| xtremz a întrebat:

Buna seara TPU, va deranjez si eu cu o intrebare la o problema sa zic asa. Am o relatie de ceva vreme cu o colega de serviciu, si as vrea si eu niste sfaturi legate de sex, sunt foarte atras de ea facem dragoste ajungem la punctul culminant, insa jucaria mea ca sa zic asa ajunge iar in erectie pentru al-2lea numar mai greu gen nu am stat sa cronometram dar sa zicem ca dureaza in jur de o ora- o ora juma,() si chiar daca ea nu spune o simt putin dezamagita pentru ca si eu si ea vrem sa avem parte de multa actiunea in serile cand reusim sa ne intalnim. Asa ca va rog frumos ceva sfaturi in legatura cu aceasta problema, ce as putea sa fac/face?

Răspuns Câştigător
| DanOCD a răspuns:

Prelungeste tu primul numar pana se satura ea. Cand simti ca iti vine sa te termini, pastreaza-ti calmul, redu tempoul, sarut-o, scoate afara 10 secunde, intarat-o, abordeaza o alta pozitie daca simti ca este nevoie si dai mai departe.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viagra boss daca organul nu te ajută

| xtremz explică (pentru DanOCD):

Salut mersi de raspuns, cat sa prelungesc primul numar, bine nici n-am dat foarte multe detalii, primul numar ne tine cu tot cu incalzire (desi nu-i nevoie de foarte multa incalzire, pentru ca imi e de ajuns sa o vad langa mine si sunt excitat) undeva spre o ora si, asta cu pastratul calmului si redusul tempo-ului o fac cand simt ca imi vine pentru a mai prelungi o perioada actul sexual in sine sarutari si vorbe dragalase avem pe tot parcursul actului, eu vreau sa stiu daca este normal ca intre numere sa dureze atat de muult ca jucaria sa ajunga iar in erectie, asta cu alta pozitie e putin mai delicata ca eu fac toata treaba sa zic asa ca doar in pozitia aia ii place, iti multumesc pentru raspuns, mai astept sfaturi daca mai ai sunt tare bucuros sa le citesc

| xtremz explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns, dar astept si alte sfaturi

| DanOCD a răspuns (pentru xtremz):

Mereu cand am avut parte de acțiune cu o tipă nouă, m-am lungit cu numărul cât a dorit ea. A 2a oară aveam deja idee despre cum decurge actul sexual cu ea. De obicei, dupa primul număr am preferat sa beau o cafea, sa fumez o țigară, sa fac un duș. Sa ma relaxez. Dacă mi se cerea al 2lea număr, ok. De ce nu? Eram deja fresh pentru ca deja avusesem parte de o pauză de care corpul are nevoie si poate ca la al 2lea număr. Chiar si 20 de minute daca ti le dedici ție, sunt bine primite de către corpul tău. In foarte multe situații a devenit un chin pentru mine ca nu ma puteam termina si nici ea nu mai putea duce. Încearcă si varianta asta. Si nu te lăsa speriat de faptul ca in trecut ai avut parte de un fail. Ceea ce ti-am povestit acum este un "truc" care funcționează la mine. Poate e ok si pentru tine.

| tzionut a răspuns:

Ati incercat si cu oral? Trecerea de la repaos la actiunde depinde de la barbat la barbat. Daca aplici sfaturile lui DanOCD in care cateva minute esti doar tu fara partenera (fara stimuli exteriori) ai sanse mari sa o iei de la capat mai rapid.
Poti incerca si cu o mica gustare intre partide, pentru a redobandi energia consumata.

| Emilian65 a răspuns:

Am vazut ca primul numar cu toate actiunile premergatoare actului sexual dureaza aproape o ora si ceva, cred ca ar fi cazul dupa scesta sa faceti o pauza de circa o ora pentru ca organul tau sexual sa-si revina la starea de excitare.

| xtremz explică (pentru DanOCD):

Salut DanCD, iti multumesc pentru sfaturi am sa le pun in aplicare.