| Elllla1104 a întrebat:

Bună, pastila de a doua zi pot da un rezultat slab pozitiv la test? Cat timp rămân efectele pastilei în organism?

3 răspunsuri:
| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Nicio pastila de a doua zi care este administrata corect nu da un rezultat pozitiv, indiferent ca este slab sau nu! Nu exista asa ceva, daca pastila a fost luata tarziu e clar ca nu isi mai face efectul…depinde si ce pastila ai luat ca se pot lua unele in 72h altele in 24h. uneori aceste pastile nu isi fac efectul la toate femeile ..am intalnit cazuri in care unele au ramas gravide chiar daca au luat pastiluta de a doua zi

| Delyae a răspuns:

3 luni.

| Elllla1104 explică (pentru GeaninaGeanina782):

Am luat pastila la 3 ore după contact, escapelle. Am făcut test digital astăzi, negativ. Însă dacă fac altele, și mă uit la ele peste câteva ore văd și a doua liniuță, știu ca nu mai sunt concludente, dar totuși există șansa de o posibilă sarcină? Menționez faptul ca am avut menstruatie timp de 5 zile după amdministrarea pilulei, sigur nu poate fi vorba de o sângerare de implantare. Sunt 19 zile de la contact, mă gândesc ca testul digital arăta dacă sunt, are și opțiunea 1-2 săptămâni.