| Fuica_Ynna_1995 a întrebat:

Ma numesc Alexandra si imi doresc un copil dar se lasa mult asteptat. am o menstruatie de 28 zile ultima fiind de pe 30 august pana pe 3 septembrie. Dupa contact la 7 zile am avut spotting cateva pete rosii maronii asta fiind pe 18 septembrie. Astazi am crampe abdominale doar cand fac miscari bruste. maine ar trebui sa am menstruatia. E posibil sa fiu insarcinata?

8 răspunsuri:
| cristi10grei a răspuns:

Mai mult ca sigur happy dar fat-i un test barza happy de sarcina

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce nu iti faci un test? ar fi raspunsul la intrebarea ta...
Poate iti vine cm, ori cine stie.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Test d sarcina, dar si mai bine o vizita la ginecolg pentru a stabili care este cea mai buna perioada pentru a ramane insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este prea devreme sa-ti faci testul de sarcina pe baza urinei, aceasta pentru a fi valida si rezultatul sa poata fi considerat corect il vei putea efectua cel mau devreme in data de 2-3 octombrie. In acest moment poti face un test de sarcina doar printr-o analiza de sange facut intr-un laborator de analize medicale prin care sa se determine existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG in sange.Doar daca ati facut sex zilnic si de minim 2 ori /zi in perioada 8-13 septembrie si de fiecare data s-a produs ejacularea intravaginal probabilitatea de sarcina este foarte mare. Totusi se pare ca sunt prezente semnele premenstruale. Daca ciclul tau este unul regulat de 28 de zile cum ai specificat, rezulta ca menstruatia trebuia sa se produca in data de 26 septembrie si nu maine. Multa sanatate.

| Fuica_Ynna_1995 explică:

Mentionez ca iau si pastile de stimulare! Ceea ce ma ingrijoreaza sunt acele pete rosii maronii

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Fuica_Ynna_1995):

Acele pete de sange se pot datora sangerarii provocate de "spargerea" suprafetei endometrului in momentul in care se produce nidatia.

| Fuica_Ynna_1995 explică:

Deci poate fi vorba si de sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Fuica_Ynna_1995):

Bineinteles ca exista posibilitatea sa fii insarcinata.Nu se poate exclude aceastra posibilitate.Ca sa fii sigura mergi la un laborator de analize medicale si te costa cam 40-45 de lei analiza de sange si in 24 de ore ai raspunsul garantat in proportie de peste 98%.