| Loredana96 a întrebat:

Buna,il iubesc de 2 ani deja.La inceput am fost prieteni foarte buni, eram peste tot amindoi.Glumeam mereu...In septembrie 2011 mi-am facut curaj si i-am spus ca de fapt eu simt ceva mai mult pentru el.Nu a fost cum ma asteptam.Din acea zi am incetat sa vorbim.Nu am vorbit 2 luni deloc, el nu ma mai suna, nu imi mai scria.Prietena noastra parea ca a luat sfirsit.Petse 2 luni,in noiemrie m-a sunat si m-a invitat la un suc. Dupa apelul lui imblam ca nebuna prin casa,nu stiam cum sa-mi fac parul, cum sa ma imbrac, radiam de fericire.Am iesit cu el la un suc si mi-a marturisit ca ca si el ma iubeste, si ca nu m-a contactat 2 luni pentru ca a avut nevoie de timp ca sa-si puna gindurile in ordine si sa ia o decizie (pentru ca el avea prietena) Din noiembrie 2011 am fost impreuna pina in septembrie 2012.Eram indragostita pina peste cap de el,ne vedeam in fiecare zi,vara ne plimbam seara in aer liber, el imi arata mereu cind cadea o stea de pe cer, si ne puneam ambii dorinte.Atit de mult il iubeam, incit am fost in stare sa il uit de 3 ori, pentru ca de trei ori am citit niste convorbiri cu niste fete nu prea frumoase in care el le spunea ca: ce-ar fi sa ne vedem in oras intr-o zi...De multe ori eram hotarita sa ma despart de el si el intotdeauna ma implora sa il iert si mereu spunea ca nu se va mai intimpla asa ceva,si spunea ca eu pentru el sint unica,si sint doar a lui si voi fi mereu,spunea ca nu are nevoie de nimeni, ca are nevoie numai de mine.Dar in septembrie el a intrecut masura si cind ne-am intilnit el nici nu stia cel astepta, a venit m-a cuprins iar eu i-am spus sa nu puna mana pe mine si i-am spus ca totul s-a terminat.Nu am lasat in fata lui sa-mi curga nici o lacrima.Dar cind am ajuns acasa am plins toata noaptea.Din septembrie pina in orctombrie 2012 nu mi-a dat nici un semn de viata si in octombrie mi-a propus sa fim prieteni ca inainte dar eu am refuzat.In decembrie mi-a propus sa ne impacam din nou, mi-a spus ca ii este foarte dor de mine si ca ii pare rau de tot.Eu l-am refuzat si de data asta.Chiar daca vroiam sa ne impacam.Acum il vad din intimplare pe strada odata in 1-2 saptamini si s-a schimbat atit de mult.Nu il pot uita.Il iubesc.Si-a facut un profil pe un site in care cine vrea ii da intrebari si o fata l-a intrebat daca mai simte ceva pentru mine, iar el a spus ca asa ceva nu se afiseaza in public.
Ce sa fac? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Draga mea, iti spun din propria experienta! astfel de oameni NU se schimba niciodata! si eu am iertat cum ai facut si tu, cand el venea si ma implora in genunchi, plangand ca a gresit si nu mai face, ca sunt sufletul lui etc! peste un timp se repeta povestea, apoi iar ma inmuia cu lacrimile lui! pana s-a umplut paharul...n-am mai putut sa iert la infinit! de ce sa nu gasesti pe cineva care te iubeste, te respecta si nu face asa ceva?
viata e prea scurta sa stai mereu cu indoiala in suflet sau sa suferi!
parerea mea e ca un astfel de om nu merita alta sansa pentru ca i-ai dat destule pana acum dar nu a stiut sa aprecieze!
dar decizia iti apartine, insa ai grija sa alegi ce este mai bine pentru tine!
te pup happy

10 răspunsuri:
| Dany_Daniel_1998 a răspuns:

Pff lasa sa treaca timpul cu timpul o sa il uiti si te vindeci funda

| Schatzyyyyy a răspuns:

Daca a gresit,si l-ai iertat,a fost ceva gen" asta ma iubeste si ma iarta",ti-a prins slabiciune! El nu se va schimba niciodata! Dar pana la urma decizia iti apartine,daca tu crezi ca il poti ierta si acum,si crezi ca poti avea o relatie cu el in continuare,impaca-te cu el,dar daca te impaci,spune-i ca e pentru ultima data,apoi daca iti greseste desparte-te de el,inseamna ca i-a intrat in cap ideea ca-l iubesti si il ierti orice ar fi! Pe de o parte nu vrea sa te piarda,dar pe alta ti-a prins slabiciune! Dar ar fi bine sa-l uiti,sa-ti faci o relatie cu cineva care merita cu adevarat, nu unul care te face sa suferi mereu! Am trecut si eu prin asa ceva, am stat singura ceva timp, apoi am dat peste cineva care merita sa fie iubit, si merita orice1 Am trecut greu peste ceea ce a fost intre mine si el, dar am reusit dupa 1 an sa-l uit complet, chiar daca inca ma mai cauta, il consider un simplu baiat! Dar decizia e a ta1 Fa ce-ti e mai bine, tie!

| mona a răspuns:

Eu cred ca inca are sentimente pentru tine de fapt cred ca va iubiti si in loc sa va impacati stati unul intr-o parte iar celalalt in alta[ca prostutii], impacati-va, mai acordati-va o sansa

| Azµre a răspuns (pentru mona):

Da și nu mona... odată ce există o prăpastie între ei, greu mai faci legătura... înțelegi ce vreau să spun.

| mona a răspuns (pentru Azµre):

Stiu ce vrei sa zici dar nu au nimic de pierdut ca mai incearca inca o data...

| IloveME a răspuns:

Poate te mai iubeste, poate se simte vinovat pentru ceea ce a facut, dar asta nu inseamna ca nu are nici o vina.ai reactionat cum trebuie!
Daca crezi ca inca il mai iubesti si ai putea trece peste de ce nu ii scrii un msj lung in care sa- ti exprimi senrimentele si dorinta de-a va impaca si ca de data asta totul sa fie bine.nimeni nu este perfect, de aceia cu totii gresem, iar parerea mea este ca oricine merita o a doua sansa.merita sa eu dai, poate desparirea la ajutat sa vada cat de mult tine la tine, si cat de mult ii pare ca a gresit. vorbeste odata cu el si vezi ce iese!
Lupta pentru ceea ce iti doresti!

| trema89 a răspuns:

Sa nu te mai uiti la telenovele! sa renunti la orgoliu, sa fi hotarata in viata, cine a gresit odata o va face si a 2a oara in 99% din cazuri, si tot in 99% din cazuri fata/ baiatul crede ca cazul lor e acel 1% in care nu va mai gresit partenerul!

| fabiola a răspuns:

S-a cam jucat cu sentimentele tale si din prea multa iubire pentru el te-ai lasat prinsa in joc! Daca iti place jocul asta continua, daca nu...

| roxkiss a răspuns:

Interesanta istorie, si complicata, ghindestete bine, daca nu l-ai uitat in decurs de un an, o sa iti fie greu mai departe, eu am o propunere, o incerci, zii ca te intorci cu conditia ca ( iti pui conditia ) si ii dai un anumit timp. fiind ca un test. incearca, ca daca il iubesti o sa ti fie greu, si dor, de el, si sa nu te ghindesti peste un an doi, what if...

| stark47 a răspuns:

Deja l ai refuzat de cam multe ori.insa daca esti curioasa de sentimentele lui, intreaba-l! daca simti ceva pentru el, iar el INCA mai vreea sa fiti impreuna eu zic sa i dai o sansa.nu multi inca se mai gandesc la o fata timp de 4 5 luni! asa ca tu chiar esti importanta!