| anonim_4396 a întrebat:

Buna,spuneti-mi va rog la ce consecinte poate aduce masturbarea, sunt baiat si am nevoie de raspunsuri concrete.multumesc

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Masturbare excesivă duce la modificări ale comportamentului individului. Traume psihologice. Vei ajunge la o vârstă mai mare când ai să preferi să dai o labă decât o partidă de sex.

| P3TR3 a răspuns:

Sall..nu e prea grav pana la varsta cand vei vrea sa faci sex dar nu vei putea pentru ca vei ejacula (adica scoti sperma) prea devreme..cu sanse de a lasa fata insarcinata
Nu vei mai putea face sex pentru ca odata ejaculand...tot cheful iti va pierii dintr'o data
Funda 4 all puppy dog eyes?winking

| tzus a răspuns:

Tulburari sexulale...si ei viagra mai devreme...acuma vezi tu daca se menita sa iei mai devreme sau cam pe la 70 laughing

| Sisitta a răspuns:

Tu ești copilul dracului. ești ne-curat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consecintele sunt:
- O moarte prematura a neuronilor {deci scaderea in timp a agerimii mintii};
- O posibila cadere a parului cand vei ajunge varsta mijlocie;
- Aparitia acneii{cosurilor}, in deosebi pe fata.
- Irascibilitate, te vei certa cu ceilalti dupa ce ai facut-o din cauza ca vei deveni un om nervos;
- Indepartarea de Dumnezeu prin faptul ca acest lucru este pacat.

greece12
| greece12 a răspuns:

Raspunsuri concrete...
Bine.
Uite:
"Masturbarea este considerata a fi excesiva atunci cand ejacularea prin autostimulare depaseste frecventa de doua, trei finalizari pe saptamana."

"Atunci cand exagerezi cu masturbarea, poti fi rapus de o stare acuta de oboseala, slaba putere de concentrare si vedere incetosata, dureri de spate sau crampe in zona pelviana. Ficatul va avea de asemenea de suferit, pentru ca il fortezi sa elibereze enzimele necesare producerii de hormoni.

In consecinta, organismul tau se va confrunta cu un exces de dopamina, serotonina si adrenalina, totul sfarsindu-se intr-un dezechilibru chimic la nivel fiziologic."

"Chiar daca iti place sa te bucuri de cate un episod privat de obtinere a extazului cu propriile maini, nu include acest rasfat in rutina zilnica. Daca o s-o faci prea des, s-ar putea sa nu mai dai acelasi randament in pat cu o femeie.

Vei avea probleme cu mentinerea erectiei, pentru ca muschii meniti sa impiedice eliminarea lichidului ejaculator se slabesc. Libidoul scazut te va face mult mai greu de stimulat si de satisfacut. Prin urmare, reusita unui act sexual normal devine improbabila."

In concluzie, tot ce-i mult strica, asta sa nu uiti!

| vnvrgvskjdv a răspuns (pentru Sisitta):

De ce ai zis asta? Cred ca majoritatea baietilor o fac...

| butucel12 a răspuns:

Ei...despre treaba asta nu pot sa zic nimic decat ce am patit eu. De obicei ma masturbam in fiecare zi aproape...6 din 7 sa zicem, apoi am gasit o prietena si am intretinut relatii sexuale cu ea. pana aici totul e ok dar, cand faceam sex cu ea si ejaculam penisul ramanea in erectie chiar dupa 2-3 numere, concluzie daca o faci des nu strica ba chiar in cazul meu m-a ajutat, vreau sa spun ca prietena mea era foarte satisfacuta. apropo eu nu consum alcool nici nu fumez, foarte important.

| extreme0708 a răspuns:

Dependenta si atat, restul sunt bancuri.

| danutyqwe a răspuns:

Pai fi atent, daca dai la gheara in jurulvarste de 14-16 ani e in regula cat decat dar daca ajungi la 20 de ani s'o faci in mod regulat e nasol, nu pentru tine ca integritate fizica ci psihica...