| HexSamira a întrebat:

Bună sau Salut sunt un băiat de 25 ani de la vârsta de 7 ani vream sa fiu o fata îmi plăceau hainele și tot ce ținea de a fi o fata frumoasă Dar niciodată n-am avut curaj sa-i spun mamei acest lucru atunci peste ani am regretat ca nu i-am spus la timp am ajuns sa am o relație cu o fata și sa fiu dezamăgit mereu probleme tot a apărut mam despărțit de prima fata apoi de a doua și acum am ajus sa fiu cu o fata dar și în aceeasi situație a apărut probleme în sensul ca nu știu cum e sa fi bărbat într-o relație
În urma cu mult timp pe la 18 ani am dat de un bărbat care mia plăcut sa discut cu el și eream atras de el
Întrebarea mea este e prea târziu sa ma schimb fizic de la băiat la fata și sa fiu iubit de un bărbat? Ași dori răspunsuri serioase fără glume

6 răspunsuri:
| Giulia911 a răspuns:

Nu te cred

| Madaxo97 a răspuns:

Nu-i târziu să te schimbi, doar ca nu e necesar, nu înțeleg de ce vrei să faci treaba asta și cu ce te ajută mai exact în dezvoltarea ta ca persoană.
Poți să te schimbi, să te machiezi, să îți pui perucă și rochie și ce mai vrei tu, dar nu înțeleg cum îți este asta util. De ce nu te accepți așa cum ești? Poate ești pur și simplu gay, puțin mai efeminat, nu înseamnă ca esti trans, e ok, ești gay, îți plac bărbații, aia e, dar partea cu costumația în femeie, nu-i văd rostul. Nu uita ca trăiești în România, o țară super rasistă și homofobă mai ales, deci dacă vrei sa iesi pe stradă și în societate ca femeie trans, te vei lovi de un val de ură, jigniri, poate chiar și violența fizică, trebuie să îți asumi asta, vei avea probleme, pentru că așa sunt oamenii de aici și nu îi poți schimba, puțini sunt cei toleranți cu persoanele ca tine, va trebui să fi foarte curajos dacă faci asta, dacă vrei să îți complici viata în felul asta.
Ca să eviți hate-ul ai putea să te îmbraci în femeie doar la tine acasă, să spui că esti așa doar câtorva persoane apropiate care poate te vor susține și să nu îți fie rușine de ele când te vor vedea schimbat.
Faci ce vrei tu, e viața ta, poți să faci si operație de schimbare de sex dacă ai buget, se fac prin Thailanda astfel de operații foarte des, costa în jur de 50.000-75.000 dolari.

| Violleta2022 a răspuns:

Homosexualitatea a existat din totdeauna si atractia ta pentru alt barbat ti-a confirmat asta, odata ce-ti doresti sa te iubeasca un alt barbat, indiferent ca porti haine de femeie sau nu in intimitatea casei tale.
Pari a fi adult, deci ai voie sa alegi ce orientare sexuala iti doresti, ca doar este viata ta personala, nu a altora.
Nu ti-as recomanda sa recurgi la transformari fizice definitive, cum este operatia de eliminare a penisului si de constructie a vaginului, implant mamar, luat hormoni sintetici feminini, mai ales ca traiesti in Romania, care-i o tara homofoba.
In intimitatea casei tale poti fi tot ce vrei tu si te poti iubi cu cine vrei tu fara sa iti afectezi imaginea cu care te prezinti in societate.

| mihai69 a răspuns:

Niciodată nu e prea târziu.

| TimberWolf a răspuns (pentru Giulia911):

E un damblagiu care isi face zilnic conturi si intreaba numai tampenii, ori de cate ori i se baneaza conturile mereu revine cu forte proaspete laughing

| Lubeniță38900 a răspuns:

Niciodată nu e prea târziu