| Sparckling a întrebat:

Poate raspunsul la intrebarea mea o sa fie evident, dar sincer chiar nu inteleg comportamentul lui.Deci, noi ne-am placut unul prima data, acum un an jumatate, doi ( 2012 toamna) dar nu am fost impreuna.Stateam impreuna afara, vorbeam mult, ne tachinam, dar nu am fost impreuna.In primavara urmatorului an, aceeasi poveste.Probabil ca imi era frica sa fiu cu el, nu ma simteam pregatita sa am un iubit(si nu am 10-11 ani, am 16 si jumate).A venit toamna si presupusii prieteni comuni au batut la apropouri de ne-am distantat unul de altul de parca eram niste necunoscuti. Da, a fost o situatie super aiurea, pentru ca mie mi-a placut de baiatul asta si inca imi place, cum nu mi-a placut de niciunul pana acum. Presupun ca unii va ganditi ca a fost doar ceva trecator, ca mi-a placut de el o saptamana si dupa gata, dar nu a fost deloc asa.Mi-a placut de el, ier atunci cand vedeam ca ne indepartam mai mult, ma retrageam si incercam sa uit(mai putin prima data, in 2012). In toamna am incercat sa vorbesc cu el, sa comunicam, dar el ajunsese sa nu imi mai raspunde nici la mesaje.Ii scrisesem, vazuse si ignorase.Ma enervasem si l-am lasat in pace.Am zis ca e un mitocan.El, e mai mic decat mine, are 15 ani si jumate, dar logic ca atunci cand iti place de cineva, varsta nu conteaza, plus ca nici macar nu e mult.Ehh, iar acum, de curand, ne-am mai vazut, am mai vorbit putin, prin mesaje iar putin iar ieri ii scrisesem ceva, era online, sunt destul de sigura ca a vazut, dar in asa fel incat sa nu arate "seen at..." (la fb ma refer).Si acum nu pricep...nu o fi vazut, nu a vrut sa raspunda. Dar de ce a mai raspuns acum cateva zile la 4-5 dimineata cand nu avea somn?

Răspuns Câştigător
| Seyko a răspuns:

Incearca sa ii spui tu prima ceea ce simti pentru el, iar apoi testeaza-l un pic ca sa vezi daca si el te iubeste

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De vazut sigur ca a vazut, dar nu-l intereseaza.

| Sparckling explică (pentru neutrino):

Ma gandeam la asta, dar totodata stiam ca e si timid de felul lui, si nu zic asta ca sa imi fac iluzii aiurea, dar chiar e foarte, foarte timid...El si cand e doar cu baietii sta mai retras, e mai inchis in el.Si nu am zis-o eu, au zis-o chiar prietenii lui.

| AllStar_Kaddy_1994 a răspuns:

Da nu stiu ce sa zic 15 anii poate nu are in cap nuam conbinatii poate se mai uita la desene animate

| Seyko a răspuns:

Daca iti apare " seen at..." inseamna ca l-a vazut dar poate nu vrea sa iti raspunda, iar daca nu iti apare "seen at..." dedesub de mesajul pe care i l-ai trimis inseamna ca nu l-a vazut.

Cert e ca "tacerea" asta a lui iti transmite un mesaj foarte clar si anume ca acea distantare dintre voi l-a afectat foarte mult si inca nu a putut trece peste.

| Sparckling explică (pentru Seyko):

Pai nu a fost vina mea...Cand cei din jurul nostru spuneau "ooo, a venit.du-te la el, stai cu el, hai!" si el auzea toate astea.Si invers cand lui ii spuneau "nu vrei sa fi cu ea? nu vreti sa fiti impreuna?" Si fiind amandoi "impisi de la spate" cu forta, ne-am indepartat.Desi eu am purtat discutii cu persoanele respective si le-am spus sa inceteze, ca nu fac altceva decat sa ne indeparteze....acum daca e sa ne apropiem cred ca o sa fie putin mai greu

| Sparckling explică (pentru Seyko):

Multumesc mult de sfat, sincer.>big grin

| Seyko a răspuns (pentru Sparckling):

N-ai pentru ce, sper sa iei decizia corecta pentru a fi fericita.
o seara placuta in continuare iti doresc!