| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Roxana si am 13 ani.Ma masturbez singura, cu degetul. Mi-a intarziat menstruatia, si vroiam sa va intreb daca exista vreun risc sa raman insarcinata.Sunt foarte speriata, va rog raspundeti-mi cat de curand!(sunt virgina.)

Va multumesc!

68 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista posibilitatea sa fii insarcinata daca nu ai avut contactsexual cu un barbat.
La varstata se mai poate intampla a-ti intarze menstruatia, pana se regleaza. Daca intarzie mai mult de o luna, vorbeste cu mama ta despeaceasta problema.

| monyk a răspuns:

Buna, stai linistita, k nu ramai gravida...

| psiholoaga a răspuns:

Sarcina presupune contactul spermei cu ovulul, adica trebuie sa existe un baiat pe-acolo, prin peisaj. Daca te masturbezi, nu ai cum sa ramai insarcinata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca nu ai avut contact sexual. Nu au de unde sa apara spermatozoizii capabili de a fecunda ovului.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da esti.
faci gemeni smugrolling on the floor

cami
| cami a răspuns:

Offff... degetelul, bate-l-ar vina! Am impresia ca tu esti a doua "periuta".
Chiar atat de ...neiesita in casa esti? Cum ramai tu insarcina cu. propriul deget?

auran
| auran a răspuns:

Daca degetul tau nu a "variat" atunci esti ok - si virgina si lipsa sarcina...cred ca intrebarea trebuia pusa la categoria Trivia / Amuzante...linisteste-te si pune mana pe carti...

| cioko19 a răspuns:

@ cora.de ce ai mintit-o pe fata sad?
nu gemeni sad.tripleti!
laughing)))
Iar acum sa las ironia deoparte si sa raspund la aceasta intrebare splendida.
Nu ai cum sa ramai insarcinata, stai linistita.
Poti ramane insarcinata doar daca ai contact sexual cu un baiat/barbat.
La varsta se mai intampla sa iti vina ciclul neregulat.
happy

| Encore a răspuns:

Daca la 13 ani te masturbezi singura la 14 te masturbezi in grup smug
Dar ce ejaculeaza sperma degetul tau straight face Doamne...
N-ai cum sa ramai gravida...

| Betty18 a răspuns:

Sigur k da stiu o fata care la 12 ani sa masturbat si a nascut o fetita asa frumoasa:Xlaughinglaughing

lool ce am mai ras

| Munchkin a răspuns:

Nu ştiai că în interiorul degetului există spermatozoizi? Dacă te tai şi te masturbezi, rămâi însărcinată. raised eyebrows
JEESH, fetiţo straight face În ce lume trăim?

| amoremioX a răspuns:

laughing nu ai cum,,, da mai bine invata fetito,, lasa masturbarea,,, daca o sa continui asa cand vei avea contact sexual cu un baiat nu vei simti placerea de prima data.invata si lasa sexul pe mai tarziu

| maxQ a răspuns:

laughing)))))))))) Intrebarea ta m-a facut sa rad cu lacrimi laughing). Cum mama zmeilor sa ramai insarcinata cu degetul...Reproducerea se face prin sex intre doua persoane... una de sex masxulin si una de sex feminin...

| bluerose a răspuns:

Te masturbezi cu degetul.
Esti virgina.
Si intrebi daca exista vreun risc sa ramai insarcinata?
rolling on the floor

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Faci 3 copii cu cap de deget!winking
succes sa-i cresti ca o sa ai nevoie!

| AndreeA_4571 a răspuns:

Draga roxana nu este nici un risc de sarcina.

| zuzumic a răspuns:

DUMNEZEULE mama da u nu ai auzit de expresia "traieste-ti copilaria "? Fata draga da chiar in halu asta te manca? macar sti ce insemna "masturbare"? tea spus toata lumea mai jos nu ai cum ca sa ramai insarcinata trebuie in vaginul tau sa intre spermatozoizi ...sti ce sunt aia nu? daca nu te ai dus si ai kumparat un borcan de sperma proaspata de la alimentara si te-ai dat pe acolo nu ai dc sa iti faci griji happy... Do sa ma fereasca dumnezeu sa am copii ca tine

| adi a răspuns:

Stai linistita, degetul nu face copii!

| zanabuna a răspuns:

Nu ai cumlaughingdaca nu ai facut-o cu un baiat nu ai cum sa ramai. poti sa iti introduci ce vrei.winkingtake care

Răspuns utilizator avertizat
| eek a răspuns:

Da.esti insarcinata. in conditiile in care sperma inexistenta din degetul tau a ajuns printr un mod miraculos in vagin.chiar daca tu esti virgina rolling on the floorrolling on the floor

| Anca_1481 a răspuns:

La 13 ani te masturbezi singura?raised eyebrowsnu e nici un risc sa ramai insarginata stai linistitawinking
Doamne e grav daca si o fata de 13 ani se masturbeaza ce sa mai spunem.straight face

| Roberta00 a răspuns:

Incearca sa asculti melodia Arssura-roxana sper ca nu o sa fii ca aceasta roxana!

| gyanina a răspuns:

Da nu mai komentez nk fiecare face ce vrea. nu ai cum sa ramai insarcinata numa daca ai kontact sexual... da mai bine stai kumintewinking

| D1aBl00 a răspuns:

Doamne frate esti a doa fata de la care aud astfel de tampenii (doar de pe TPU) cu draq sa ramai insarcinata? laughing imposibil! daca vrei iti fac eu practica sa vezi cum se ramane insarcinata laughing

| crisS a răspuns:

Nu ramai insarcinata! cu siguranta nu iti face griji. Numai in urma unui contact sexual neprotejat poti ramane insarcinata happy

| Ruxy_3928 a răspuns:

May lasatzi odata fata in pace stiu ca suna amuzant dar suntem aici sa ajutam lumea nu sa radem de ea deci nu nu poti ramane insarcinata si atat

| Letytzy@ a răspuns:

Nu exista niciun risc

| carlita_4462 a răspuns:

Daca sti sa te masturbezi la 13 ani ar trebui si sa stii ca nu poti ramane gravida in felul acesta.

| lote00 a răspuns:

Bine ca stii ce inseamna cuvantul "masturbare", dar nu ai auzit in viata ta de sperma.