| elena0123456789 a întrebat:

Bună,o prietena care nu a făcut sex timp de o luna a facut o din nou acum câteva ore și era din câte mi-a spus la sfarsitul menstruației a 5 zi și a făcut o protejat dar a sangerat și o ustura când era în timpul contactului știe cineva de ce sau care ar fi cauzele

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sexul (protejat, daca zici tu) in timpul menstruatiei este de obicei lubrifiat.
Daca exista usturimi, roag-o sa mearga la ginecolog.
Consultatia e gratuita cu trimitere de la medicul de familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe mine ma socheaza cum iti bagi tu nasul in sexul altora, fara pic de rusine...

Daca ai macar minim de bun simt, nu mai discuta intimitati si viata lor sexuala cu prietenele si trimite-le la medicul ginecolog, daca au probleme.

| Goete a răspuns:

Si "prietena ta" ti-a spus toate astea pentru a ni le spune noua?