| FluffyDevill a întrebat:

Buna seara! As avea nevoie de un sfat din partea voastra.
Sunt intr-o relatie de 10 ani cu in barbat. Relatia a fost cu suisuri si coborasuri. Sunt 100% sigura ca nu m-a inselat. Am lucrat in cam aceleasi locuri, nu iesim afara separati, aveam prieteni comuni. De ceva timp mi-a spus ca vrea sa ne casatorim, insa inainte de asta si chiar si dupa propunere, mi-a spus ca ar vrea sa mai experimenteze ceva si cu alte femei. ( Suntem impreuna de cand eram mici)
Mi-a cerut acordul sa zic asa. In momentul de fata suntem in certuri pentru ca tocmai mi-a spus ca a abordat o tipa, el spune ca a fost sincer si i-a propus doar sex. Nu stiu ce sa fac, avem mentalitati diferite.
El spune ca toti inseala si trebuie apreciat ca e sincer, eu ii spun ca nu toti inseala si ca nu accept, ca ma va durea. Nu stiu ce sa fac. Sa nu mai zic ca are o tipologie, toate slabe, eu sunt grasuta si fostele lui la fel. Spune ca acest tipar nu l-a incercat, d-aia e curios. Nu stiu ce sa fac, il iubesc dar ma doare pana si simplul fapt ca are aceste porniri. M-ar ajuta enorm niste sfaturi. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Deci nu era virgin cand ati intrat in relatie, din moment ce exista si foste.
Bineinteles ca nu e in regula, e firesc sa te simti asa. Ai putea fi si manechin ca tot aiurea te-ai simti.
Ce poti face? Ii poti da sa guste din propriul medicament.
Ii spui ca si tu ai nevoie sa experimentezi. Vezi ce spune atunci.
Daca isi "revine" din fantezia asta, e de bine. Daca nu, eu cred ca sunteti la o rascruce. Un psiholog pe probleme de cuplu v-ar putea ajuta.

| FluffyDevill explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Nu era virgin, dar a avut 2-3 foste dintre care doar cu 2 a facut sex, asta pe la varste mici. Suntem impreuna de cand aveam eu 15 si el 16 ani.
Sincer, nu stiu cum sa gandesc corect situatia. El spune ca dupa casatorie nu va Mai gresi deloc, de asta vrea sa experimenteze putin acum. Am incercat sa ii spun asa, sa vada cum e, insa el spune ca la femei se vede urat sa insele, ca barbatul cu mai multe experiente e experimentat, dar femeie cu mai multi este c**va, ceea ce nu pot spune ca e corect. Se presupune ca suntem egali. Si pe mine ma doare sa fiu inselata, la fel ca si pe el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti altul, ca el nu te mai iubeste daca a ajuns la concluzia ca-si doreste sa cunoasca si alte femei si deja a trecut a abordarea lor.

| Cinic a răspuns:

Propune-i si tu ca vrei sa experimentezi cu altul. Vrei sa incecrci ceva nou cu un tip tras la sala si cu 20cm in pantaloni. Vezi daca îi convine.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru FluffyDevill):

Deci lui nu-i place ideea sa te imparta.
Daca ii dai liber, poate sa experimenteze cu cine vrea el, mai putin cu tine.
Acum mingea e la tine: vrei sa continui cu cineva pe care il imparti?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Cinic):

I-a pus deja eticheta: "femeie cu mai multi este c**va"

| Cinic a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

In cazul fetei care a postat s-ar numii egalitate. Eu asa as fi facut in locul ei.