| bombonica22 a întrebat:

Pot incepe cu faptul ca sunt virgina, imi doresc sa imi incep recent viata sexuala, am aproape 18 ani si imi doresc sa fac neprotejat prima data, avand garantia ca prietenul meu nu isi da drumul in mine. As vrea sa stiu mai multe informatii cand nu sunt fertila, in ce zile dupa ciclu sau inainte de ciclu nu pot ramane? Multumesc! Cat mai multe sfaturi sunt binevenite

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

O faci protejat. Tu nu ai nicio garanție că el nu își va da drumul în tine și chiar dacă n-o va face, tot va fi risc de sarcină.
Nu e decizia lui. Dacă îl deranjază cu prezervativ, amintește-i că laba se face fără. E corpul tău, e decizia ta.
O fi având el experiență, dar ce rost are ca pentru 5 minute de sex în care oricum vei fi încordată, pentru că e prima dată, să îți bați capul cu probleme gen "oare sunt însărcinată" câteva săptămâni de-atunci înainte.

14 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ai așteptat până la 18 ani și acum te porți ca un copil de 13 ani.
Ai garanția? A semnat, sau cum?
Dacă nu gândești, trăiești degeaba.

| bombonica22 explică (pentru LoveSleep):

Cu ce ti se pare ca nu gandesc? zi-mi si mie

| LoveSleep a răspuns (pentru bombonica22):

Pentru că riști inutil.

| bombonica22 explică (pentru LoveSleep):

Si ce ar trebui sa fac? Ajuta-ma cu un sfat, nu ma criticam te rog!

| Mieeez666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ce inteligent esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

A jurat, ce vrei mai mult? Chestia e ca acolo, la caldurica, multi uita de juraminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"recent" se refera la trecutul apropiat, "in curand" la viitorul apropiat...

| LoveSleep a răspuns (pentru Mieeez666):

Nu te întinde, miezule laughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru LoveSleep):

Adica nu esti inteligent?

Răspuns utilizator avertizat
| bombonica22 explică (pentru anonim_4396):

Nu suntem la limba romana, vezi ca ai gresit categoriawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bombonica22):

Scuze, am avut impresia ca in limba romana incerci sa scrii...

| Emilian65 a răspuns:

In primele 3 zile dupa ciclu si 5-6 zile pana in ciclu nu esti fertila si poti face sex cu iubitul fara sa va protejati.

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti complet lipsita de cele mai elementare notiuni despre modulde a face sex responsabi, din moment ce la varsta ta nu ai habar de cele mai elementare notiuni despre procreere si pe deasupra "doresti" sa fii dezvirginata de un ageamiu la fel de "bine si corect informat" fara ca sexul sa fie protejat. Daca erai o persoana cu bun simt ti-as fi oferit cele mai corecte informatii strict necesare pentru a nu citi peste cateva zile un alt apel disperat cu privire la folosirea pastilei de a 2 zi sau si mai grav despre avort. Ceea ce iti pot transmite si consider ca fiind de bun simt, apuca-te si citeste despre procreere, preventie, protectie, ovulatie si fecundare etc. inainte de a face o prostie.Este sfatul dat de un "prost" educat si bine intentionat.