| Contunic a întrebat:

Buna, iubitul meu mi-a spus că nu mai este fericit, a zis că mă iubește enorm de mult dar nu mai este fericit.Am plâns amândoi astăzi că nu știm ce se întâmplă cu el. Suntem împreună aproape 2 ani ai locuim împreună din primele zile, acum ne am gândit să meargă el câteva o zi la el acasă să stea sa daca daca i se face dor de mine sau e doar obișnuit cu mine. Mi a spus că se simte foarte vinovat și că nu ar vrea sa mă piardă, că mă iubește dar nu mai este fericit. Nu știu ce să fac

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Dap, o relatie nu e musai ca sa fie fericit, ci ca sa suportati necazurile impreuna.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Minciuni, minciuni, minciuni!

Nici un om care te iubeste nu te paraseste!

Cred ca esti naiva rau, daca tu crezi ca el se duce acasa la el, cand el are deja alta femeie la care se duce, ca de aia te-a parasit.

| Contunic explică (pentru Violleta2022):

Nu cred, am vorbit mereu sincer amândoi unul cu altul și i-am spus că dacă are pe alta sa mi zică să încheiem relația dar mi-a zis că nu are pe nimeni și că nici nu vrea pe altcineva l. Și chestia cu "mutatul" la el va fi o zi și o zi, o zi va merge la el, una la mine. O să incercam asta 3 sau 4 zile sa vedem ce se întâmplă dacă va fi la fel o să rămânem prieteni

| Contunic explică (pentru doctorandus):

Eu cred că e ceva mai mult psihic pentru că are insomnii și se enervează mai mereu pe oricine

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Si ca sa-ti spun adevarul: omul e fericit in caz de indragosteala (care trece repede) sau cu alcool sau droguri. In rest viata e cu suisuri si coborasuri si nu ai multe motive de a fi fericit.

| doctorandus a răspuns (pentru Contunic):

Sa mearga la medic.

| Contunic explică (pentru doctorandus):

A zis că nu mai simte să mă ia în brațe sau să mă sărute, sunt momente in care mă alinta mă iubește dar sunt momente in care cum a zis el nu simte să o facă. El zice că e doar o fază și speră să treacă.

| Contunic explică (pentru doctorandus):

I-am spus și eu să meargă la medic, poate are anxietate sau ceva dar nu vrea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Contunic):

Esti mult pare mica ca sa intelegi asta, dar absolut toti care avem experinta de viata incusiv medicii psihologi iti pot confirma ca este o afirmatie mincinoasa.

Nici un om de pe fata pamantului nu-ti spune "te iubesc, dar vreau sa te parasesc ca nu mai simt nimic pentru tine">
Asta este 100% minciuna!
Este socant cat esti tu de naiva si cum poti sa crezi un om care te minte in fata.

| Contunic explică (pentru Violleta2022):

Chestia e că nu mă părăsește, ne am promis că vom salva relația, nu vrea să mă părăsească. Totul a început de când el a început să lucreze că șofer la pâine, pleacă la 2:30 și vine pe la 14 acasă, și se pune la somn și după o ia de la capăt. Poate am uitat să menționez dar a început sa aiba insomnii și eu cred că are anxietate, poate că părinți lui au trecut printre un divorț și a ținut totul în el până acum. Am promis amândoi că vom lupta sa fim împreună și să salvăm relația, să fim că la început

| Contunic explică:

Vă mulțumesc tuturor, am decis sa rămânem împreună și să luptăm amândoi să salvăm relația

| Andrei_Dragoş_1998_2PoM a răspuns:

Doamne ce naivă poți să fi...