă vreau sa vin la mare cu ea

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Esti pe drumul cel bun

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut. Trebuia sa ies azi cu ea dar mi-a dat mesaj ca ii pare rău dar nu poate sa iasă azi ca trebuie sa o ajute pe mama ei cu "pregătirile". Eu i-am răspuns ca îmi e dor de ea. Și azi voiam sa o chem și la mine sapt viitoare. Le-am spus la părinții mei ca vreau sa o chem și maică-mea zice ca cica sa mai aștept și din astea, eu i-am zis ca nu e nimic rău dacă ne uitam la un film și stam amândoi. As ieși maine cu ea și asa dar cred ca trebuie sa merg la bunici și nu prea am cum decât fie de dimineața fie spre seara. Chiar îmi e dor de ea și deja sa nu ne vedem 2 zile a devenit prea mult happy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Greșeala ta a fost ca le ai spus părinților ca vrei sa o chemi la tine săptămâna viitoare, trebuia sa le spui atunci cu 2-3 zile înainte, iar cât despre dor, încearcă sa ieșiți mâine seara, iar dacă nu, vorbiți la telefon, prin mesaje, observ ca te ai atașat destul de repede, ai grija sa nu devii lipicios, ca o plictisești, ține în tine, nu o stresa cu ieșitul su chestii, oferă i spațiu, a zis ca nu poate, ok mâine seara dacă nu poți tu, e 1-1, aveți timp sa va vedeți, știu ca e dorul mare și ai vrea sa o ții în brate o eternitate, dar mai apar și astfel de momente și trebuie sa te obișnuiești cu ele

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai ideea era sa o chem luni, deci practic in 2 zile...Fiind și in vacanța ma gândesc super mult la ea și mai e și chestia ca vreau sa petrec mai mult timp cu ea nu doar 2h plimbându-ne sau mergând sa mancam ceva.
Cât despre părinți maică-mea e mai greu de înțeles și acum pun pariu ca ma întreabă dc nu am mai plecat in oraș după faza de mai devreme cu venitul la mine acasă.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ți e dor, te înțeleg, dar trebuie sa mai și rabzi, abia aveți 2 săptămâni, e ceva normal sa va vedeți doar în oraș, o sa o inviti și acasă, uite spre exemplu o poți invita duminica viitoare, poate mâine vrea și ea sa petreacă timp cu familia, sau a 3 a zi de Paște

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Adevărat grăiești. Da doar ca vreau sa o invit face to face adică nu prin mesaje. Și sper sa nu interpreteze greșit adică ce stiu eu ce poate sa se gândească...

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai normal ca face to face, nu prin mesaje, prin mesaje se face o singura invitație, la prima întâlnire, apoi totul se face face to face

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Pai la noi cam toate ieșirile au fost planificate prin chat, adică atunci când ne despărțeam ii ziceam ca vorbim și după ne scriam

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Eu ma refeream la chestii gen, hai la mine acasă, asta fa o telefonic, dacă nu face to face

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Ok. Mersi mult

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Deci vorba ta cine m-o fi pus sa le zic la parinti ca vreau sa o chem laughing Taicamiu nu are nicio treaba, dar maicamea de azi dimineata de cand i-am zis tot are replici pe tema asta si cica nu e cazul sa o chemi inca. Nu stiu ce sa-i zic sa inteleaga odata ca nu e nimic rau in asta

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Poate vrea sa faca mai intai curatenie, are si ea motivele ei pentru care nu vrea sa o aduci, mai asteapta si tu.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Curatenie am facut eu toata ziua ierilaughing Mai astept o chem a 3 a zi de Pastehappy Da era mai bine cand nu erau parintii acasa ca asa mie unul mi se par putin cringe momentele alea cand fac cunostiinta sau asa.Ea ii zicea lui soramea azi ca cica sa ma placa pentru cine sunt nu pentru unde staulaughing Dar asta nu prea are legatura adica nu e ca si cum m-a cunoscut in fata casei. Sapt viitoare e si ziua mea fac 18 la final de saptamana si inca nu am planificat nicio petrecere

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Paste Fericit! Of deci i-am zis aseara sa iesim azi si a raspuns ca creed ca merge cu ai ei in ungurime. Poate sunt putin exagerat dar nu am mai vazut-o de joi si deja imi e super dor de ea. Acuma ma gandesc sa astept sa spuna ea sa iesim ca sa nu par obsedat dar totusi as vrea sa fie curandhappy Aseara m-a intrebat de ziua mea si i-am spus ca ea e invitata speciala si ca o sa o anunta cand stabilesc

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Paște fericit și ție, asa ar fi corect sa o lași pe ea sa programeze următoarea întâlnire, dar spune-i ca ți e dor de ea, le place sa audă asta., dar fără emojiuri disperate cu lacrimă sau care plânge, spune-i ca te gândești la ea și ca ți-e dor și abia aștepți sa va vedeți și vezi ce spune

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

A spus ea inaintea mea ca ii e dor de mine si eu i-am spus acelasi lucru. Maine am inteles ca e din nou plecata, in Bucuresti si m-a intrebat cum facem sa ne si am raspuns ca lasa ca ne vedem noi si apoi i-am spus de ziua mea si asa. Apoi i-am propus sa mergem la un concert in club peste 2 saptamani si a zis ca ii place formatia si vrea. Nu stiu daca am fost catelus la faza asta dar ea a zis ca sa iau eu 2 bilete si imi da banii cand iesim si eu am zis ok, apoi mi-a multumit. Prezentul e secetos asa sa zic ca nu ne-am mai vazut de cateva zile si ma gandesc foarte mult la ea( important e ca vorbim prin mesaje) dar viitorul e in mâini bunehappy

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Cat de scump e biletul? Dacă nu e foarte scump plătește l, și dacă vrea sa ți dea banii ii zici ceva gen mi i dai la sfarsitul concertului, și nu ii mai iei banii, nu, nu ai fost deloc cățeluș, ai procedat bine, ușor ușor vad ca prinzi experiență laughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

happy Pai e 75 de lei. Când i-am arătat prețul după ce i-am spus de concert a întrebat dc e atâta și după a zis lasă ia 2 și îți dau banii când ieșim. Oare aștepta ceva?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Probabillaughing

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Tocmai ce mi-a scris ca nu mai pleacă din oraș azi și acum am întrebat-o dacă ne vedem azi atunci

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Ce implicat am ajuns sa fiu și eu în relația asta, aproape ca nu mai am nevoie de una

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

laughing Scuze dacă exagerez. Fac asta pentru ca țin mult de tot la ea și nu vreau sa fac sau sa spun prostii

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu-i nimic frate, cand ai nevoie stii unde ma gasesti.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Sambata asta e ziua mea fac 18 ani insa probabil ca petrecerea o tin weekendul viitor nu asta. Si de ziua mea as vrea sa fac ceva cu ea, nu stiu sa mergem undeva sau asa dar nu prea stiu. M-am gandit acum poate sa mergem la o piscina acoperita aici in oras, dar ma tem ca maicamea iar incepe cu ale ei ca mai aveti rabdare si asa.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu știu în ce oraș ești, nu știu de ce resurse dispui, dar în principiu e o idee bună

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

In Braşov. Partea financiara nu e in niciun caz o pb dar atitudinea mamei mele e un piclaughing

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pai ea munceste pentru banii aia, si nu e placut sa investesti in cineva, si dupa 2 saptamani sa te desparti, de asta zice sa mai ai rabdare, sa o cunosti mai bine.

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Stiu ce spui doar ca eu vad relatia asta ca pe ceva long term adica e vorba ca simt ceva special pentru ea cum nu am mai patit pana acum. Si pana la urma e vorba sa traiesti clipa adica daca merg cu ea numai in parc normal ca odata si odata ne plictisim amandoi si mai vrem si in alta parte. Ea spune la fel ca ii place mult de mine desi suntem doar de 2 saptamani, dar ma gandesc ca si ea vrea acelasi lucru din moment ce ma intreba daca vin si eu la mare la vara

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Da, e normal sa va faceti planuri, bafta cu relatia

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Mersi mult si succes si tie daca pot si Eu sa ajut cu ceva oricand cu cea mai mare placere!

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Stai liniștit omule, dacă vrei sa ma ajuți, ai grija de fata ai, nu te juca cu ea, fii sincer cu ea și fa tot ce ți sta în putință sa iubești sincer și curat

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Asa o sa fac

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Salut! Ia-ta-ma din nou aici, te rog mult frate sa ma ajuti. Deci ca sa intelegi in ce situatie ma aflu, tocmai m-am intors de la majoratul meu si ei bine iubita mea nu a venit, lucru care m-a apasat teribil toata petrecerea mai ales cand mai vedeam alt cuplu impreuna. Ei bine, sambata trecuta a fost ziua mea si am petrecut-o cu ea, am mers amandoi in Bran, am mancat, a fost o zi super. Inainte sa vina ziua mea ea zicea ca deja face pregatiri intense pentru ziua ei si zicea ca pana la ziua mea mai e asa putin si ma intreba daca fac ceva petrecere sau asa. Ei bine am anuntat-o cand am gasit restaurantul adica duminica ca vinerea asta va fi majoratul meu si zicea ca e ok, spera doar sa o lase ai ei ca are teze si asa. Dar oricum tezele sunt cel mai devreme lunie aiurea sa nu poata veni vineri din motivul asta. I-am aratat si lista cu invitatii de mai demult si mrg zicea ca ea nu stie mai pe nimeni, dar i-am zis eu ca o sa ii cunoasca si asa.
Ei bine astazi ii spun ca ramane ca ne vedem diseara si ea zice ca are meditatii la mate de pe la 3:30 dar spera sa nu o tina mult doar, la care eu ii zic ca doar nu te tine toata seara tot ajungi cumva. I-am dat mesaj la un moment dat in timpul majoratului ca mai e doar ea si o colega de venit, iar ea raspunde la 10 ca abia ajunge acasa. Eu spun ca ok poti veni oricand poti ajunge, iar ea spune ca se roaga de ai ei sa o lase. Alt semn de la ea nu am mai primit de la acest mesaj si am sunat-o de vreo 4 ori pe apel si de vreo 2 ori pe Facebook. Poate s-a temut sa imi spuna ca nu vine, nu stiu.
Deci i-am rezervat loc special langa mine si toti prietenii mei erau dornici sa o cunoasca. Doar imagineaza-ti cum m-am simtit cand ea nu raspundea la apeluri sau mesaj si toti ma intrebau cand ajunge si asa. Eu la mesajul ei ca se roaga de ai ei sa o lase i-am spus ca pot vorbi ai mei cu ai ei si ca nu se poate fara ea si ca sa raspunda la apel.
Deci sentimentul meu e ca abia azi le-a spus la parinti de majoratul meu desi eu o anuntasem de duminica ziua exacta si ora. In momentul asta doare tare dar totusi desi era un mom imp pentru mine majoratul si as fi vrut sa fie alaturi de mine nu dau asta pe clipele frumoase petrecute impreuna cu ea. Ma poti ajuti te rog mult sa imi spui cam cum sa vorbesc cu ea maine ca sa ii dau de inteles ca m-a deranjat chiar suparat ca nu a venit si ca nu a raspuns la apeluri dar fara sa o supar prea rau sau asa. Dar totusi sa constientizeze ca era un mom imp in viata mea la care trebuia sa fie prezenta. Trebe sa se revanseze in mod cert fata de mine si pentru faptul ca nu mi-a cunoscut inca prietenii, sa vina la scoala la noi in clasa sa ii cunoasca daca acum nu a venit.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Pe scurt a fost nesimțită, poate e o fire mai timidă, la faza cu răspunsul la telefon trebuie clar sa i ceri explicații, nu e ceva normal într-o relație, mai ales la început când sunteți super îndrăgostiți sa se întâmple asta, când iubești o persoana îți faci timp pentru ea indiferent ce ai de făcut, asa a făcut și fosta cu mine pana când am decis sa ne despărțim ca ne făceam rău unul altuia, deci tu acum cere i explicații și spune-i exact ce ai simțit și câteva zile trateaz o mai indiferent sa i vezi reacția, nu o du la școală sa i prezinți prietenii, asta nu e important, o sa vina și momentul dar faza asta e un semn important în relația asta, ceva clar nu se leagă și trebuie sa i ceri explicații dar nu prin mesaje ci fata în față

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

De acord ca trebuie sa ii cer explicatii pentru faptul ca nu a raspuns la telefon si si merit sa stiu exact de ce nu a putut veni. Bun problema acum e urmatoarea. De ieri de la mesajul ala ca se roaga de ai sa o lase nu a mai dar vreun semn. Ar trebui sa ii scriu eu si sa lamuresc situatia sau sa astept sa zici ea ceva? Tocmai a pus un story ca a fost la un meci de volei si eu am pus unul cu un prieten intr-o cafenea si l-a vazut imediat. Maine facem 4 saptamani. Face to face clar e mai timida cand e doar cu mine, cand e si cu o prietena nu chiar asa. As zice sa iesim maine da nu vreau sa para ca vreau sa ies sa o iau la rost pentru faza asta de aia as lamuri lucrurile online. Ma astept ca maine sa zica ca are de invatat pentru teze poate. Chestia e ca ea e zodia gemeni si asa cum spune zodia si cum am sesizat si la ea e evident ca are nevoie de independenta si libertatea ei, dar pana la urma nu ne-am mai vazut de noi si atunci scurt la scoala.
Mai demult a spus la un moment dat ca eu stiu deja cateva dintre prietenele ei si ea nu ii cunoaste pe ai mei de aia ieri era ocazia perfecta si cum a fost ratata as vrea macar asa scurt la scoala sa ii cunoasca mai ales ca trebuie sa se revanseze.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Bai frate, fata pune story de la volei si voi nu ati mai vorbit de 2 zile? si tu pui story si nu stiti nimic unul de celalalt?

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Am vorbit prin mesaje dar de vazut nu ne-am mai vazut de joi. Iar de dupa faza de ieri nu am mai vb deloc. Simt ca ar trebui sa ii scriu eu dar nu stiu cum sa initiez discutia ca sa ii dau de inteles si ca m-a deranjat ca nu a venit si nu a raspuns ieri

| theboyinlove a răspuns (pentru AlexandruSEV):

I-am dat mesaj acum sa o intreb ce face si cica mini depresie din cauza ca nu au vrut ai ei sa o lase ieri dar macar spera ca a fost fain.

| AlexandruSEV a răspuns (pentru theboyinlove):

Frate da mi dracu mesaj in privat sa vorbim mai liber