| fluturas29 a întrebat:

Buna,sunt insarcinata si as dori sa stiu cate saptamani sau luni am caci am facut pe calculatoarele astea de pe net da nu stiu ce sa cred daca e asa sau nu. ultimul ciclu l-am avut in 14.05. 2012, astept raspunsuri, multumesc

Răspuns Câştigător
| Zozoleparfumath a răspuns:

Cam 2 luni jumatebig grin ...ai plecat spre 3batting eyelashes.

6 răspunsuri:
| Olteanu_Alina_1993 a răspuns:

Buna si tie. de ce nu faci o vizita la medic?happy

| PainT a răspuns:

De cand esti insarcinata?

| ButtercupDee a răspuns:

Daca ai avut un contact sexual, iar in urma acestuia ai realizat ca posibil esti insarcinata, si poate ca ai avut si simptome. Daca nu ai facut un test de sarcina, fa unul ca sa fii 100% sigura. Dar cel mai bun sfat este ca : sa te duci la un medic ginecolog.

| mona a răspuns:

Ai aproximativ 11-12 saptamani, la ecograf iti spune mai exact

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ai aproximativ 11-12 săptămâni, dar pentru o estimare mai exactă era nevoie şi de durata medie a unui ciclu menstrual ( acolo am aproximat la un ciclu regulat de 28 zile )!

Oricum, dacă şti SIGUR că eşti însărcinată - sper că ai făcut 2 teste de sarcină la interval de 3-5 zile între ele şi AMBELE au confirmat o sarcină - TREBUIE neapărat să faci un control ginecologic cât mai URGENT!

Trebuie să-ţi facă analize amănunţite şi eventual să-ţi prescrie ceva vitamine, dacă e cazul!

Într-o sarcină e NECESAR control PERIODIC al acesteia, pentru a prevenii orice "complicaţii"!

Deci, URGENT la ginecolog sau la medicul de familie!

| fluturas29 explică (pentru Olteanu_Alina_1993):

Pai am avut ceva complicati cu medicu de familie si in sfrasit azi am reusit sa ma duc dar inca nu s-a rezolvat problema dar mi-a dat MALTOFER FOL acum vreau sa ma uit pe net daca e bine sau nu sa il iau pentru ca doctorita mea e putin cam dusa si vreau inainte sa iau sa ma mai intreb pe unu si altul, u ce parere ai pot sa le iau sunt de 100 de mg si sunt masticabile acum sa vad ca maine trebuie iar sa ma duc la cealalta doctorita de familie dupa cum am zis am avut probleme cu doctorita mi-a pierdut fisa si nu mai apartin unde eram si maine trebuie sa ma duc la doctorita care apartin acum, o zi frumoasa