| alin63434 a întrebat:

Buna,imi place mult de o fata care e dintr-un sat in apropiere de mine,o cunosc cat de cat putin,la fel si ea,deoarece am fost cu ea in clasa timp de un an,si azi i-am scris pe mess si am vorbit putin cu ea,sunt sigur ca ma place si ea dar nu prea stiu sincer cum sa vorbesc cu ea,tinand cont ca sunt primul, ea nu a mai avut nici un iubit sau ceva.

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

" sunt primul " pai e cu atat mai simplu. ea se asteapta sa o scoti la o plimbare, intrea-o si u cum sta cu timpul, nu-si face timp sa iasa din casa, e mai dificil dar mult mai sigur sa porti o conversatie cu ea live, deci invit-o sa iasa dupa care poti vb ce doresti cu ea, dar nu vb numai despre tine, mai si asculta ce spune fata, incearca sa o cunosti, eventual pleci cu discutia de la zona comuna (atunci cand ati fost colegi pentru un an )
si apropos, de unde sti ca esti primul? ti-a spus ea?

| alin63434 explică (pentru Ara997):

Nu mi-a spus ea dar e cu varamea in clasa de pe a1-a si sunt foarte bune prietene.