| flaviusss a întrebat:

Buna seara TPU. Stiu ca a ti trecut si voi prin momente de genu asta. Sa incep : Vorbesc cu o fata cam de 1 sapt, in aceasta sapt ne am vazut de 4 ori, am iesit, am ras, ne am simtit bine. Este genul ala de fata cuminte, la fel si eu sad Daca nu era genu ala nu mai insistam cu ea. toate bune si frumoasa pana azi. De dimineata am vorbit, frumos, iar dupa masa mi a dat un mesaj ca disseara nu ne putem vedea si vrea sa vorbeasca cu mine...eu stiam despre ce e vorba, am inteles tot din mesaj. A zis ca nu vrea sa ma raneasca cand sutnem avansati in relatie cum ar veni, si imi spune de pe acum ca nu vrea sa fie mai mult intre noi decat o amicie...deoarece azi dupa masa a stat si s a gandit la viata ei, problemele ei, ca vrea sa se angajeze si sa isi fac un inceput in viata si nu vrea momentan relatii. Eu am 20 ani, ea la fel 20 ani. Eu unul nu pot fi amic cu o fata care o plac si i am si zis astastraight face Mi a jurat ca nu e vorba despre alt baiat si o cred sad Insa ma simt aiurea, deoarece e o fata de treaba, si nu stiu cum sa fac sa trec pestesad Ce zice ti sa ii dau paci sa nu mai insist asupra ei? sa o las sa isi faca viata cum vrea? sau sa mai incerc cu ea? sad Chiar nu stiu ce sa fac sadsadsad

9 răspunsuri:
| Schloss a răspuns:

Hei, eu zic ca ar fi matur din partea ta sa ii respecti decizia. Daca tine cu adevarat la tine, ii vei lipsi si ti-o va spune.

| paulalove a răspuns:

Daca o so stresezi mult pana la urma o sa "iti dea un branci" afara din viata ei si nu o sa mai fiti nici macar amici. Da-i o perioada in care sa ii arati ca tu ti la ea si ati vrea sa va impacati. Surprinde-o cu flori si ciocolata si tot felul de cadouri ( nu ne-aparat scumpe) pentru ca gestul conteaza. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| flaviusss explică (pentru paulalove):

Nu. nu o sa o stresez deloc. O sa ii dau paci, nu o voi suna, sau mesaje, o las in pace cu totu, pentru ca dupa nu vreau sa zica ca plang dupa ea si din astea.E alegerea ei pana la urma, si o respect happy

| flaviusss explică (pentru paulalove):

Si nu e vorba de impacat, deoarece nu era vorba inca de relatie, ne stim de 1 sapt doar. nu am pornit deocamdata nici o relatie

| paulalove a răspuns (pentru flaviusss):

Atunci e cam greu de dat sfaturi. Daca o iubesti cu adevarat spune-i asta si spune-i tot ce simti fara a-ti fi teama si las-o pe ea sa decida ce vrea

| flaviusss explică (pentru paulalove):

Ce sa mai decida odata ce mi a zis ca nu vrea decat amici? daca mai ii zic poate se supara pe mine ca insist sau ceva de genu :+

| flaviusss explică:

Ai dreptate, asa voi si proceda.Si faza cu amicia, cum sa fiu amic cu ea cand eu o plac?straight face...e soada si ea.laughing

| irrumator30 a răspuns:

Daca ea spus ca nu vrea relatie adevarata cu tine, decat una de amicitie, nu insista. Las-o sa se gandeasca, ofera-i spatiul de care are nevoie, sipoate va veni ea la tine.

| flaviusss explică (pentru irrumator30):

A spus ca nu vrea relatie cu nimeni deoarece vrea sa se angajeze si ea, sa isi faca banii ei, intelegi tu ce zic. Si de aia nu vrea relatie pentru ca vrea sa se gandeasca la viata ei deocamdata, la viitor.