| Maria1697 a întrebat:

Buna seara va rog sa ma ajutati, prietenul meu nu mai are asa lunga erectia deci practic acuma este penisul in erectie facem sex ejaculeaza foarte repede cu prezervativ si apoi in 5-10 penisul nu mai e in erectie, de 2 saptamani se intampla asta acum 2, 3 luni nu era asa, precizez ca fumeaza si bea alcool in fiecare sambata..imi puteti da niste sfaturi va rog frumos ce ar trebui sa faca?

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca sa-si imbunatateasca performantele sexuale s-ar putea ca prietenul sa fie nevoit/indicat sa renunte la cele 2 "vicii" cel putin in ziua in care ati planificat sa faceti sex. Atat alcoolul cat si fumatul pot provoca o reducere semnificativa a potentei si implicit a performantei sexuale. Sa incerce sa se abtina o vreme pentru a vedea daca apare o ameliorare a situatiei, in caz contrar va trebui sa apeleze la specialisti. Sanatate.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dar tu ce aport aduci in cadrul actului sexual si frumos? sa stii ca ca sa reziste penisul trebuie si fata sa isi dea silinta, sa stie cum sa-l scoale, ti-ai pus problema asta?

| darrio2007 a răspuns:

Poate ti se va parea curios daca iti spun.Dar conteaza foarte mult si de tine.Modul cum il exciti pentru a face sex cu tine.Nu da vina numai pe el.Are si el partea lui de vina.Corect.Fumatul si alcoolul in fiecare sambata e un fleac.Bine ca nu sare calul zilnic.

| mihai69 a răspuns:

Poate că acum 2-3 luni era după un „post" (abstinență) de durată, iar între timp i s-au descărcat bateriile. Treceți pe Duracell; sau viagra...
winking

| Dugalle a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce raspuns prost.

| Dugalle a răspuns (pentru darrio2007):

Cam asa se pune problema. Nu cum o facut-o intelectualul ala de corbulalbrosu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Dugalle):

Ce vina am eu ca tu ai IQ-ul mai mic decat numarul de lapantofi. rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru Dugalle):

Vorbeste din ce aude.Nu din proprie experienta acumulata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru darrio2007):

Oare ce s-ar intampla daca tu "o somitate" nu-i asa laughing ti-ai vedea de treaba si de raspunsurile tale. Bai, TU sa comentezi raspunsurile date de altii doar in momentul in care eventual te contrazic si poti aduce argumente solide ca ai dreptate. Mai tzaca, daca ai avea macar un pic de inteligenta ti-ai da seama de diferenta de studii, cultura, experienta si varsta ce ne desparte. Bai, te mai miri ca Salontanul te-a trecut la cei ignorati? Esti de-a dreptul jalnic si de compatimit.

| Maria1697 explică (pentru corbulalbrosu):

Okei cearta ca cearta dar care este cauza pana la urma urmei sau ar trebui sa mearga la un medic?

| darrio2007 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tzaca asta are varsta lui taica-tu.Ce greu va acceptati greselile.Sunteti mari si tari in spatele tastaturii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Maria1697):

Nu ar strica sa discute despre aceasta problema in primul rand cu medicul de familie. Poate sa apara pe fond medical, psihic sau a unei epuizari fizice. Medicul de familie in urma discutiei cu el, isi poate face o parere sau va putea diagnostica motivul real sau probabil si in functie de ce va constata sa-i prescrie el tratamentul si o eventuala medicatie (daca este necesara) sau sa-l trimita sa fie consultat de un medic urolog sau cardiolog.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru DARRIO 2007 care se plange ca altul il ignora dar procedeaza identic.laughing Cu atat mai grav daca ai o asemenea varsta. Niciodata nu este tarziu sa incepi sa inveti. Printre altele ar fi indicat sa incepi cu invatarea bunelor maniere.

| corbulalbrosu a răspuns:

Si tot pentru DARRIO2007 Daca tot veni vorba si o pot face doar pe aceasta cale; sunt mai in etate decat tine mai tzaca.