| AirSensei a întrebat:

Bună seara TPU. Aș avea o întrebare. Am avut o relație mai intimă cu iubita mea și am impresia că am ejaculat în ea(nu știu sigur). A luat pastila de a doua zi la 15 minute după ce s-a întâmplat. Din ce am citit, pastila are o rată de eficacitate de 95-97% în primele 24 de ore. Nu prea există șanse să rămână însărcinată nu? Sau dacă există sunt foarte mici? Menționez faptul că mâine dimineață va face și un test de sarcină la prima oră.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Face testul deageaba. Hormonul hCG apare dupa 21 de zile. Atunci sa faca testul.

Pe viitor protejeaza-ti partenera folosind prezervativ. O protejezi de sarcini nedorite si va protejati amandoi de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).