| Ellery_Elly_1999 a întrebat:

Voi fi directa... daca baiatul a ejaculat afara si s-a sters cu un servetel apoi a pus prezervativ si dupa ceva timp s-a rupt prezervativul, iar fata era in primele ore ale menstruatiei, e posibil ca spermatozoizii sa fi ramas pe penis si cand s-a rup prezervativul sa...fi ramas fata insarcinata? Multummesc!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Un risc exista, dar foarte mic. Mic in principal datorita fetei, care foarte probabil nu era in perioada fertila.
Raspunsul acopera si riscul datorat lichidului lui preejaculator care cntine spermatozoizi dar pe care, asa cum spui povestea, ne ajuti sa-l scapam din vedere.

20 răspunsuri:
| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Si dand la o parte faptul ca fata era in ziua menstruatiei, ar trebui sa ia o pilula sau sa existe nelinisti?

| Delocimportant a răspuns:

De unde va cumparati prezervativele, din piata? In fiecare zi apare cate o postare cum ca s-a rupt prezervativul. Cum reusiti sa rupeti zi de zi prezervative? Incercati Durex.

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Si evitand faptul menstruatiei fetei, un sfat da-mi, te rog, crezi ca fata ar trebui sa ia pilule?

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru Delocimportant):

E foarte probabil, se pare... nu e vina noastra ci a produsului, mai de graba a producatorilor

| SkyPilot a răspuns (pentru Delocimportant):

Il termini imediat daca rasucesti un pic. Trebuie sa impingi dupa standardele fabricantului big grin

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Inquire, da-mi un sfat, te rog, sa ia fata pilule? Crezi ca dupa ce s-a sters au ramas spermatozoizi si cand s-a rupt sa fi parcursul ciclul normal pentru o sarcina?

| Delocimportant a răspuns (pentru SkyPilot):

Ooooooo, complicat asa. Inseamna ca isi pierde din farmec partida, daca trebuie sa respecti niste reguli. Si care sunt acele standarde? Sunt curios. Nu am avut niciodata sansa sa citesc chestiile acestea, de aceea te intreb. Sper sa nu para prosteasca intrebarea mea.

| SkyPilot a răspuns (pentru Ellery_Elly_1999):

Scuze, nu am primit nici o notificare despre comentariile tale. Daca nu as fi primit notificarea despre Delocimportant nu as mai fi intrat aici.
Din ce am citit, riscul este pe undva pe la 5%. Daca ia sau nu pastila de a doua zi este la latitudinea fetei. Nu mai poate lua alta pentru 6 luni si poate avea dereglari hormonale (si de ciclu) serioase de la pastila.

| SkyPilot a răspuns (pentru Delocimportant):

Partea a doua este (evident) o gluma.

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Te rog, contacteaza-ma pe Facebook sau ceva ca sa-mi explici mai multe

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Te rog, contacteaza-ma pe acebook sau ceva ca sa-mi explici mai multe

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Te rog, contacteaza-ma pe site sau ceva ca sa-mi explici mai multe

| Delocimportant a răspuns (pentru SkyPilot):

laughing)) Oricum, tare gluma. O sa tin minte asta.

| SkyPilot a răspuns (pentru Ellery_Elly_1999):

Te contactez pe privat, pe TPU. Nu folosesc facebook.

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Orice

| Ellery_Elly_1999 explică (pentru SkyPilot):

Orice

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti ok, nu o sa apara nici un bastard sa va nenoroceasca, dar ca sa fii linistita poti face un teste de sarcina peste 3 sapt

| Emilian65 a răspuns:

100% ca asa s-a intamplat, ai ramas gravida.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Riscul de sarcină este MINIM în prima zi de menstruaţie ( chiar dacă ejaculează intravaginal )!
Deci, NU cred că ai rămas însărcinată happy

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat