| 23ndjdmxla a întrebat:

Mi-a întârziat ciclul o lună, am fost la ginecolog si mi-a dat niste pastile ca sa imi vina.Si ultima dată mi-a venit pe 1 august.Acum mi-e frica sa mai fac sex pentru ca imi e frica sa nu imi întârzie iar. Mentionez ca mi-a dat sa iau Evecare de la Himalaya timp de 3 luni. Pot sa fac sex si o sa fie ok?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tratamentul recomandat are rostul si rolul ca prin administrarea preparatului respectiv sa se incerce sa-ti fie reglat ciclul menstrual. Bineinteles ca pe perioada tratamentului puteti sa intretineti contacte sexuale insa folosind de fiecare data o metoda de protectie adecvata : prezervativ, ovule spermicide, plasturi hormonali, etc. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar protejat cu prezervativ

| 23ndjdmxla explică (pentru Brigaela):

Da normal