| ahmet6 a întrebat:

Buna seara... vreau sa va rog sa ma sfatuiti in ceva,nu stiu ce sa fac, eu sunt la post-liceal pentru inceput, am 27 de ani,de mult am iesit dintr-o relatie mai mult la distanta a fost,a fost frumos ea mi-a insuflat pasiunea spre medicina,dupa ce m-am despartit de ea,am luat o pauza m-am ocupat mai mult de study,si acum am intalnit pe alt cineva care nu a fost pana acum la scoala o fata frumoasa,cu ochi albastri,super de treaba,la inceput a venit la mine sa ii spun cum este treaba pe la scoala,ce ne-a predat pana acum,si ne-am mutat impreuna in aceeasi banca,ultima banca din anfiteatru,si am inceput sa ne cunostem mai bine,vorbeam prin mesaje pe telef. si pe facebook, ea locuieste in Paris, ea are un baietel super frumos de 3 ani,chiar mi-a spus ca o sa imi faca cunostinta cu el,problema ca ea mi-a trimis candva un sms in care ma intreba ce imi dicteaza inima,si l-a trimsi si lui sotul ieibatting eyelashes) si a sunat-o imediat sa intrebe ce treaba are inima, este oltean de ala gelos, mai de la tara...si am continuat sa vorbim, a ajuns in Franta sa duca copilul la gradinita, si de vreo 4 zile nu mi-a mai trimis niciun mesaj,ultimul a fost ca mi-a spus ca este cu baietelul in oras si se juca cu el in parc,si mi-a mai trimis unul seara si am vorbit,dar s-a dus ca s-a trezit copilul,de atunci nu am mai vorbit cu ea,ideea multi mi-au spus,chiar si mama ca sa nu ma bag intr-o casnicie,si sa ma gandesc la copil,dar eu am spus "si cu mine cum ramane,cu ce simt",la inceput nu am bagat-o in seama,dar am inceput sa ne apropiem sa vorbim sa ne cunostem,si m-am atasat de ea,sunt constiet de casnicia iei,dar chiar nu stiu ce decizie sa iau,eu mereu am celebral in toate lucrurile astea,iar pana acum nu m-am uitat la fata care era intr-o relatie,mai ales maritata,mereu m-am gandit la cariera sa termin studile, sa plec in afara sa lucrez intr-o tara mai dezvoltata financiar, sa am o familie frumoasa cu 2 copii, dar nu am luat niciodata in calcul sa imi placa o femeie maritata.Imi cer scuze daca am scris asa mult, iar daca aveti sa imi dati un sfat sper sa fie bun, Merci! A si am uitat sa specific ea are 30 ani.big grin

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Gandeste-te ca asa cum ea isi tradeaza sotul...mai devreme sau mai tarziu o va face si cu tine. Gandeste-te daca la varsta ta esti dispus sa ai o relatie cu o femeie care deja are o responsabilitate enorma : un copil. Esti tanar, ai timp sa iti pui in aplicare visele. Gandeste-te bine daca ea chiar merita iubirea ta. Si daca ajungi la ideea ca pe ea ti-o doresti oricum ar fi... spune-i si ei asta! Bafta!winking

7 răspunsuri:
| NuMăÎnjurați a răspuns:

Exista multe femei pe pamant...Mai bine nu te-ai baga intre ei..mai ales daca au copii. pune-te in locul acelui copil...

| Porto_Portocala_1989 a răspuns:

Salut. in primul rand nu are nici o legatura varsta pentru ca nu este cu mult mai mare fata de tine. problema este ca nici o fata maritata nu se apropie de alt barbat pentru ca ii este foarte bine acasa si nu are ce sa faca. parerea mea este sa faci ce simti tu nu sa te ei dupa ce zice lumea ca pana la urma nu traiesti cu lumea. daca fata este ok din toate punctele de vedere inseamna ca problema din casnicia ei este din cauza sotului. ea daca vrea sa se desparta de sotul ei o va face chiar daca esti tu in viata ei sau nu, nu te gandi ca tu desparti o familie. daca tu ti la ea si crezi ca este bine caut.o. poate s.a intamplat ceva de nu ti.a mai dat nici un semn. iar copilasul ei poate sa creasca cu un tata mai bun.multa bafta ai grija ce faci si poate ne dai vesti noi

| ahmet6 explică (pentru NuMăÎnjurați):

Pff sa mi-a sp si mama mea,si uni prieteni,eu pana acum ma gadeam doar sa imi termin studile sa lucrez in afara pe un salar bun,na sa am propia mea familie la un momendat,dar nu na, posibil sa fie o copilarie, nu cred ca si-ar parasi copilul asa cum ai punctat si u exista in copil, un inger de copil, na sad

| ahmet6 explică (pentru Porto_Portocala_1989):

Pff asa mi-a sp si ai mea,ca este posibil sa aiba probleme cu sotul iei,cine stie ce poate sa fie intre iei,ideea este ca am calculat absolut totul,imi termin studile,o sa le pot oferi de toate,si ea face post-liceal,bine sa fiu sincer nu prea vine,sotul iei ii citeste mesajele,si in unele st unde imi spune unde este,ce face,si ma gandesc sa nu fi citit sotul iei mesajele de pe facebook, mai exista si astfel de pers in care umble prin telef, facebook, nu mai ca multi mau scos ca eu as fi vinovat daca o familie sar desparti, si na sad Merci pentru sfat.

| ahmet6 explică (pentru Oana92):

Visul meu Oana era sa imi termin post-licealul,m-am interesat deja cum este platita meseria de AM in spitalele din afara,ce acte imi trebuie,visul meu este sa lucrez ca AMG pentru ca fac ce imi place si iubesc mai mult, este ce am visat din totdeauna sa lucrez in sistemul sanitar in spital evident, nu mai ca ceva mi-a sucit mintile, pur si simplu fara sa imi dau seama, si au ramas decizi fara rasp.sad

| Oana92 a răspuns (pentru ahmet6):

Dragoste se numeste chestia aia de ti-a sucit mintile...sad
Daca ai un vis, daca iubesti ce faci...atunci fa in asa fel incat sa devina realitate!

| ahmet6 explică (pentru Oana92):

Pff traiesc acel sentiment de neputinta,nu mai eu reusesc sa dau nu mai de astfel de relatii,de sentimente,mi-as dori sa dori pentru o clipa sa dispar,iar cand voi aparea din nou sa fie totul ca inainte,daca am putea calcula gandirea,sentimentele am fi niste geni,daca st oamenii,gandim umani,sentimentele umane,asa ca gandim dupa ratiune,off sper sa imi treaca,o voi lua ca o nebunie de moment,si sa imi continui drumul asa cum am planuit pana acum,asta conteaza mai mult,normal iubesc f mult ce-a ce inv si ce-a ce vreau sa fac,este o meserie umana,in care esti aproape de oamenii,si imi doresc sa lucrez in afara ca aici esti platit extrem de prost ca asistent medical, sa imi fac viata, familia departe de Romania, tatal meu este turc si daca i-as povesti asta mi-ar rade in fata, si asa nu a fost de acord cu ce studiez.sad