| Madalina066 a întrebat:

Matusa mea are o intrebare si m-a rugat sa o postez, pentru ca ea nu are cont. Bun deci.

Are 33 de ani si 2 copii. O fata de 11 ani si un baiat de 12, ea spune ca nu a vorbit niciodata cu copii ei despre sex si ar vrea sa o faca. Nu stie cum sa le explice, cum ar putea sa vorbeasca pe intelesul lor si in ce moment sa le spuna asta. O puteti ajuta? Dau fundita raspunsului cel mai bun big grin
Multumesc! Si scuzati categoria cred ca nu se potriveste aceasta intrebare aici.

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

Oricand este momentul potrivit, dar sa o faca mai repede ca dupa o sa fie prea tarziu. Si sa nu ii ia fortat, sa le explice incetu ce e bine si ce e rau. Si trebuie luati unu cate unu, nu aman2 deodata, fata mai intai trebuie spus ce e bine si ce nu, si dupa baiatul.

8 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Asta e trolling. Cred ca tu nu prea stii ce este ala sexhee hee O femeie matura stie, si poate sa le explice copiilor ei ce vrea, cat vrea.

Este o intrebare stupida peoplewinking

| yomotherfucker a răspuns:

Ba da se potriveste si e bine ca vrea sa le spuna la varsta asta happy dar sa nu le spuna tot acum pe bucatele pe la 15 ani tresa le spui.in amanunt mie mama mi-a spus totul pe fata ca un om mare deoarece din moment ce le spui copiilor...ii consideri mari! Ureaza'i succes happy

| Vladuthz a răspuns:

Daca nu stie cum sa le explice inseamna ca proasta rau si ca daca ar incepe ea sa le explice le-ar baga numai tampenii in cap copiilor ei

| Madalina066 explică:

Maryana5 nu ar trebui sa spui asta. Sunt unele mame care nu au avut de a face cu asa ceva, altele care nici nu le-au explicat copiilor, iar asta nu inseamna ca nu sunt cu "adevarat" femei

| Madalina066 explică:

Sunt de acord cu bubybuby3

| Madalina066 explică:

Multumesc Aylee, girlnotgay si Alinei!

| Alanda18 a răspuns:

Pai in primul rand nu ar trebui sa le spuna chiar tot la aceasta varsta e putin cam prea devreme. Daca ar vrea asta,ar trebui sa le spuna despre orientarea sexuala (lesbiana,gay, hetero, bi) si sa aiba grija la oamenii care vor sa faca abuz de ei. Si ar mai trebui sa le povesteasca despre protejarea in timpul sexului. Dar nu mai mult!
sper ca te-am putut ajutahappy

| bubybuby3 a răspuns:

@Vladuthz si cine vrei sa le explice? explica`le tu ca poate tu le explici mai bine? oricum o dai tot acolo ajungi