| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt singura. Singura din cauza faptului ca m-am despartit de iubitul meu cu care am stat 3 ani, singura din cauza faptului ca mama e plecata in afara, singura din cauza ca tatal meu nu a fost alaturi de mine niciodata ( precizez ca ai mei au divortat cand eram mica ), singura pentru ca toti prietenii sunt plecati pe la facultati prin diferite zone din tara. Stau si ma gandesc ca imediat vor veni sarbatorile si eu tot singura voi fi. Nu am pe nimeni care sa`mi ofere consolare, sfaturi, sau cel putin sa vorbeasca cu mine. Deseori vad cupluri fericite si ma gandesc si eu de nu am parte de asa ceva? Mereu ma intreb de ce eu? De ce mie? Constientizez ca trebuie sa fiu tare si ca e o perioada trecatoare, dar starea asta nu`mi da pace sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,imi pare rau ca treci prin asta dar trebuie sa fi puternica si optimista,sa nu crezi ca in viata totul e roz,fiecare trecem prin diferite probleme si perioade proaste. Uite,nici tatal meu nu a fost alaturi de mine pentru ca si parintii mei au divortat cand eram bebelus si maicamea s-a recasatorit cu un alt barbat iar eu am ramas cu bunicii,deci nu am niciun parinte langa mine dar am trecut peste toate si am acceptat realitatea, asta e viata, nu esti singura care trece prin asa ceva.Si inca o chestie, si eu m-am despartit de un baiat dupa ce am fost 3 ani cu el,si m-am simtit foarte singura si necajita, dar timpul le-a rezolvat pe toate, fiecare ar emomente de singuratate si depresie.Eu mi-am gasit pe altcineva de 2 luni,am inceput sa tin la el si am crezut ca in sfarsit voi fi si eu fericita si am crezut ca in sfarsit iubesc si sunt iubita,dar desi inca sunt cu acest baiat,el nu prea se intereseaza de mine si mai mult sunt singura decat cu el, de la un timp nu ii mai pasa de mine si lucrul asta ma intristeaza pentru ca mi-am facut sperante, in fine.Acum nu vreau sa ma plang si sa iti povestesc probleme mele ci vreau sa te ajut cu un sfat cat pot,doar vroiam sa vezi ca fiecare are ceva pe suflet si eu ma gandesc de multe ori cand vin sarbatorile ca sunt singura,nici nu am foarte multe prietene carora sa ma confesez pentru ca prietene adevarate mai rar,de ceea am constientizat ca pe lumea asta esti doar tu cu tine,singura persoana in care te poti increde esti tu si asa cum e viata,incearca sa ti-o faci frumoasa,lasand gandurile negre deoparte,facand c eiti place, toate sunt trecatoare, bafta.

10 răspunsuri:
| BluDesign a răspuns:

Buna!

Sfatul meu este sa-ti gasesti pe cineva, sa-ti faci un prieten ca nu este greu iar daca un baiat a stat cu tine 3 ani de zile cred ca esti o fata Ok si poti gasi alt baiat cu care sa incepi o relatie de prietenie pentru inceput.
In fine, stai linistita ca prieteni tai or sa te intorca de sarbatori acasa si vei avea cu cine sta.Ai grija de tine si lasa supararea!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Imi pare rau sa te aud ca esti asa singura...Dar capul sus ca timpul le rezolva pe toate.Tu nu ai prieteni ceva din apropiere sa te consoleze? macar un amic care stii u ca te ai mai bine.Stiu cum te simti doar ca eu nu am avut parte de despartirea parintilor si ma bucur pentru acest lucru.Anul trecut eram in postura ta, ma parasise iubita pe 17 decembrie, foarte aproape de craciun si am ramas cu buza umflata.De atuncea invidiez cuplurile si as vrea si eu dar nah totul in viata e trecator. Odata ce intri intr-o relatie trebuie sa te gandesti ca odata si odata tot se va termina.
Succes si poate te vei impaca cu fostul tau prieten sau cauti pe altul care te va aprecia mai taretongue

| IDamon a răspuns:

Partea cu parintii este mai complicata si nu stiu ce sfat sa iti dau sa fi cu ei. Poti sa ii rogi sa te duci pe la ei sa iti faci sarbatorile cand esti in vacanta dar cred ca te-ai gandit si tu la acest lucru sau nu ai posibilitatea sa o faci.
In legatura cu cuplurile pe care le vezi si eu de multe ori si eu gandesc si eu la fel deoarece nu am mai avut nici eu o relatie de ceva timp. Daca nu ai incercat pana acum e cazul sa iti faci prieteni sa vorbesti foarte mult sa te apropii de ei, sa ii chemi pe afara sa ii chemi pe la tine. Poate asa o sa atragi si un baiat care sa sa ii placa de tine. Sunt multi in postura ta care nu au o persoana iubita si simt usor usor ca o iau razna. Cel mai bine e sa incerci sa te pastrezi normala adica asa cum esti tu. Nu stiu prea bine ce sa iti spun de ce? Nu stiu pentru ca nu stiu prea multe despre tine.

| MrUbek a răspuns:

Trista poveste... Uite, ai de la mine un dolar, sa-ti iei ceva frumoshee hee.

| respect2020 a răspuns (pentru MrUbek):

****i morti m-ati de incultu dracul du-te si omoarate in rasa ta de prost sti sa faci glume de prosti un sfat omoarate in rasa ta ca ocupi pamant degeaba

| respect2020 a răspuns (pentru MrUbek):

In morti m-ati de prost du-te si omoarate ocupi loc din pamant degeaba fraiere du-te si inpuscate

| respect2020 a răspuns:

MrUbek du-te si inpuscate prostu dracul sti sa faci niste glume de zici ca sunt ****e prostu dracul taci din gura ca tu esti copil handicapat. respect pentru tine greenish si nu iti pierde speranta nimeni nu e singur

| respect2020 a răspuns:

Mrubek esti un copil tare prost un sfat ar fi du-te si inpuscate ca ocupi loc din pamant degeaba. greenish nu-ti pierde speranta o sa iti gasesti partea si toata o sa se aseze in ordine asa cum vrei tu doar nu renunta

| respect2020 a răspuns:

MrUbek esti un copil tare prost si handicapat un sfat du-te si inpuscate ocupi loc degeaba din pamant. greenish sa nu-ti pierzi speranta o sa iti gasesti partea si totu sa ve aseza cum vrei tu doar nu renunta respect pentru tine

| MrUbek a răspuns (pentru respect2020):

Pentru "respect2020":
Draga analfabetule.
Dupa ce ca nu stii sa desparti doua parti de vorbire diferite si nici nu stii forma corecta a altora tu mai ai curajul sa-mi spui mie cum ca as fi incult?
1.Nu am auzit de "mortii m-ati" poate ai vrut sa spui "mortii ma-tii"
2. Daca te-ai deranjat sa desparti "du-te" dupa aceeasi regula trebuia sa desparti si "omoarate" (omoara-te)
3.Nu e "sti" poate ai vrut sa spui "stii"
4.Vad ca ai inventat un cuvant nou"inpuscate", corect este "impusca-te"
5.Nu e "fraiere" ci "fraiere"
6."Ocup loc din pamant"? ceva nu a sunat bine aici, poate ocup loc PE PAMANT.
Astea fiind spuse tragem concluzia:
Lasa calculatorul si mai pune mana pe o carte.