| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
prietenul meu s-a schimbat e mai rece..se comporta ciudat
ieri am fost la concert si ma lasa izbeliste cand isi vedea prietenii trebuia sa-l caut eu si sa umblu coada dupa el si i-am spus chestia asa si a zis ca de ce nu ma tin dupa el.
ba chiar nu mai ma conduce ca inainte acasa ceea ce e minune pentru mine ca asta o facea mereu nu vreau neaparat asta dar mereu cand ne vedem trebuie sa merg pana la el la usa ca sa iasa din casa, si zicea chiar de o prietena de-a mea ca are ca e slaba si e tatoasa.m-am simtit pe dinafara pentru ca eu nu sunt asa dezvoltata in partea aceea.( si bine totul era cu referire ca in zona de unde se trage ea asa sunt toate mai dezvoltate) nu mai vorbim ca inainte si cel mai rau e ca am incercat sa vb serios cu el despre chestia asta si spune ca nu stie cu ce sa schimbat..nu stiu daca s-a plictisit de mine fiindca mereu ma cheama afara si asa.dar se comporta ca si cu o amica uneori sau pur si simplu ma cheama ca s anul para nesimtit?
ce sa fac chiar nu-l mai inteleg i-am spus sa-mi spuna daca e ceva dar spune ca nu e nimic.

32 răspunsuri:
| Alisse a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa ii spui ce simti..adica tot ce ai pe suflet.

| Unlocked a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, solutia e la el, asa ca fa bine si mai intreaba-l de ce numai este asa cum a fost inainte cu tine, daca nu vrea sa-ti zica motivul ii clar ca este ceva la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alisse):

Fazai ca i-am spus si nu ia in serios i copilaros crede ca glumesc chiar daca i spun ca e serios si mai si rade...parca vorbesc singura

| Crim a răspuns:

Buna! Cati ani ai tu si cat are el? cum sunt prietenii lui? ce trasaturi are el (morale)? cum se comporta cu tine si fara tine? cum v-ati cunoscut? da mai multe detalii, poate putem sa iti rezolvam problema

| Alisse a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg perfect la ce te referi. Poi mai bine il ignori stii cum e.te va dori atunciwinking deci nu sta dupa el. daca rade razi si tu de el nu-l mai baga de seama! Daca vrei lasa-mi id-ul tau sa vorbim.

| Lina1993 a răspuns:

Eu presupun ca sunt 3 variante:
1. Si-a dat seama ca nu tine chiar atat de mult la tine sau si-a gasit pe altcineva
2. L-ai suparat cu ceva si nu ti-ai dat seama
3. E imatur, nu stie sa se comporte intr-o relatie

| lauraroxi a răspuns:

Spune-i ce ai pe suflet, ca te simpti prost, adica toate lucrurile care le-ai spus si aici, ce te face sa crezi ca s-a schimbat si care sunt lucrurile care nu mai sunt ca inainte!

| Cinneeeevaaaaa a răspuns:

Spune-i tot ce simti, si incearca sa afli de ce s-a schimbat...
Poate iar nu mai vrea sa fie cu tine si nu stie cum sa iti zica si poate de asta s-a schimbat fata de tine, totusi incearca sa afli de la el de ce s-a schimbat.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Crim):

Pai eu 16 el 18 ..suntem de 2 luni impr
prietenii lui sunt si ei copilarosi au in comun un joc pe care si prietenul meu il practica din ultima vreme inainte nu cred adica posteaza pe fb si vad
cu mine se comporta rece inainte era mai tandru pana acum 2 saptamani..mereu vorbesc eu si el tace nu spune nimic mai mult neaga sau confirma...si cand il intreb de ce e asa cu gandu in alta parte spune ca nu-i adevarat pare asa indiferent..la alta fat anul ma gandesc ca i-ar sta gandul ca nu-i sta in fire nu-i chiar genu ala de baiat
si cand nu e cu mine e foarte vorbaret glumet. ceea ce era si inainte de acum 2 sapt dar daca e monotonia si o simte nu inteleg de ce nu-mi spune ce are si tot el ma cheama afara si ma cauta
ne-am cunoscut la scoala suntem in acelasi liceu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unlocked):

L-am intrebat de vreo 5 ori aceeasi chestie si cu cat il intreb mai des parca incepe sa se enerveze si ma gandesc ca par stresanta sa-l tot intreb eu tot ce cred eu e ca o fii asa doar pentru acuma imi dau seama de persoana lui adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lina1993):

1 nu cred nu e genul ala de baiat si multi prieteni imi spun asta
2 chiar daca l-as fii suparat trebuia sa-mi spuna l-am intrebat de multe ori ce are daca e suparat sau asa si spune ca nu
3 el e mai copilaros de fel plus ca sunt a 2a prietena din viata lui el avand 18 dar totusi la inceput dadea sentimentu ala ca stie cum sa se comporte intr-o relatie si cum sa fie cu fetele acum parca e un nesimtit

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lauraroxi):

I-am spus si nu o data de mai multe ori dar incepe sa se enerveze cu cat insist mai mult si spune ca nu are nimic k nu stie cu ce s-a schimbat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cinneeeevaaaaa):

Pai daca n-ar vrea sa fie cu mine nu m-ar mai cauta si sa ies cu el pe afara pentru ca ne vedem aproape zilnic.l-am intrebat si am incercat sa vb serios cu el dar parca nici nu ma baga in seama cand e vb de asta pur si simplu spune ca nu stie cu ce s-a schimbat

| Cinneeeevaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu te baga in seama cand vorbesti despre asta, lasa-l in pace nul stresa iti va zice el intr-o zi... Sau spune-i sa iti zica tot ce are pe suflet si poate vei afla ceva

| Lina1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, de ce-ti mai complici viata si te stresezi? lasa-l in plata Domnului, se mai gasesc persoane care sa te respecte si care sa se poarta cu tine regeste. Ai o viata inainte, cine nu te apreciaza cu adevarat, nu te merita. Ia si desprinde-te. Sau plateste-i cu aceeasi moneda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cinneeeevaaaaa):

Pai si aseara am fost iesiti si l-am intrebat pentru ca vroia sa plece acasa si desii era vreo 10 ora desiieram iesiti de la 9 si inainte statea muult chiar el ma tinea sa stau afara..si l-am intrebat ca de ce vrea sa plece spune ca n-are niciun motiv l-am intrebat nu vrei sa stai cu mine? face ca ba daa cum sa nu? apoi am intrebat si atunci a spus ca nu are un motiv si i-am zis ca daca are ceva sa-mi spuna sa-mi zica spune ca nu are are nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lina1993):

Eu platesc cu aceeasi moneda...niciodat anul-mi place sa raman chit cu cinevalaughing

| lauraroxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu te asculta scrie-i gandurile tale intr-un mesaj sau pe o foaie si cand ai ocazia i-o dai si il lasi sa o citeasca singur, asa se va ganid mai mult, va citi ce ai scris de mai mute ori si va intelege ca chiar te doare! Inceraca si asa poate merge! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lauraroxi):

Am incercat

| Cinneeeevaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vrea sa iti zica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cinneeeevaaaaa):

Sstiu dar nu stiu de ce

| lauraroxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe o foaie? Ca o scrisoare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lauraroxi):

M-as mai gandi la asta nu e genul caruia ii place sa dramatizeze.
si probabil ma voi despartii si i voi spune care-i motivul dar deocamdata pleaca la mare.mi-e si greu sa-i spun cand voi gasi momentul nu stiu ma simt legata de el parca as vrea sa-l las dar parca nu straight face

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

E copil.Habar nu are cu ce "se mananca" o relatie.El e genul care prefera sa se joace pe calculator in loc sa iasa cu iubita.Deaia eu intotdeauna va spun... Alegeti-va iubiti cu 4-9 ani mai mari, pentru ca cei de varsta voastra sunt dusi cu pluta.Colegele mele din liceu au prieteni de 24-25, ele fiind de 15-16 si deja majoritatea in vacanta i-au vizitat in strainatate unde lucra si le-au intretinut ei acolo pe perioada de vara si dupa s-au reintors la scoala.Cu o fata te comporti ca un bibelou, nu ca ceva ce arunci sau muti de ici colo fara sa-ti pese de ce se inampla cu ea.

Din cate am citit el e foarte imatur, si e genu care daca vede 1 san devine coiot in calduri. Dupa cum ti-am zis, sfatul meu e sa te desparti de el si sa-ti cauti un iubit mai mare.Doar mai bine iti poate fiwinking :*

Sper ca te-am ajutatwinking big grin
Ceau :* :* :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Pai el are 18 aproape 19 iar eu 16 apoi totusi am discutat cu el zilele astea si se pare ca si-a mai imbunatatit comportamentul acuma a plecat si la mare...sunt curioasa cand vine cum esste

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

La varsta asta daca ii asa copilaros e semn rau.Nu so dezvoltat psihic suficient.Iar la varsta asta, cum sa pleci la mare separat, fara iubita? Clar vrea sa fie singur sa-si faca de cap...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

De fapt e plecat la mare cu colegii lui de la dansuri pe care ii cunosc cativa nu foarte bine..si m-a chemat cu el dar ai mei nu ma lasa plus ca ar mai fii si motivul ca sunt in luna fetelor.dar asta e.a mers si tinem legatura.dar mai greu de cand nu am telefonlaughing si am vorbit si despre subiectul "tentatiile"
si am incredere in el pentru ca nu pare genul ala de baiat.dar pana la urma nu cred ca trebuie sa-mi bat eu capul cu asta tot lui ii va parea rau la urma nu mie

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect.Tot lui ii va parea rau, si sincer ma mir ca inca vorbiti la cum so comportat.Nu are nici o legatura ca "esti la semafor" (cum imi place mie sa zic happy ) pentru ca toata viata o sa fie asa dar nu poti sa stai doar in casa. Tentatiile o sa fie,si prieteni chiar daca te cunosc tot e foarte posibil sa-l impinga in "prapastie", dar cel mai mult ma mir ca dupa cum so comportat, tu mai ai incredere ca nu te insala happy

Parerea mea e ca trebuie so terminati de mult, cu atat mai mult cu cat nu mai este foarte mult timp pana cand o sa te apuce si pe tine chefu de maritat, iar pana atunci trebuie sa fie avut cel putin 5-6 prieteni, iar sa stai cu oricine mai mult de 6 luni,mi se pare inutil,pentru ca no sa se termine in casatorie,ACUM, asa ca doar pierzi anii si ramai complet fara experienta, iar sa pleci asa de acasa, fara experienta, e aiura.Chiar si cand te gandesti ca ii unul (peste destul timp) cu care s-ar putea sa mergi mai departe, eu zic ca cel mai bine e sa stai 2-3 ani impreuna,in chirie,sau apartamentul unuia dintre voi,sa vedeti,cum va descurcatii cu banii, cum va intelegeti cand traiti impreuna, pentru ca asa, plecand de la mama si de la tata de acasa, totul poate parea foarte roz si pana la urma tot visul sa se destrame.

P.S. Ma mir ca inca sunteti impreuna happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Si eu ma mir.dar nici nu cred ca o sa mai tina mult cine stie. poate stam asa de plictiseala nici eu nu-mi dau seama
fazai ca aacuma si fostul ma cauta si si el ar eu prietena si exact ca si la mine relatia lui cu ea aiurea..si vorbim mai deschis decat cand eram impreuna..si bineinteles ca bate apropouri multe ca ar vrea sa avem cea din nou impreuna..si ma gandesc inca sila posibilitatea asta dar el e de la distanta..am fost de 2 ori impreuna.din cat eimi spune isi doreste relatie serioasa ceea ce mie nu mi se pare ca e el de asa ceva si nici eu oricum nici nu vreaulaughing si pe langa asta nu am incredere in fostul pentru ca in trecut s-au intamplat multe una zicea si alta facea si ma lasa mereu cu semnu intrebarii..la actualul totusi.da am incredere in el nu stiu de ce dar poate am doar impresia ca-l cunosc prea bine..habar nu am...si el e singura persoana fata de car en-am avut niciun secret aproape adica cand ma gandesc la fostii nu le puteam spune totul despre viata mea pe cand actualul ma intelege..si chiar daca ar fi de ales e ca o balanta la egalitate..nu stiu ce sa aleg sau ce sa fac :-J

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A si app de faza cu maritatu...
nu-mi dorec relatii de ani..deci nici maritat deocamdata. uneori nici nu ma va maritata, nici nu imi pot imagina simt ca asa ceva nu este de mine pur si simplulaughing si cu asta ma consolez eu de obicei cand ma despart de un baiat ca dara no-i avea de ma maritat cu ellaughing