| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca am o gandire de copil de 5 ani laughing. Dar vorbesc cu un baiat care e mai mare decat mine cu vreo 9 ani big grin si ne intelegem foarte bine. Am fost pe la el pe acasa de cateva ori si facem mancare si curat impreuna e super frumi. Si mereu vorbim dar nu prea stiu ce sa cred, eu as vrea sa fiu cu el dar el mai zice de varsta dar i-am zis ca nu conteaza. Dar nu stiu ce sa cred. Eu am 17 ani. Va rog dati-mi un sfat o parere :*

7 răspunsuri:
| Killa93 a răspuns:

Ma, eu cred ca nu conteaza varsta.

Eu sunt mai mare decat prietenul meu cu 4 ani deci. :-))

Daca chiar il placi, u ai chiar imic de pierdut, doar ai grija sa fie cine crezi tu ca e.

Succes!

| Miky1 a răspuns:

E ok.Continua cu el daca iti place.E un barbat matur, stie sa se poarte cu o femeie, are ce sa-ti ofere.Succes!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Daca te respecta si nu ti-a batut apropouri indecente este in regula, l-ai intrebat de ce nu are prietena de varsta lui, sau despre relatiile lui anterioare?

| Reenesme a răspuns:

Eu stiu ca baietii se maturizeaza mult mai tarziu ca fetelelaughing si asa el poate fi cam la fel de matur ca tine deci cred ca va merge dar trebuie sa iii arati si lui ca va potriviti.

| Indefinit a răspuns:

Probabil e mai prost ca noaptea. serios. nu poti sa ai 26 de ani si sa te dai la fete de 17. nu poti. inseamna ca e incredibil de prost si nu are ce discuta cu o femeie de varsta lui si atunci o ia in jos pana ajunge la mintea pe care o are.

| RAY a răspuns:

Din pacate lipsa predari in scolii a biologiei umane naste astfel de itrebari ma refer la evolutia umana, tu ca fata esti programata genetic sa isi cauti un barbat matur sti de ce? la stramosele noastre le era frica ca raman gravide de aia alegeau un barbat matur plus de aia hrana, seriozitate, personalitate etc acest baiat este perfect pentru tine daca te iubeste indeplineste cele doua conditi
1 personalitate
2 cred ca si statut social
3 poate si fizic
ai grija sa nu isi bata joc de tine, nu te da din prima seara, varsta nu e mereu cea ce inseamna maturitate

| darkprincesskiss a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

A stat cu o fata 3 ani de zile. Nu mai are prietena de un an. Mi-a zis ca nu vrea sa stea cu vreo fata si sa profite de el, a zis ca el cauta o fata mai cu capul pe umeri