| calinsimo a întrebat:

Bună, nu am mai vorbit cu fostul din august cam așa. Nu ne mai avem pe rețelele de socializare și m-am gândit să îi dau un mesaj pe wapp. Oare este greșit? Îmi este teama că nu îmi va răspunde

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acum pe bune, dacă e "fostul" care e rațiunea pentru care i-ai mai scrie?

| wildthing a răspuns:

De ce i-ai dat mesaj?

| calinsimo explică (pentru sierra1):

Mi s-a făcut dintr o data dor...

| Ast831 a răspuns:

Nu știu de ce v-ați despărțit, dar sigur a fost un motiv. Sincer, nu pare o idee bună să îi scrii. Probabil ca îți este dor de el pentru ca despărțirea este recentă și acum ești vulnerabilă și îți amintești doar lucrurile bune, dar încearcă să îți amintești și motivul despărțirii și să pui în balanță dacă merita.

| Arlekin a răspuns:

Poti sa-l contactezi dar nu este sigur ca va raspunde, din diverse motive
fa-i un mesaj elegant, romantic, plin de regrete si invita-l la o cafea sau conversatie explicativa unde, poti detalia ce s-a intamplat si cum te-ai simtit tu in acele momente de deruta/despartire etc
cred ca TE va intelege dar, ramane sa si accepte scuzele sau, poate are el regrete si vrea concilierea cu tine
succes

| mihai69 a răspuns:

1. Da.
2. De ce ar face-o?!?