| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Roxana si am 13 ani.Ma masturbez singura, cu degetul. Mi-a intarziat menstruatia, si vroiam sa va intreb daca exista vreun risc sa raman insarcinata.Sunt foarte speriata, va rog raspundeti-mi cat de curand!(sunt virgina.)

Va multumesc!

68 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Daca degetul tau nu a "variat" atunci esti ok - si virgina si lipsa sarcina...cred ca intrebarea trebuia pusa la categoria Trivia / Amuzante...linisteste-te si pune mana pe carti...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista posibilitatea sa fii insarcinata daca nu ai avut contactsexual cu un barbat.
La varstata se mai poate intampla a-ti intarze menstruatia, pana se regleaza. Daca intarzie mai mult de o luna, vorbeste cu mama ta despeaceasta problema.

| psiholoaga a răspuns:

Sarcina presupune contactul spermei cu ovulul, adica trebuie sa existe un baiat pe-acolo, prin peisaj. Daca te masturbezi, nu ai cum sa ramai insarcinata.

| crisS a răspuns:

Nu ramai insarcinata! cu siguranta nu iti face griji. Numai in urma unui contact sexual neprotejat poti ramane insarcinata happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca nu ai avut contact sexual. Nu au de unde sa apara spermatozoizii capabili de a fecunda ovului.

| Encore a răspuns:

Daca la 13 ani te masturbezi singura la 14 te masturbezi in grup smug
Dar ce ejaculeaza sperma degetul tau straight face Doamne...
N-ai cum sa ramai gravida...

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Faci 3 copii cu cap de deget!winking
succes sa-i cresti ca o sa ai nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
La vârsta care o ai, este normal să nu cunoști multe lucruri despre viața sexuală în general.
O femeie rămâne însărcinată dacă are contact sexual neprotejat cu un bărbat în perioada de fertilitate maximă a ei.
În cazul tău nu, dar mare grijă la toaletarea locală.
Multe detalii și informații privind această latură a vieții, sexualitatea, găsești aici: www.seximus.ro
Să ai grijă de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetita draga, nu poti ramane insarcinata, decat daca un baietel umbla pe "acolo". Dar spune-mi tu, iti este chiar necesara chestia asta? Nu ar fi mai bine sa mai astepti vreo 2 anisori si apoi sa te joci? Daca faci un sport, daca dormi 8 ore si inveti, vei fi obosita si o sa dormi bine.

| bluerose a răspuns:

Te masturbezi cu degetul.
Esti virgina.
Si intrebi daca exista vreun risc sa ramai insarcinata?
rolling on the floor

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da esti.
faci gemeni smugrolling on the floor

| lote00 a răspuns:

Bine ca stii ce inseamna cuvantul "masturbare", dar nu ai auzit in viata ta de sperma.

| gyanina a răspuns:

Da nu mai komentez nk fiecare face ce vrea. nu ai cum sa ramai insarcinata numa daca ai kontact sexual... da mai bine stai kumintewinking

| monyk a răspuns:

Buna, stai linistita, k nu ramai gravida...

| adi a răspuns:

Stai linistita, degetul nu face copii!

| eek a răspuns:

Da.esti insarcinata. in conditiile in care sperma inexistenta din degetul tau a ajuns printr un mod miraculos in vagin.chiar daca tu esti virgina rolling on the floorrolling on the floor

| Munchkin a răspuns:

Nu ştiai că în interiorul degetului există spermatozoizi? Dacă te tai şi te masturbezi, rămâi însărcinată. raised eyebrows
JEESH, fetiţo straight face În ce lume trăim?

| Betty18 a răspuns:

Sigur k da stiu o fata care la 12 ani sa masturbat si a nascut o fetita asa frumoasa:Xlaughinglaughing

lool ce am mai ras

| maxQ a răspuns:

laughing)))))))))) Intrebarea ta m-a facut sa rad cu lacrimi laughing). Cum mama zmeilor sa ramai insarcinata cu degetul...Reproducerea se face prin sex intre doua persoane... una de sex masxulin si una de sex feminin...

| zanabuna a răspuns:

Nu ai cumlaughingdaca nu ai facut-o cu un baiat nu ai cum sa ramai. poti sa iti introduci ce vrei.winkingtake care

| pisoi a răspuns:

Mei roxana aceste intarzieri de menstruatie sunt ceva absolut normal la varsta ta pentru ca inca nu ai un ciclu regulat si faza cu ramasu insarcinata este imposibil pentru a ramane gravida trebuie sa existe un contac sexual neprotejat intre o fata si un baiat deoarece a ramane insarcinata presupune fecundarea unui ovul de catre un spermatozoid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu ai facut sex cu un baiat. happy e ok daca te masturbezi. se apropie varsta tongue ce sa zic, spor la treaba!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeA_4571 a răspuns:

Draga roxana nu este nici un risc de sarcina.

| Anca_1481 a răspuns:

La 13 ani te masturbezi singura?raised eyebrowsnu e nici un risc sa ramai insarginata stai linistitawinking
Doamne e grav daca si o fata de 13 ani se masturbeaza ce sa mai spunem.straight face

| zuzumic a răspuns:

DUMNEZEULE mama da u nu ai auzit de expresia "traieste-ti copilaria "? Fata draga da chiar in halu asta te manca? macar sti ce insemna "masturbare"? tea spus toata lumea mai jos nu ai cum ca sa ramai insarcinata trebuie in vaginul tau sa intre spermatozoizi ...sti ce sunt aia nu? daca nu te ai dus si ai kumparat un borcan de sperma proaspata de la alimentara si te-ai dat pe acolo nu ai dc sa iti faci griji happy... Do sa ma fereasca dumnezeu sa am copii ca tine

cami
| cami a răspuns:

Offff... degetelul, bate-l-ar vina! Am impresia ca tu esti a doua "periuta".
Chiar atat de ...neiesita in casa esti? Cum ramai tu insarcina cu. propriul deget?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va mai bateti joc.
daca nu stia asta este.
nu nu poti ramane stai calma

| amoremioX a răspuns:

laughing nu ai cum,,, da mai bine invata fetito,, lasa masturbarea,,, daca o sa continui asa cand vei avea contact sexual cu un baiat nu vei simti placerea de prima data.invata si lasa sexul pe mai tarziu

| aprilei a răspuns:

Nu este nici un risc Roxana....fi linistita!