| Emanuela23 a întrebat:

Buna seara, am si o problema.Pe data de 30.6. 2018, am avut contact sexual neprotejat,a doua zi mi.a venit CM, mi.a trecut pe 5.7. 2018,, a doua zi cand mi.a trevut am avut iar un alt sexual neprotejat.pe data de 10, m.au luat niate durari ingrozitoare jos, cand urinez.Iar azi de simineata m.am trezit cu niate picaturi rozalii si imi curge incontinuu(in cantitatii mici)
Va rog ajutor! Ce este?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Primul act sexual, adica cel intretinut in data de 30.06. 2018 a avut loc ultima zi a ciclului menstrual moment in care formarea sarcinii este 100% imposibila findca a avut loc in perioada de infertilitate absoluta. Fiindca in ziua urmatoate, adica in data de 01.07. 2018 a inceput menstruatia care a tinut 5 zile, se poate considera ca fiindca a fost o menstruatie normala, reiese ca in ciclul menstrual anterior NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in uter. De asemenea fiindca cel de al 2-lea act sexual tot neprotejat a avut loc in ziua urmatoare terminarii menstruatiei, adica in data de 06.07. 2018 se poate aprecia ca formarea unei sarcini in acest moment al ciclului este extrem de mica spre imposibila. Pe baza acestor considerente, se poate spune fara teama de a gresi ca durerea aparuta in data de 10 Iulie NU are nicio legatura cu actele sexuale practicate. Exista posibilitatea ca durerile amintite sa fie provocate de o infectie instalata la nibelul aparatului uro-genital si din acest motiv sa fie prelevate probe atat din secretia vaginala cat si din zona vulvara care sa fie analizate in laborator pentru a se pune in evidenta agentul patogen si pe baza anaizelor sa fie prescris tratamentul adecvat si necesar de urmat. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ceva infectie, trebuie' mers la doctor sa ti- o trateze.

| Elena9328 a răspuns:

Ori din cauza ovulației
Ori sa nu fi însărcinată
Ori de la anticoncepționale
Ori răceală
Du-te și fă un consult la medicul ginecolog.

| Emanuela23 explică (pentru alina2k18):

Am fost la doctor in urma cu 3 luni, mi-a spus ca este o simpla raceala si mi-a dat Uractiv forte.
Din cate am citit, poate sa imi vina CM peste sarcina.
Sunt ingrijorata!

| Emanuela23 explică (pentru Elena9328):

Nu am luat anticonceptionale niciodata.
Multumesc pentru raspuns?

| Necunoscut112 a răspuns:

Păi de ce eşti îngrijorată dacă faci sex neprotejat? Nu stii că aşa apar sarcinile?

| alina2k18 a răspuns (pentru Emanuela23):

Pai ti-a facut niste analize, a luat vreo proba?

| Emanuela23 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult!