| anonim_4396 a întrebat:

Sintem impreuna cu prietenul meu de 2 ani ci citeva luni, traim impreuna. Ne este bine impreuna, ma iubeste mai mult decit familia mea, face totul pentru mine, ma sustine mereu si ma ajuta la greu. Ambii iubim cainele nostru si tare vrem sa traim doar noi doi (acum stam la parintii mei). Dar avem o problema de vreo 8-9 luni: nu ne este bine in pat. La inceput era ok primul an. Nu imi place nimic ce face si datorita acestui fapt nici nu mai am dorinta de a face din nou, ma enervez ca nu ma atinge cum trebuie/unde trebuie/cit trebuie, nu este barbatos in pat, nu simt masculinitatea lui si pana nu ii dau un imbold nici nu are de gand sa facem sex. Dar am si eu probleme psihologice, intotdeauna m-am deosebit de prietenile mele, ele povesteau cu asa pofta despre sex insa eu nu prea am avut dorinta niciodata din cauza corpului meu, pe care il uram si ca eram neincrezuta ca pot place cuiva.
Eu si cu prietenul am fost si sintem primii unul la altul. Chestia e ca ne-am indragostit unul de altul nu pe plan fizic ci moral, am inceput sa ne iubim caracterele.
Acum insa a ajuns pana la asta ca racnesc si ma infuriez cind nu ma satisface, chiar daca uneori mi-e bine oricum imi pare ca poate fi mai bun (caci cindva era). Nu stiu, poate a trecut pasiunea, poate e vina mea ca sint frigida. Dar eu imi revars nervii pe el doar, caci nu imi place nimic ce face. Intr-un cuvint nu ma satisface sad Putem sta ci o luna fara sex pentru ca eu mai mare placere am cind beau o cafea sau mananc o torta decit de la o partida de sex. Am impresia ca pot trai si fara sex. El insa este satisfacut de orice fac eu, termina repede mereu.
Dar am uitat sa mentionez ca s-a stricat totul atunci cind eu nu eram capabila sa avem relatii, aveam probleme vaginale (rani) si nu puteam nici macar cu mana sa ne atingem caci ma durea. Acum s-a mai rezolvat dar ca inainte nu e;( Uneori am ganduri sa ma despart.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa apelezi la un psiholog care sa te ajute sa te cunosti mai bine. E clar ca intre voi nu exista foarte multa comunicare (in plan sexual cel putin). Tu ii tot reprosezi lui ca nu te satisface si e posibil ca din cauza asta, iubitului tau sa-i fi scazut apetitul. Sexul trebuie facut din placere, nu din obligatie, pentru ca altfel devine un soi de corvoada. Afectiunile ginecologice pe care tu le-ai avut pe de alta parte, s-ar putea ca lui sa-i fi creat un soi de angoasa. Poate ca l-au impresionat negativ episoadele cand aveai dureri in timpul actului sexual si asta l-a inhibat. Oricum, despartirea nu e deloc o solutie. Stii, e o vorba: e foarte usor sa incepi o relatie noua, dar foarte greu s-o mentii. Parerea mea e ca voi doi aveti niste frustrari de alta natura (sunteti nemultumiti de job, salariul e mic, sunteti nevoiti sa stati cu parintii etc) si aveti tendinta de a va descarca unul pe altul. Incercati sa va gasiti niste hobby-uri, sa iesiti mai mult in oras, mergeti in excursii (vine vara, anotimpul ideal pentru drumetii) si-o sa vedeti c-o sa va simtiti mai bine.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti atat de desteapta,te asezi cu fata in sus si astepti sa te satisfaca? tu nu ai nici un rol? pune mana documenteaza-te,discuta cu el problema,impliniti-va fanteziile,vezi ca excitatia este de multe feluri,interioara, clitoridiana, mentala, sexul este, oral, anal.normal,da ce crezi ca e suficient sa stai cu fata in sus si, gata? daca vreti sa fiti impreuna, comunicati, gasiti solutii, ca in ziua de azi orice are rezolvare.una singura nu se poate; un chirurg nu -i poate scoate unei femei p.a din cap.iar cu tipetele si nervii ii anihilezi increderea in sine si n-o sa mai vezi scula niciodata, daca el se inhiba din cauza tipetelor si nervilor tai. ajuta-l ca de aia v-ati unit si va iubiti.nu sa va porovocati suferinta.habarnautilor.

| vreaumult a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa inceapa el partida date la el chesti si provoacal poate nici el nu e satisfacut. Provocal tu si obisnuieste-te cu el. Daca o sa va despartiti o sa vina unu care o sa ti-o traga si n-o sa-i pese de tine si te lasa mai bine ramai cu asta

| manuel72 a răspuns:

Sexul are un rol foarte mportant in viata unui cuplu, el strange legatura dintre voi sau o destrama.Pentru el e clar ca e mai mult o obligatie, de aceea si termina repede si nu-l intereseaza de satisfactia ta trupeasca. Daca nu incercati sa comunicati, sa-i spui ceea ce doresti sa vorbiti despre problema asta deschis fara jumatati de masura, sa-l indrumi in ceea ce face sa-i arati cat iti place, cum iti place si unde-ti place.El cu siguranta s-a plictisit si din ceea ce-mi spui(raceala asta dintre voi si faptul ca evita sa faceti sex) deduc ca el a evoluat si-si doreste ceva mai mult.Nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, nici nu vreau sa bag zazanie intre voi, dar presupun ca el a avut o alta experienta sexuala in afara relatiei voastre care i-a deschis noi orizonturi.Asa cum spui tu, va iubiti, dar el deja se gandeste in alta parte. Ceea ce traiti voi nu e o relatie ci doar o agonie.Ar trebui sa-l lasi mai liber o perioada, barbatilor nu le place sa fie trasi de maneca cand e vorba de sex, dar ai putea sa adaugi o nota picanta relatiei, sa te imbraci provocator, ce naiba... femeile stiu cum sa se faca dorite de un barbat.Raspunsul pe care-l cauti nu-l vei gasi aici pe site ci in patul tau.

| mgtow a răspuns:

Cumpara-i un fleshlight stamina training unit asa va avea o erectie mai puternica, va rezista 20 - 30 sau o ora la pat si o sa-i creasca cativa cm penisul, il folositi in acelasi timp cand faceti sex daca e.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Indragostindu-te numai de caracterul lui, nu prea sunt sanse sa fi vreodata multumita in pat.Pentru un barbat, ejacularea este cam suficienta pentru a se considera satisfacut, dar incearca sa-i explici ca o femeie are nevoie de ceva mai mult.In locul crizelor de nervi, incearca sa-i spui deschis ca ai nevoie de un,, preludiu, de o anumita perioada pregatitoare.Am impresia ca atunci cand el a terminat treaba, tu abia te-ai incalzit... Discuta cu el deschis.

| mihai69 a răspuns:

Mda... complicat. În primul rând, habar n-aveți să comunicați unul cu celălalt. Cel puțin în ceea ce privește partea erotico-sexuală a relației voastre. De unde vrei să știe el ce ai vrea tu să facă, dacă nu-i spui? Cum să știe pe ce „butoane" să apese ca să te simți tu bine, dacă nu-i spui? Cum să știi tu când să te oprești, ca să poată și el rezista ceva mai mult, dacă nu îți spune? ș.a.m.d.
Ați încercat vreodată alte jocuri, sau moduri de a vă satisface unul pe celălalt? Știe măcar ce gust are „savarina" ta?
Degeaba cauți răspunsuri pe net sau în brațele altora, TU ești cea care trebuie să te schimbi; împreună cu el, evident.
Baftă!

| mihai69 a răspuns:

Se cunoaște după vorbă. tongue E vorba despre o jucărie sexuală pentru bărbați. O poți lua prin comandă pe internet, dacă nu sunt și la voi sex-shop-uri.

| sofisis a răspuns:

Dar cand incerci sa discuti cu el despre sex si despre cum ai vrea sa fie, ce atitudine are? Ca e important sa ii comunici ce vrei sa iti faca in pat.

| manuel72 a răspuns:

De asta spun ca trebuie sa vorbiti deschis unul cu celalat, nu la nervi, nu pe ton de repros si mai ales nu-l imboldi, dorinta trebuie sa vina din partea lui.

| Vektor a răspuns (pentru mgtow):

Hai serios..eu vreau 2 fleshuri daca m-ar tine 60min+ si ar mai creste si maciuca cu 2-3cm.daca nu in lungime..macar in grosime laughing

| cristimihailov a răspuns:

S-ar putea ca problema sa fie totusi la tine.
Daca il tii atata vreme pe uscat, normal ca termina repede.
Incearca si a doua oara, si o sa iasa mai bine.