| Dilincaroman a întrebat:

Buna! Plac un baiat de 2 ani de zile si am avut incredere intr-o persoana cand am inceput sa il plac apoi a aflat toata scoala si el, dar nu ma place inapoi! As avea nevoie de un sfat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa faci, fiindca dragoste cu sila nu se poate.
Nu prea ai nimic de facut decat sa uiti de existenta acelui baiat, fiindca este imposibil s afaci pe cineva sa te placa, daca el nu simte nimic pentru tine si nu este astra deloc de tine.
Baietii nu sunt papusi, deci nu-i putem manipula si forta sa ne placa asacum afcem cu papausile.

In ce priveste increderea in oameni, este bine ca secretele tale sa ramana SECRETE pe viata, adica sa nu le mai spui niciodata, nimanui.

Sper ca nu mai esti prietena cu persoana care si-a batut joc de tine inselandu-ti increderea si ti-a spus secretul la toata scoala, ca nu merita sa-ti fie prietena.

4 răspunsuri:
| Dilincaroman explică (pentru Violleta2022):

Buna! Sunt conștientă ca nu pot obliga pe nimeni sa ma placa! Dar intr-un fel nu pot sa vad alt baiat in afara de el! M am Atașat oarecum si incerc de cand m-a respins sa nu il mai plac! Si legat de prietena aia normal ca am renunțat la ea! Mi a ruinat viata oarecum ))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dilincaroman):

Sa-mi fie cu iertare dar atasatul ala este doar in capusorul si imaginatia ta, fiindca nu realitate nu a existat si nici nu va exista vreodata fiindac el nu te place.
Inteleg ca esti tare micuta de varsta si probabil ca nu intelegi inca ce inseamna verbul "a atasa" (a alatura, a sta lipit de ceva) dar evident nu ai fost si nici nu vei fi vreodata atasata de acest baiat, fiind doar imaginatia ta de fetita, cea care iti joaca feste.

| Dilincaroman explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream ca m-am Atașat de el prin sensul ca ma gandesc la el in orice moment din zi sau noapte si intr-un fel m-am obisnuit sa fac asta! Fizic da probabil ca e doar in capul meu dar psihic asa simt eu! In orice caz iti Multumesc de raspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dilincaroman):

Aceea nu este atasare!
Tu folosesti cuvinte fara sa le cunosti si sa le intelegi, creand confuzie!
Faptul ca te gandesti la cineva zilnic inseamna ca esti OBSEDATA de acea persona, NU atasata!

De la a place cineva si la a te atasa de el, este cale foarte lunga, ceea ce la tine nu s-a intamplat niciodata, fiindca este doar in imaginatia ta, aceasta obsesie.